• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Kolko od prilike se kobasice moraju sušit da bi bile suhe za jesti? Mislim si lani sam ih imal dost dugo pa su malo bile pretvrde kakti.
Sad ih tamanim kuhane🙂
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Bojim se da buju ovak kuhane prešle prije vremena🙂nema kaj su domaće, neko veki kupljeno je zakon, ma je nema kad ih doma napraviš.
Sve mi se čini da bum još jednu turu od 60kil napravil na Badnjak, nemrem opisat kak su fine.


A sad upravo krenul prvi dim meseka🙂

Koja to roba, kak lepo diši iz paca👌

Kontrola ak je sve tu, par put brojanje da sam siguran.



Vatrica😳👌🤭🍺😉🍻👌




I dimi se, juhuuuuu👌domaće je domaće. 👍

 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Ali bojim se da prije neću stići, a opet kad ja to mješam mora bit broj 1 roba😉a na Božić mi istiće drugi pac pa da sve zajedno stavim u dim. Nisam pametam, jer ovako moram dimiti nom stop, pa seli meso van, pa drugo unutra i nikad kraja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Nemoj bas na Badnjak, nesmijes probati ipak je post i nemrs!!!!
Nije zapovjedani. Probati smije prat (nadjev), ne smije gotovo ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Kolko od prilike se kobasice moraju sušit da bi bile suhe za jesti? Mislim si lani sam ih imal dost dugo pa su malo bile pretvrde kakti.
Sad ih tamanim kuhane🙂
To ti niko nemre reči u vuru.
Ovisi o puno stvari, ako si metal "cement" za tjedan dana režeš.

Za ovak naš klasičan nači izrade ja mislim da najviše ovisi o mesu od kojeg su napravljene.
Svi znamo da kad zakoljemo i drugi dan nakon hlađenja pospremamo na tabli ostane dio vode koji se ocjedil.
Nakon kaj meso stavimo u duboko i baba ga izvadi opet imamo iscjedak.

Ti koristiš za svoje kobase meso robu 1 klasa iz lokalnih trgovačkih centara i ja mislim da su tvoje kobase zato na brzinu pretvrde jer su puno vode izgubile od klaonice do prerade.....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Lani sam ih imal više od mesec dana na zraku i bile su malo pretvrde, iskreno sam zaboravil na njih zbog korone kaj sam ju imal i nisam se setil na kobase.
Al kak sam počel sa ovima neznam ak buju dočekale da ih se suhe jedu kak su fine.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Probaj nabrusiti nož i reži tanko "da se vidi kroz šniticu" pa buju i zubi dosta jaki. 🤭 ;)
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,685
Je pa nema kupi tak puno vremena rezat na tanko,ak ni debelo ko prsr ni to po njemu posel
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Sutra bum se i ja probal spenjati na tavan da vidim jel se kaj zvetralo.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,269
Da li su to ovogodisnje???
Mislim da su dovoljno suhe i za rezanje...tj uskoro bi mogle postati presuhe, ne mislis li i ti @Kupljenec tako....
 

Najnoviji postovi

Na vrh