• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423 ili dr.

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Cifarelli navodno nije loš, kolko sam imal čuti, za pogon koriste zamjenske djelove mislim od Husqvarne 480. moja zamjerka je da je bučna, teška, a i voli popit:drinkers:

http://www.cifarelli.it/index.php?id=44&ln=2&l1=2&l2=42&&l3=71&l4=75
http://www.permoto.hr/prikaz_proizvoda.php?id=357&ig=80&lang=hr

Ajd što je bučna hmmm... , pa i što voli popit ....( to znam kupio sam prošle godine Husqvarnin trimer ) , ali nakako mi je najbitnije težina . Kad ju naliješ i sve pripremiš za prskanje , ona je težine negdje oko 30 kg:scratch.
Eeee...., dali je Stihl bolji skoro duplo , s obzirom da košta oko 6000 kn

Odnosno koliko bi se isplatilo kupiti one atomizer od 1500 - 2000 kuna .
Mslim pa za jedan stihl možeš kupiti 4 od po 1500 kn , želim reći dali je Stihl stvarno 4 puta bolji :?:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dilema ti je na mjestu, al mislim da je najbolja alternativa stihlu, solo. solo ima tri modela na raspolaganju, s time da je 423 najveći i najskuplji
iz cjenika iz 2009:
444-4.270,00kn
450-4.910,00kn
423-5.221,00kn
s time da ima model 450 sa 20l spremnikom za 5087,00kn
http://www.solo.hr/katalog.php?kateg=5

pardon, sad vidim da su cijene malo promijenjene
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Na više naravno :)

ah, tako ti je to nažalost....
Nego primjetio sam da je umjesto 450, došla 451 pa bi se možda isplatilo telefonom nazvati dal ima je možda ostao koji model...možda kakav rabat u leti:)
Isto važi i za Stihl 420 kojeg se možda ponegdje može naći...
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Dilema ti je na mjestu, al mislim da je najbolja alternativa stihlu, solo. solo ima tri modela na raspolaganju, s time da je 423 najveći i najskuplji
iz cjenika iz 2009:
444-4.270,00kn
450-4.910,00kn
423-5.221,00kn
s time da ima model 450 sa 20l spremnikom za 5087,00kn
http://www.solo.hr/katalog.php?kateg=5

pardon, sad vidim da su cijene malo promijenjene

pa po ovim novim cjenam i nije nešto solo puno jeftiniji od stihla...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
U prosjeku i nije. Stihl 450 je skuplja, oko 5800,00kn, a "stari" stihl 420, 4800,00kn. Solo ima samo najslabiji model osjetno jeftiniji.
 

barun501

Novi član
Tu od
22 Lip 2010
Poruka
2
Molim Vas a koja je bitna razlika između motornog atomizera i motorne prskalice?

Konkretno Motorni atomizer solo 423 i motorna prskalica 433?
Koja je za što namijenjena?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja iskreno ne znam koja je prednost prskalice ispred atomizera. Imamo jedno i drugo. Možda jer se može praktično negraničeno produživati "koplje" pa je možda tada moguće prskati viša stabla...možda je bolja prskalica za nježnije biljke (izdanke)....nemam pojma:scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Molim Vas a koja je bitna razlika između motornog atomizera i motorne prskalice?

Konkretno Motorni atomizer solo 423 i motorna prskalica 433?
Koja je za što namijenjena?

Motorni atomizer radi na principu raspršivanja škropiva na bazi protoka zraka, dok motorna prskalica radi na principu tlačenja škropiva i raspršivanjem kroz diznu.

Traktorski atomizer ima i protok zraka i dizne. Zrak omogučuje prenošenje škropiva do viših visina, no ni prskalica ne zaostaje čak i prestiže visine zbog visokog radnog tlaka, nerjetko i do 30 bara. Atomizer istiskuje ustajali zrak iz krošnje dok prskalica to ne može, mada stlačeno škropivo sa puno bara i sa škropnim udarom nema što ne može pomaknuti ;)

Da skratimo ukoliko koristiš skuplje sistemike sa manjom količinom vode uzmi atomizer, ukoliko ti voda nije problem i više koristiš folijarna gnojiva, kontakte preparate, kupaš voćke uzmi prskalicu. Mada i jedno i drugo nakon druge do treće godine treba zamjeniti sa bržim strojevima. Poz
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Molim Vas a koja je bitna razlika između motornog atomizera i motorne prskalice?

Konkretno Motorni atomizer solo 423 i motorna prskalica 433?
Koja je za što namijenjena?

atomizer pomoću struje vjetra bolje prodire u biljnu masu i bolje raspoređuje škropivo na obje srane lista te pravi fini "film" na površini lista...
prskalice se obično koriste kada su veći utrošci škropiva za tzv "kupanje" npr kod zimskog špricanja...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Samo što atomizeri imaju veliku manu, baš zbog tog nanošenja škropiva sa jedne i druge strane lista, nije u mogučnosti prodjeti dalje od toga lista, tako da određeni uzgojni oblici špricani atomizerom su totalni promašaj. No to je tajna ;)

Pogotovo od SOLO ulo mlaznica.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Samo što atomizeri imaju veliku manu, baš zbog tog nanošenja škropiva sa jedne i druge strane lista, nije u mogučnosti prodjeti dalje od toga lista, tako da određeni uzgojni oblici špricani atomizerom su totalni promašaj. No to je tajna ;)

Pogotovo od SOLO ulo mlaznica.

Ovo mi nije jasno, a iskreno baš mi nema logike :scratch
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To znači da bi tu spadale velike stablašice. ne bi li onda visoki tlak blizu mlaznice oštetio površinu lista na primjer kad bi želio doprijeti u dubinu:scratch.
Slažem se da je sa atomizerom besmisleno zimsko prskanje, ali ni motornom prskalicom nije puno ekonomičnije.
Uglavnom u intenzivnom voćarstvu i vinogradarstvu, atomizeri su nezamjenivi bilo kojeg oblika:partyman:
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
To Cifareli mi zvuči nekako talijanski , :scratch :?: ...... koliko je jeftinija od Stihla , :?: koliki je spremnik za škropivo :?: .... , de još nekih podataka ako znaš

da cifareli profi za voćare a motori HUSHVARNA 5.5 KS
nepoderiv motor ja ga koristio 4 god na jabuci i kruški sveukupno 2000 voćaka pa presudi koliko je to litara goriva mislim da sam pržio 50-70 lit na god na prskanje,i nikada ništa uslikam sutra i stavim slikice.
E da napomenem stihl se radi u mexiku s kineskim karburatorima svake god nova membrana kako znam moj FS 350 6 god još nisam promjenio ni membranu na njemu a ovi ostali Stihl se prave u MEXIKU nažalost jedino FS 350,FS450 I LEĐNI u EU.:scratch
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovo mi nije jasno, a iskreno baš mi nema logike :scratch

Uzmi kalcij nitrat 50 puta jaču koncentraciju i prskaj po povrću, izgorit će samo manji dio lišća. Prvo lišće koje je titralo. Dubina i druga strana neće ništa.List titra i blokira škropivo, a pošto je ventilator jak a kapljice male, otprše ih list. Probajte, analizirajte... Stihl je to malo drukčije riješio.

Inaće neki talijani imaju i traktorske atomizere drukčije riješene, tamo svaka "dizna" ima svoju cijev za zrak, slično pneumatskoj sijačici. Poz

ocllmistsprayer4023.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Ajd što je bučna hmmm... , pa i što voli popit ....( to znam kupio sam prošle godine Husqvarnin trimer ) , ali nakako mi je najbitnije težina . Kad ju naliješ i sve pripremiš za prskanje , ona je težine negdje oko 30 kg:scratch.
Eeee...., dali je Stihl bolji skoro duplo , s obzirom da košta oko 6000 kn

Odnosno koliko bi se isplatilo kupiti one atomizer od 1500 - 2000 kuna .
Mslim pa za jedan stihl možeš kupiti 4 od po 1500 kn , želim reći dali je Stihl stvarno 4 puta bolji :?:


:scratch da bučniji motor ali nikada neide na popravak FForce kupio za 1500 kn na moju preporuku mislim da mu je cijena nova oko 4500 kn.
Da naglasim ima anatomski jastuk za leđa,jako debele kajševe,jednim potezom pri opasnosti se otkopčava,produžetke,ima usisnu pumpu tako da možete napuniti atomizer 17 lit bez skidanja i gašenja atomizera a vjerujte mi to je najvažnije Hushwarna motor 5,5 ks i može raspršivati prah sve to bez nadoplate,vjerujte ja i on se mnogo naodali moj kolega ima stihl i non-stop probleme s membranom i karburatorom MADE IN KINA karburator
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nov kinez je odličan i polovan cifarelli je odličan, ovi novi od stihla i sola po cijeni su u nebu po mogučnostima kao i kinezi.
selfloadmedium.jpg

atomizernjuskalo.jpg
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Nov kinez je odličan i polovan cifarelli je odličan, ovi novi od stihla i sola po cijeni su u nebu po mogučnostima kao i kinezi.
selfloadmedium.jpg

atomizernjuskalo.jpg

malo ste mi oprečni s izjavama
kao stihl ne valja ima kineske karburatore,membrana stalno odlazi...
a kineski atomizer odličan, šta valjda on ima japanske karburatore onda :)
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Znači niti STIHL SR 430, niti SOLO 423 nego Cifarelli? Cifarelli je cijenom u sredini između kineza i Stihla (Sola), a po kvaliteti je ravnopravan najskupljima? Ako je tako nema smisla plačati samo ime. Pa valjda Stihl nudi nešto više za tu bezobrazno visoku cijenu, neke tehničke inovacije, bolju ergonomiju...?
 

Najnoviji postovi

Na vrh