• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,637
Ma brenerom na brzaka. Da spali staj ostalo poslje surenja. Ekipa nam za ubit slaba gazda od 78 god,kolega 52 i ja. Mislili 3 komada stuc al eto samo ta krmaca 311 kg i bravcic 207 kg. Sutra jos jednog bravca. A krmaca tak i tak ode u kobasice cjela pa mi nij bitna bas koza. Daj did htio bilob najbolje da ju ogulio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Napravljeno od pogona poda prikolice za sijeno ili gnoj (y)
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
280
Kažu da nema glupih pitanja, samo glupih odgovora, pa ja bih pitao pošto nisam dugo imao nazimicu za kolinje a uskoro planiram posao, u slučaju da se počne tjerati nakon koliko dana od početka slobodno se može obaviti kolinje. Prasica je mlada, 9 mjeseci, nisam primjetio da sada ništa.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,872
Kažu da nema glupih pitanja, samo glupih odgovora, pa ja bih pitao pošto nisam dugo imao nazimicu za kolinje a uskoro planiram posao, u slučaju da se počne tjerati nakon koliko dana od početka slobodno se može obaviti kolinje. Prasica je mlada, 9 mjeseci, nisam primjetio da sada ništa.
Kažu 7 dana
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Prasca stavljamo u korito tak da korito polegnemo na bok, prasca okrenemo (skoturamo) unutra i onda korito vrnemo na nogice.
Kak se to bez večeg naprezanja obavi u ovoj šurilici? :unsure:
Sve ostalo za 5 da ne velim 10. (y) :love:
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Pretpostavljam da se sa traktorom ili flašencugom digne svinja i spusti u korito. Tako barem mi radimo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh