• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423 ili dr.

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
E ako ima nešto lošije od kineza to je onda ta prskalica. Ja imam najveći modle od 120 litara. Joj živa katastrofa, biti će dobra kada joj promjenim motor i pumpu. Tj. kada ostane samo plastični spremnik i filter, čak i za crijevo od 100 m nisam siguran da li valja. Eto ja je prodajem ako netko želi kupiti? Odlična je, nije puno radila :) Ha ha Ma ono super. :)

23042010092medium.jpg


Evo garažirana, pali kao mina :) Odlična, ne curi nigdje osim na šmrku i cirjevu, inaće dobra :)

šta je,neće sama raditi? gdje si kupio tog kineza?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hm, sad malo i podbadaš? Bio sam ne promišljen i dao kineski leđni atomizer(ganc novi) za ovo. Ovo bi bilo super da ubacim kineski 4 takt motor i klipnu pumpu. Ovo je talijan vulgaris. Ne mogu vjerovati da ga n prepoznaješ u kagtalogu kojeg si sam slikao. he he monitor ti malo vid pomutio ;)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Hm, sad malo i podbadaš? Bio sam ne promišljen i dao kineski leđni atomizer(ganc novi) za ovo. Ovo bi bilo super da ubacim kineski 4 takt motor i klipnu pumpu. Ovo je talijan vulgaris. Ne mogu vjerovati da ga n prepoznaješ u kagtalogu kojeg si sam slikao. he he monitor ti malo vid pomutio ;)

pa kažeš kinez,to nije kinez. a takve ti rade i ostali,na sajmu sam vidjeo i od agromehanike nešto slično tako da ih ima.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
E ako ima nešto lošije od kineza to je onda ta prskalica. Ja imam najveći modle od 120 litara. Joj živa katastrofa, biti će dobra kada joj promjenim motor i pumpu. Tj. kada ostane samo plastični spremnik i filter, čak i za crijevo od 100 m nisam siguran da li valja. Eto ja je prodajem ako netko želi kupiti? Odlična je, nije puno radila :) Ha ha Ma ono super. :)

23042010092medium.jpg


Evo garažirana, pali kao mina :) Odlična, ne curi nigdje osim na šmrku i cirjevu, inaće dobra :)

Dobra...jako dobra..:mrgreen::mrgreen:. Ma sigurno nije tolko loša, garant su i gume dobre. Moram ja pitat oca šta on misli sa ovom našom. Panonija, 80tak L, Tomos UMO6, ITALPOMPE-bertolini....plafon 20 radnoh sati..jedino bi trebalo promjeniti klip i honovat cilindar jer je bio original skinut.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
...Ovo bi bilo super da ubacim kineski 4 takt motor i klipnu pumpu.
A kad mijenjas motor i pumpu onda iskoristis prigodu pa zamjenis i rezervoar i crijeva ;), a posto ti novi rezervoar nebi stao u okvir zamjenis i okvir pa onda ovoj odrezes gornji dio rezervoara, naspes zemljom i posadis cvijece u nju :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
He he, grijeh je to, talijan je ;) Još uvijek se prodaje. Cijena koliko me tko oženi :)
 
M

marat764

Guest
...da li netko zna gdje ima za kupiti Cifarelli M3PSRA leđni atomizer u okolici osijeka??...
...nailazio sam samo na sthilove atomizere, od cifarelli - a ni C :)))!!!...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pogledaj u trgovinama koje su zastupnici za Husqvarnu , Cifareli ima Husqvarnin motor , ja kad sam prošle godine kupovao Huskvarnin trimer u trgovini su imali i cifareli atomizere . Evo ti link od husqvarne imaš tu sve zastupnike i brojeve telefona pa možeš nazvati i provjeriti da se nevozaš bezveze

http://www.husqvarna.com/hr/
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
pozdrav...mi smo kupili pred par dana stihl sr450 leđnu prskalicu...stroj je super...ima mogučnost zaprašivanja što je u svakom pogledu super...baca 14,5 metara u vodoravnom opsegu,lakša je od starih stihlovki...jednostavno nezamjenjiv stroj...:p
 
M

marat764

Guest
Pogledaj u trgovinama koje su zastupnici za Husqvarnu , Cifareli ima Husqvarnin motor , ja kad sam prošle godine kupovao Huskvarnin trimer u trgovini su imali i cifareli atomizere . Evo ti link od husqvarne imaš tu sve zastupnike i brojeve telefona pa možeš nazvati i provjeriti da se nevozaš bezveze

http://www.husqvarna.com/hr/

hvala na informaciji...pogledat cu u industriskoj zoni u osijeku, tamo bi trebalo bit!!!:D

...cuj zeko, sr450 je vjerovatno jebeni stroj, ali kosta blizu 6K kuna, a to mi je malo puno, dok je cifarelli dosta jeftiniji, a ne vjerujem da je sthil bas toliko bolji!!!:D ( nadam se da ne griješim hehe)

...gledao sam malo na netu sr450....uffff sviđa mi se, alii 6K KUNA:madmana:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
hvala na informaciji...pogledat cu u industriskoj zoni u osijeku, tamo bi trebalo bit!!!:D

...cuj zeko, sr450 je vjerovatno jebeni stroj, ali kosta blizu 6K kuna, a to mi je malo puno, dok je cifarelli dosta jeftiniji, a ne vjerujem da je sthil bas toliko bolji!!!:D ( nadam se da ne griješim hehe)

...gledao sam malo na netu sr450....uffff sviđa mi se, alii 6K KUNA:madmana:

Cifareli ti je negdje oko 3000 - 3500 kn , najjeftiniji model , nemože stihl biti duplo bolji nikako ( moje mišljenje )
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
Cifareli ti je negdje oko 3000 - 3500 kn , najjeftiniji model , nemože stihl biti duplo bolji nikako ( moje mišljenje )


pa nisam ja reko da je duplo bolji...al je marka...i da 5999 kn...al je bila na akciji 10%...pa smo je uzeli...svako sebi bira šta mu paše...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
...da li netko zna gdje ima za kupiti Cifarelli M3PSRA leđni atomizer u okolici osijeka??...
...nailazio sam samo na sthilove atomizere, od cifarelli - a ni C :)))!!!...

Pevec Osijek 3400 kn sa usisnom pumpom,neki dan bio tamo i vidio.Imaš 2 modela sa i bez pumpe ovaj bez oko 3000kn.
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
pozdrav...mi smo kupili pred par dana stihl sr450 leđnu prskalicu...stroj je super...ima mogučnost zaprašivanja što je u svakom pogledu super...baca 14,5 metara u vodoravnom opsegu,lakša je od starih stihlovki...jednostavno nezamjenjiv stroj...:p

I cifareli ima sve to i još usisnu pumpu da nemoraš skidati atomizer s leđa samo crijevo u sredstvo i usisaš u rezeorvar,a motor je 5,5KS cijena 3400kn HUSQVARNA,moj je 4 god pržio 1 he voćnjaka i još radi i pali iako je gorivo od lane u njemu,isprobano jučer,i duplo jeftiniji od Stihlla.
Drugo imam Stihl FS 350 trimer 6 god svake god spržim 200 lit goriva na njemu i nikada nebi uzeo dr.trimer ni membranu na nj.još nisam promjenio,to ti hoću reči vjerovatno i Husqvarna ima tj.ima odlične trimere ista kvaliteta kao i stihl i malkice jeftiniji ali ovaj Stihlov je provjeren,ove god kupujem Huaqvarna trimer profi pa javim nagodinu dojmove.
Poenta svega je da nemora neka skupa stvar nužno biti bolja od jeftinije nekada je obratno neračunajuči kineze,ali ako neko ima 30-tak stabala glupo je bacati i 3000 kn kada može kupiti za 2000kn za svoje potrebe.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
...cuj zeko, sr450 je vjerovatno jebeni stroj, ali kosta blizu 6K kuna, a to mi je malo puno, dok je cifarelli dosta jeftiniji, a ne vjerujem da je sthil bas toliko bolji!!!:D ( nadam se da ne griješim hehe)

...gledao sam malo na netu sr450....uffff sviđa mi se, alii 6K KUNA:madmana:[/QUOTE]

