• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Hmmm, jesu li to vile za bale ili za gnoj???
Moraš me pozvati da se sam uvjerim ;) :ROFLMAO:
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
@Kupljenec bolje da ovdje nastavimo temu o sušenju mesa...šljiva daje mesu neku crvenkastu notu i ugodan šmek koji je teško opisati kao većinu okusa. Probaj ubaciti u jednu turu pa buš videl najbolje...kobase budu super isto.
E sad pitanje za znalce, dobio sam jedan stari aluminijski horizontalni top za punjenje kobaja, 4kg mislim. Osim što je malo zmazan od stajanja u dobrom je stanju..jedino bi promjenio onu plastičnu ploču koja gura meso u cilindru pa me zanima koliko ona mora biti u odnosu na cilindar. Mora li imati lufta ili je bolje da ide na knap..
Nemam baš iskustva sa topom pošto sam do sada na mašinu punio pa zato pitam.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,759
Taj plastični klip ima presjek kao šešir! Obod mu služi kao karika ili ima utor za gumenu "kariku"!
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
E to me zanima jer nije mi problem na novom klipu napraviti utor za oring gumeni ako je tako bolje... mislio sam da nije nužno da dihta baš onak H7 zbog mogućeg zaostalog zraka koji bi izašao tuda...
 

Najnoviji postovi

Na vrh