• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Samo meso od buta, kirurski ocisceno od zlundre, mrene, masti itd.
2.5% masti, od hrpta, tvrde

2.5 posto soli
Paprike ljute, baranjske
Jel ju prije propustiš kroz bubrege ili ne 🤭 🤣?
Ne razumijem pitanje
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Dečki misle na onu litru vina
Ako si razumio odgovori

Evo recept za kulin, navodno najbolji kaj se pokazao. Ja sam po njemu radio...
 

Prilozi

  • IMG-20221207-WA0008.jpg
    IMG-20221207-WA0008.jpg
    18.4 KB · Pregleda: 35

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
@mladenko to ih stavio da.se.ocijede ili? Dimljenje?

Kako dimite meso, kobasice? Vidim da.ima.svakakvih nacina...jel lozite vatru polako u susari sa prigusenim zrakom da da polako gori i dimi ili imate cisto dimljenje sa piljevinom?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
To je onda neka slabija paprika dok je ide 100 grama na 10 kg mesa,inače stavljaju 40 do 50 grama
Ja sam ju probao malo na jezik, pa sam dobio trenutnu blokadu svih osjetila i rigao vatru 5 m....

Reci cu ti kada budu gotovi, a mi kontinetalci ne volimo tak ljuto ko slavonci.

Bolje da se malo osjeti ljutina, da mogu svi jesti.

@mladenko to ih stavio da.se.ocijede ili? Dimljenje?

Kako dimite meso, kobasice? Vidim da.ima.svakakvih nacina...jel lozite vatru polako u susari sa prigusenim zrakom da da polako gori i dimi ili imate cisto dimljenje sa piljevinom?
Dva dana su u kanti, jedan dan na vjetru. Nis ne smije u susionu ak je vlazno. Kulin se dimi 15 puta. Tak cu i ja. Ja kurim samo sa bijelim grabom, da polako gori, prije bi rekao da tinja. Da ih hladni dim dimi...

Kobase u tankim crijevima dimim dva puta jel su one za kuhanje. Debele 4,do 5 puta. Kaj je deblje meso vise dimim. Onak vizualno da je lijepo i kak mi okusom pase....

Aaaa! To je kulin/kulen što je "sa špagom". Kao i ovo!
View attachment 55368
Ta je vise jaja razbila o dupe nego o tavu pa sam zakljuci za kaj je ona.
Zena majka kraljica 😜
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
ok ja isto tako..isto objesim da se ocijedi...kobasice neka 2 dana...lagano sa grabom ili bukvom...ovisi što imam...a salame do 7 dana polako...kad vidim da su iz vana lijepo smežurane onda idu dalje na sušenje samo na zraku...
 

Najnoviji postovi

Na vrh