• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Nije. Preljubnica. Meso je je pojel ljubavnik,a za muža gov*o iz creva van ,kašu unutra i eto ti obrok🤭
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Kud baš sad? Za idući tjedan predviđaju zatopljenje (iznad 10°C).
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
@mtd001 Ima derma.dućan u čakovcu na placu...ako trebas.javi...posaljem ti postom...
@iwanho par dana nije problem...ionak budem ih polako dimil skoro cijeli tjedan..starci imaju dns kolinje pa idem i kod njih radit salame i kobasice kaj mogu sve odjedanput susit...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,977
Malenkost od današnje akcije.
 

Prilozi

  • IMG_20221203_170027.jpg
    IMG_20221203_170027.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 48
  • IMG_20221203_104740.jpg
    IMG_20221203_104740.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 48
  • IMG_20221203_104721.jpg
    IMG_20221203_104721.jpg
    51.6 KB · Pregleda: 48
Posljednje uređivanje:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
Upravo tako i ja radim...jedino sol vagnem...ostale zacine po osjecaju i onda.proba...ja.probam sirovu masu dok mjesam (jer mogu, neki ne.mogu) i onda pecemo pljeskavice za probu...
Od zacina ja stavljam sol, papar, piment, klincic, crvena papirka (slatka ljuta), cesnjak...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Do sada sam koristil tucanu ljutu papriku i stavljao prema iskustvu, a zatim po potrebi nakon probe sirovog dodavao. Ove godine sam nabavil domaću slavonsku ljutu. Nemam iskustva i zanima me postoji li neki normativ (od - do) za ljutu papriku u kobasice. Za orjentaciju da ne dodajem puno puta.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,690
@iwanho ovisi kolko ljuto volis..tesko je reci koliko staviti jer ne dozivljavamo svi jednako ljuto...opet nisu sve tzv slavonske iste...al recimo jedna jusna zlica na nekih 10kg smjese bi trebalo biti lagano pikant...onako malo da grije ali nista previse..ja bas jucer stavio kod roditelja dvije zlice na 14kg.smjese i bilo je lijepo pikant...onako da grije po ustima...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,849
Do sada sam koristil tucanu ljutu papriku i stavljao prema iskustvu, a zatim po potrebi nakon probe sirovog dodavao. Ove godine sam nabavil domaću slavonsku ljutu. Nemam iskustva i zanima me postoji li neki normativ (od - do) za ljutu papriku u kobasice. Za orjentaciju da ne dodajem puno puta.
Ja sam naručio ljutu koja je tako ljuta da ti jezik utrne,nju stavim max jednu jušnu žlicu na nekih 40 kg mesa

Slučajno naišel na fejsu neku Makedonsku grupu o suhomesnatim stvarima, ima svega zbilja.

Ovo nezmam kaj dela.

A ovo je grupa.
Stavlja vratinu na sušenje,samo umjesto mrežice lik koristi pvc vezice. Ja ih natrljam paprikom,stavim u ženske najlonke i u mrežicu pa na dim i zrak

@mtd001 Ima derma.dućan u čakovcu na placu...ako trebas.javi...posaljem ti postom...
Vidim da imaju i web shop
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@llmb0611 i @mtd001, hvala. :ppozdrav:
Razlika je velika (4x). Dakle, ipak bum za prvi put s tom paprikom, moral dodavati opreznije.
Kakve žlice i žlićice?? Ja stavljam 1% ljute,jer volimo malo scharf,,a Ti slobodno 0,7 posto i nečeš pogriješiti.Ali bibera...ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh