• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju motornu prskalicu kupiti STIHL SR 430 ili SOLO 423 ili dr.

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
malo ste mi oprečni s izjavama
kao stihl ne valja ima kineske karburatore,membrana stalno odlazi...
a kineski atomizer odličan, šta valjda on ima japanske karburatore onda :)
Karburatori za kineze su dizajnirani u japanu, a matične firme daju svoje nacrte da kinezi rade za njih, tako da je to čudan splet okolnosti, ali kod atomizera kinez elegantno riješi karburator, ugradio mu pumpicu, što se može viditi i na slici ;)
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Karburatori za kineze su dizajnirani u japanu, a matične firme daju svoje nacrte da kinezi rade za njih, tako da je to čudan splet okolnosti, ali kod atomizera kinez elegantno riješi karburator, ugradio mu pumpicu, što se može viditi i na slici ;)

a gdje su onda dizajnirani stihlovi "kineski" karburatori?
I ako su kineskim atomizerima karburatori kvalitetni kao kineskim trimerima onda je to elegantno,ali ja sam na takvom trimeru u 4 godine 3 puta mjenjao membranu i jednom pumpicu...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
a gdje su onda dizajnirani stihlovi "kineski" karburatori?
I ako su kineskim atomizerima karburatori kvalitetni kao kineskim trimerima onda je to elegantno,ali ja sam na takvom trimeru u 4 godine 3 puta mjenjao membranu i jednom pumpicu...

Ne znam možda u Mexicu? Jel ima taj karburator ime kojem si mjenjao membranu?
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Ne znam možda u Mexicu? Jel ima taj karburator ime kojem si mjenjao membranu?

ne znam ime, samo sam odvezao svaki put kod trgovca gdje sam i kupio trimer prije 4 godine,on ujedno ima i servis. ON bi uredno zamjenio membranu i sve dalje štima,inače trimer do sad dobro radi osim tih membrana...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
da cifareli profi za voćare a motori HUSHVARNA 5.5 KS
nepoderiv motor ja ga koristio 4 god na jabuci i kruški sveukupno 2000 voćaka pa presudi koliko je to litara goriva mislim da sam pržio 50-70 lit na god na prskanje,i nikada ništa uslikam sutra i stavim slikice.
E da napomenem stihl se radi u mexiku s kineskim karburatorima svake god nova membrana kako znam moj FS 350 6 god još nisam promjenio ni membranu na njemu a ovi ostali Stihl se prave u MEXIKU nažalost jedino FS 350,FS450 I LEĐNI u EU.:scratch

ne pričaj gluposti da se samo ti nabrojani modeli rade u Njemačkoj. U Kini i Mexicu se rade modeli od 27,2ccm, oni jači ne

Karburatori za kineze su dizajnirani u japanu, a matične firme daju svoje nacrte da kinezi rade za njih, tako da je to čudan splet okolnosti, ali kod atomizera kinez elegantno riješi karburator, ugradio mu pumpicu, što se može viditi i na slici ;)

Nije ti to baš tak...Stihl je prije 3-4 godine kupil japansku zamu koja ima pogone i u Hong Kongu i u SADu. Stihl sam po sebi ne proizvodi karburatore i nikad nije. Kao niti jedan proizvođać motornih uređaja...tu istu Zamu ugrađuju mnogi drugi proizvođaći pa tako i Husq, dolmar, Echo, Solo, Shindaiwa i čini preko 50 posto svih ugrađivanih karburatora. Kolko ja znam samo sr 400 nije imao pumpicu, ostali imaju pa čak i prastari SG17
....istina je ta da meni nije jasno čemu uopće treba membranski rasplinjač na bilo kojemu atomizeru..
BTW: mjenjal sam ja i na originalnim japanskim zamama i stavljal originalne japanske membrane pa s vremenom i one odu...
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ne znam ime, samo sam odvezao svaki put kod trgovca gdje sam i kupio trimer prije 4 godine,on ujedno ima i servis. ON bi uredno zamjenio membranu i sve dalje štima,inače trimer do sad dobro radi osim tih membrana...

Nikad, al nikad ne ostavljaj gorivo u rezervoaru i rasplinjaču duže vremena, a nikako preko zime ili kupi stabilizator goriva, ako ti se neda ovo prvo.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Znači niti STIHL SR 430, niti SOLO 423 nego Cifarelli? Cifarelli je cijenom u sredini između kineza i Stihla (Sola), a po kvaliteti je ravnopravan najskupljima? Ako je tako nema smisla plačati samo ime. Pa valjda Stihl nudi nešto više za tu bezobrazno visoku cijenu, neke tehničke inovacije, bolju ergonomiju...?

Ovdje imaš neke slikice od CIFARELI atomizera ,to je moj 4 god prskao 2000 voćaka nikada nije zaštekao a sada ga koristim za otpuhivanje lišća u voćnjaku

http://img52.imageshack.us/g/bild0777m.jpg/

Stavio ovako da starudija nezauzima prostor na forumu 2004 godište
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jeffy možda zbog raznih nagiba se korisgti membranski a i manjih je dimenzija. Poz
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jeffy možda zbog raznih nagiba se korisgti membranski a i manjih je dimenzija. Poz

Jasno, znamo svi koja je funkcija membranskog rasplinjača, al atomizer nije pila ili trimer. Ne može se naglavačke prskati. Ja se isto provlačim i naginjem sa svojom, a ima klasični bingov rasplinjač, ko na tomosu T12, i nikad zbog toga nisam imao problema. Dapače, nikad mjenjao membrane i uvijek upali od prve:supz:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U pravu si nije pila ali i ne voli rizik. Lupiš ful gas i onda kad se nagneš da dohvatiš vrh krošnje, ne dobi gorivo i što onda? ;) Kupila neka ekipa jeftinog kineza u mađi jačina običnog fena, i idu prskati šljive a joj smijanja, to je neki atomizer za ruže, kad digneš cijev ne može gore prskati jer nema potlak u tanku navodno. Uzeli moj i više ga nisu ni vratili, morao prodati :) Dobri su atomizeri ali bole leđa :) Više volim prskalicu sa kacom :)
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Nikad, al nikad ne ostavljaj gorivo u rezervoaru i rasplinjaču duže vremena, a nikako preko zime ili kupi stabilizator goriva, ako ti se neda ovo prvo.

Znam da ne smije stajati gorivo dugo u rezervoaru i rasplinjaču i jednom mi je samo otišla membrana jer sam preko zime ostavio,a sad mi je otišla pumpica i membrana u pol sezone, tipa prekjučer sam još kosio a danas ne mogu upalit, otišla membrana (na kineskom trimeru)

A na atomizeru Stihl sr 400 već 10 godina nisam pipnuo ni karburator ni motor i nikad nije bilo problema s paljenjem....
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Kad smo kod membrani, imam Stihl motornu pilu staru 30 godina , membrana nije mjenjana barem 15 godina, toliko ja pamtim, možda čak je još uvijek orginalna:scratch. Goriva uvijek ostaje u spremniku. E sad da mi je kupiti takvu membranu na flaksericu. Na fs74 staroj u 15 godina mjenjana 3 puta, s tim da nešto goriva uvijek ostaje preko zime (nemar kaj da velim:roll:), zadnji put membrana mjenjana prije 3 godine i još uvijek je ok unatoč mojoj nebrizi. Ja neznam kak vama odlaze membrane tak često?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kad smo kod membrani, imam Stihl motornu pilu staru 30 godina , membrana nije mjenjana barem 15 godina, toliko ja pamtim, možda čak je još uvijek orginalna:scratch. Goriva uvijek ostaje u spremniku. E sad da mi je kupiti takvu membranu na flaksericu. Na fs74 staroj u 15 godina mjenjana 3 puta, s tim da nešto goriva uvijek ostaje preko zime (nemar kaj da velim:roll:), zadnji put membrana mjenjana prije 3 godine i još uvijek je ok unatoč mojoj nebrizi. Ja neznam kak vama odlaze membrane tak često?

Istina je to što kažeš, u staroj motorci ja isto ne pamtim kad je mjenjana. U trimeru 1 u 10 godina, ali ja se trudim da gorivo ne ostane ni u rezervoaru niti u rasplinjaču. S time da u jesen u zadnji kanistar benzina metnem i aditiva. Na taj način se ispere sa tim benzinom i spremnik i rezervoar. Ja sam se tih membrana namjenjao poprilično jer malo u fušu popravljam strojeve. Te membrane su postale živi užas. Makar su u zadnje vrijeme postale jako dostupne, možeš kupiti i u mesnici, mislim da je i to jedan od razloga zašto im je kvaliteta pala. Naravno dodajmo tome još i benzin, nije ni čudno da su postale potrošna roba. Čak sam se uvjerio da ni membrana nije ista makar bi trebala biti. Jednom me tako strahovito iznerviralo kad sam nakon 2 sata shvatio da je "kjun" na membrani duži od starog..
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nikad, al nikad ne ostavljaj gorivo u rezervoaru i rasplinjaču duže vremena, a nikako preko zime ili kupi stabilizator goriva, ako ti se neda ovo prvo.