Vjeruj mi nećeš požaliti i ovo je jeben stroj i jači od Stihla i duplak jeftiniji.
Najvažnija stvar tko praska s leđ.atomizerom najgore ga je skinuti i staviti na leđa pogotovo staviti a s njim to je pjesma samo uključiš pumpu napuniš reseorvar a na leđima ti je i nastavi prskanje.
Uspio sam nagovoriti već 3-čovjeka i niko mi se nije javio da nevalja samo pohvale dobivam što sam predložio8)
 
M

marat764

Guest
...cuj zeko, sr450 je vjerovatno jebeni stroj, ali kosta blizu 6K kuna, a to mi je malo puno, dok je cifarelli dosta jeftiniji, a ne vjerujem da je sthil bas toliko bolji!!!:D ( nadam se da ne griješim hehe)

...gledao sam malo na netu sr450....uffff sviđa mi se, alii 6K KUNA:madmana:

Vjeruj mi nećeš požaliti i ovo je jeben stroj i jači od Stihla i duplak jeftiniji.
Najvažnija stvar tko praska s leđ.atomizerom najgore ga je skinuti i staviti na leđa pogotovo staviti a s njim to je pjesma samo uključiš pumpu napuniš reseorvar a na leđima ti je i nastavi prskanje.
Uspio sam nagovoriti već 3-čovjeka i niko mi se nije javio da nevalja samo pohvale dobivam što sam predložio8)[/QUOTE]

...pogledao sam u pevecu, imaju cifarelli M3PSRA, cijena 4 399 kuna...znaci usisna i tlačna pumpa, spremnik 17 litara, snaga 5 KS, domet 15 metara, tezina 11.6 kg...
...tako da cim neke pare sjednu pocetkom mjeseca, ide se u šoping :supz:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Evo vidjeh jednu sliku od člana, pa da kažem nešto o ovim prskalicama


Ja imam lično solo 433 i prezadovljan sam sa njom link. Vrijedi svake pare.
Inače jaku su dobre, samo odvališe leđa. Zato sam ja svoju stavio na ram od starih kolica (tačke) i kupio 10m crijeva produžnog. Kad pršćem jedan gura kolica, a drugi pršće. Ide zgodno. Kad stignem slikam.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...moj Stihl SR 400 ima oko 15 godina rada za sobom (i to puno, puno rada) i još uvijek radi kao nov :D
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kad jednom probate akumulatorsku, nikada više ne pomislite na oktansku he he ;) Pukla mi cijev iza ručke na akumulatorskoj, probam od Šantaja i ne paše mi (kupio sam onu dugačku sa metalnom diznom). Naletim slučajno u Srbiji neku 50 cm dužine, dizna 0,45 mm proizvodi se u Odžaku, cijev od aluminija i ručka sa otvorom za manometar. Platio je koliko bi od Šantaja platio samo ručku ;) Prskala radnica sa akumulatorskom i ja joj priredio 3 kg cuperblau z, kažem ako nije dosta da mi javi da donesem još. Ja došao kad je završila, nije potrošila ni cjelu vrečicu, ja ne znam da li da plaćem ili da jaučem, prešutio sam. Sad u subotu prskao ja daconilom utrošak škropiva 80 l / ha. Vjerovali vi meni ili ne, naravno nisu to neke breskve za pokazati prije su za izorati ali svejedno u 150 m redu dobro razvijene breskve vitko vreteno, visine 2,5 m cca utrošak 10 litara, neka prićam lovačke priće dodajte još 10 pa vidite. Jednostavno dizna kao da je napravljena za taj protok pumpe i snage, pravi odličnu maglicu kraćeg dometa stožastog oblika. Dođe mi da odem kupiti i najduži nastavak sa ful opremom ;) Da mogu i šljive prskati, razumijemo se nije to atomizer da okreće lisnu masu ali i onako koristim dobrim djelom sistemike koji će se naći sa obje strane lista, a kod zaštite od monilije nije ni bitan vjetar . Ako netko zna koja firma radi to u Odžacima molim da mi napiše jer proizvod je vrhunski a cijena srpska :) Poz


Našao sam Bonel Odžaci. 20 medalja za kvalitet,inovativnost, riješenja i što ti ja znam. Ma grunf im je u dizni garant ;)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh