• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Nismo se valjda dobro razumjeli, nitritna sol ide po uputama max. 2,5 posto, ja sam stavio 1 posto nitne plus 1 posto morske. Znači ukupno 2 posto soli u odnosu na težinu mesa.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
Mršavo ti je to soli. Tolko ide v kobasice. Za salamuru ja stavljam 5 do 6 posto. Po receptima je čak 10 d0 11 . Govorim o suhoj salamuri
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
U suhu salamuru (pac) možeš staviti soli koliko želiš ako kasnije u vodi ispereš meso tj stoji 24h potopljeno uz par izmjena vode, onda cjeđenje, sušenje i dim.. Nitritne soli jedem u kupovnim proizvodima isključivo.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Evo polako se priblizavaju klanja. Jel znao tko kako ce se cjene kretati? U pozestini se suska za bravce 18 kn/kg a krmace 15 kn/kg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Gdje mogu kupiti domacih proizvoda za ponijeti u Njemacku, bilo bi zgodno pokupiti od Gradiske pa prema Sloveniji, iznimno mogu ra relaciji Slavonski brod -Slovenia.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Da li je tko kupovao aku sabljastu pilu za prosjeci svinju?Gledam na Minishop ima za 399kn pa se pitam da li ce biti dobra za rasjeci svinju?Jel tko kupovao tako sta da podijeli iskustva?
 

Najnoviji postovi

Na vrh