• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423 ili dr.

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
breskvar@ sve su to dobre marke i kvalitetne za profi upotrebu. Nebitno da li je solo i stihl, samo da nisu kineske i to one jeftine koje nisu nizašta.

Kontam@ zar to nije premala potrošnja tečnosti.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Re: Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423

zanima me jedna stvar, da li je za povrtlarstvo na otvorenome bolje kupiti atomizer ili prskalicu.
cijene su približno iste, ali zapremnina na prskalici je skoro dvostruko veća.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423

zanima me jedna stvar, da li je za povrtlarstvo na otvorenome bolje kupiti atomizer ili prskalicu.
cijene su približno iste, ali zapremnina na prskalici je skoro dvostruko veća.

Zavisi ako prskaš npr krumpir u redovima kada je velik,i to sa kontaktnim fungicidom i insekticidom,prskalicom ne možeš kvalitetno oprskati 30%,s atomizerom je ipak drugačije možeš i prskati s smanjenom količinom škropiva veče površine i ne moraš biti blizu biljki i strujanje zraka zanosi škropivo i u naličje lista.
Mojj atomizer je 17 litara.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Re: Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423

koji atomizer imaš?
ja razmišljam o solo.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423

koji atomizer imaš?
ja razmišljam o solo.

Cifareli,već 8 godina i nema problema,imaš u PEVEC-u OS.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Re: Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423

nudi mi jedan čovjek solo port 423 za 3800 kn, stara 2 godine.
probao sam raditi sa njom, sve super, samo je tank 12 l i to me izluđivalo.
30 puta sam morao puniti sa škropivom.
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
Re: Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423

Cifareli,već 8 godina i nema problema,imaš u PEVEC-u OS.

koji model imaš. gledam malo na netu i sve mi se čine istima.
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Re: Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423

koji model imaš. gledam malo na netu i sve mi se čine istima.

veče!
što mislite o Kasai ili villager prskalicama.obje su kineske ,ne nalazim na netu neke velike probleme!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423

koji model imaš. gledam malo na netu i sve mi se čine istima.
CIFARELI M3PRA ta ti je sa usisnom pumpom tako da ne skidaš sa leđa atomizer samo staviš usisno crijevo s korpom u bure gdje ti je škropivo povučeš ručicu i dodaš gas za 1 minutu ti je pun spremnik i udri dok imaš u rezeorvaru goriva u buretu škropiva i volje za nosanje.
http://www.k2-moto.com/index.php?option=com_content&view=article&id=305&Itemid=459
zadnja ti je i s tlačnom pumpom tako da imaš stalni pritisak u rezeorvaru za škropivo neopada tlak pri kraju i na velikim visinama za prskanje,ali i cijena je malo viša 100kn.:icon_eyes:
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Re: Voćarski strojevi

Poštovanje, nadam se da je pitanje postavljeno na pravom mjestu.
Dakle, imam mali vočnjak te bih trebao motornu špricu.
Čitao sam negdje na forumima da u Mađarskoj ima povoljnih-kineskih šprica. Jel zna netko nešto o tome, možda neki link? Hvala
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Re: Voćarski strojevi

dali je nekome poznat ovaj atomizer:
Motorni leđni atomizer Straus Austrija.
Motor-2.5 ks
Rezervoar-11 lit
Težina-10 kg
Visina prskanja-5 met
Daljina prskanja-12 met
cijena 1100, nešto mi to jeftino za novi sa godinom dana garancije... :confused:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Re: Voćarski strojevi

Poštovanje, nadam se da je pitanje postavljeno na pravom mjestu.
Dakle, imam mali vočnjak te bih trebao motornu špricu.
Čitao sam negdje na forumima da u Mađarskoj ima povoljnih-kineskih šprica. Jel zna netko nešto o tome, možda neki link? Hvala
Tu ima nešto:
http://fuxtec.hu/index.php/component/virtuemart/motoros-permetezo/motoros-hati-permetezo-detail?Itemid=0
Cijena 45500 fiorinta ili oko 1114kn.

Ovaj je još jeftiniji:
http://shopping-all.hu/agrimotor-3wf-3-benzinmotoros-levegos-permetezo-1-ev-gyari-garanciaval_p126272.html
Cijena 30290 fiorinta ili oko 742kn.

I tu je badava:
http://www.kertikisgepek.hu/?ter=SP4153WF3
Cijena 27500 fiorinta ili oko 673kn.

I u Italiji ima ih za manje od 1000kn:
http://www.amazon.it/Atomizzatore-spalla-zaino-5cc-14lt/dp/B007H658F2/ref=pd_sim_sbs_auto_1

Za male potrebe, uzmi onaj najeftiniji.
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Re: Voćarski strojevi

Puno hvala na linkovima. Otići ću u Nagykanizsu i vidjet ako ima šta dobro a povoljno. Ako ne, onda ću uzet ovu Straus. Ima u oglasniku po 1100 kn.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Re: Voćarski strojevi

Pjero@ ove prskalice što si naveo nisu baš najprikladnije za zaštitu voće odnosno to su takozvane puhalice. Troše premalo tečnosti. Više se koriste za zaštitu vinove loze. Za voće su bolje klsične tj sa pumpom za tečnost i mlaznicom.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Voćarski strojevi

Pjero@ ove prskalice što si naveo nisu baš najprikladnije za zaštitu voće odnosno to su takozvane puhalice. Troše premalo tečnosti. Više se koriste za zaštitu vinove loze. Za voće su bolje klsične tj sa pumpom za tečnost i mlaznicom.

ne pričaj gluposti na svakoj se da podešavati količina tekučine i snaga puhanja,taj straus kaj se spominje nije austrije vidlo to naručiš kod kineza boju i ime i oni ti naprave,za koju godinu budu valjda mozart uvozili.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
@danek može se prskati i sa tim puhalicama, ali od tok kvaliteta prskanja nema ništa. Prskao je komšija pa dok nije uzeo sa mlaznicom nije bilo pravog efekta (kruška je u pitanju oko 100 stabala). To što se podešava je zanemarivo.

Npr za zimsko prskanje kod breskve su su totalno ne upotrebive gdje treba potrošiti veliku količinu tečnosti i do 1000 litara po ha.

Ja imam ovu....Link i vrijedi svake pare.

Edit:
Evo jedne solidne prskalice, a i cijena je prihvatljiva oko 150 Eura .......Link
 
Posljednje uređivanje:

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Sad neznam kaj da radim. Ja trebam za trešnje, najviše do 3-3,5 m visine.
Našao sam Straus, 20 litara spremnik, ali bez pumpe za 650 kn u mađarskoj. To je jaako povoljno. Mislim da ću ipak uzeti tu.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
za zimsko priznam da treba namočiti ,ali ovo kaj vi ne prskate nego zaljevate vočke pa pola matrijala padne na tlo,a motorne šprice rade finu maglu i pri tom okreču i puno kvalitetnije se primi matrijal za podlogu.a ono kad sve kapa sa vočke nije posel.
 

Najnoviji postovi

Na vrh