Nije to baš tako kako kažeš posjedujem 2kom STIHL FS 350 jedan 4 jedan 7 god, stihl 032 av 32 god motorna pila, CIFARELI atomizer 7 god i nikada nevadim gorivo preko zime i nikada nigdje nisam mjenjao karburator,niti membranu,s tim da mi kolega koji radi u servisu rekao da preko zime rezeorvar mora biti 1/3 napunjen s gorivom a u prolječe jednostavno to gorivo istresti i staviti novo jer pumpica i membrana moraju biti u gorivu.Još nešta u sve dvotaktne motore stavljam OBAVEZNO STIHL ULJE ZA DVOTAKTNE MOTORE. Dokazano najbolje samo redovno mjenjat filtere ili čistiti stroj i to je to ,još jedan primjer godišnje potrošim 7 lit tog ulja pa računajte koliko je to goriva a najviše na trimerima u košnji.:lol:
 
F

fforce32

Guest
Ovdje imaš neke slikice od CIFARELI atomizera ,to je moj 4 god prskao 2000 voćaka nikada nije zaštekao a sada ga koristim za otpuhivanje lišća u voćnjaku

http://img52.imageshack.us/g/bild0777m.jpg/

Stavio ovako da starudija nezauzima prostor na forumu 2004 godište

Moja je 2005 god danas upalio od šusa gorivo u njoj još od prijašnjeg gazde on mi je rekao da nije je palio od lanjskog proljeća pa kada sam je kupovao od šusa je upalila ,baš me zanima od kada je gorivo možda od prošle zime moram ga promjenit uglavnom radi ko nova, dobra je.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Moja je 2005 god danas upalio od šusa gorivo u njoj još od prijašnjeg gazde on mi je rekao da nije je palio od lanjskog proljeća pa kada sam je kupovao od šusa je upalila ,baš me zanima od kada je gorivo možda od prošle zime moram ga promjenit uglavnom radi ko nova, dobra je.

ima tu još jedna caka,ako gorivo dugo stoji neće upaliti jer je izlapilo. ja kupio novi trimer i ostalo gorivo mjesec dana i više nije htjeo upaliti dok nisam promjenio gorivo,isto to mi se dešava sa motornom prskalicom. radi se o mješavini.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Uvjerio sam se, hvala lijepo, kako izgleda gorivo na proljeće. Dolje na dnu kanistra se izdvojio talog smeđe boje sa nekim krutim česticama. To ja neću stavljati u stoj. Ista stvar se događa i u rezervoaru. Nekad davno su postojali regulari, normali i superi benzini i bili su postojaniji. Čak vjerujem da se sa vremenom izdvaja iz benzina voda, jer sam čuo da se zbog ekoloških standarda dodaje u gorivo i etanol. Na kraju krajeva u svim uputstvima proizviđaća u današnje vrijeme se ne preporuča ostavljanje goriva...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
evo nekoliko slika kako sam i obećao o prskalici kakvu ja koristim kao i s podacima gdje sam je kupio,kao i podaci talijana koji ih rade. slika osam,takva je moja sa manjom razlikom. slika 4 je membrana koja mi je pukla i sada je nemogu naći jer onaj koji radi djelove radi milimetar kraće i nepašu,fušari čovjek,ista na zadnjoj slici,na crtežu dio broj 31. zna li netko gdje bih mogao naći kakvu zamjensku ili netko da radi te stvari pa da mi napravi?
http://img109.imageshack.us/img109/7792/p2030070.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/493/p2030076.jpg
http://img534.imageshack.us/img534/3098/p2030077.jpg
http://img152.imageshack.us/img152/1072/p2030080.jpg
http://img829.imageshack.us/img829/1647/p2030082.jpg
http://img820.imageshack.us/img820/9678/p2030084.jpg
http://img831.imageshack.us/img831/7690/p2030085.jpg
http://img713.imageshack.us/img713/7955/p2030086.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/2641/p2030087.jpg
http://img121.imageshack.us/img121/8139/p2030092.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E ako ima nešto lošije od kineza to je onda ta prskalica. Ja imam najveći modle od 120 litara. Joj živa katastrofa, biti će dobra kada joj promjenim motor i pumpu. Tj. kada ostane samo plastični spremnik i filter, čak i za crijevo od 100 m nisam siguran da li valja. Eto ja je prodajem ako netko želi kupiti? Odlična je, nije puno radila :) Ha ha Ma ono super. :)

23042010092medium.jpg


Evo garažirana, pali kao mina :) Odlična, ne curi nigdje osim na šmrku i cirjevu, inaće dobra :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh