• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Traktorom je praktično. Flašencug zahtijeva klanje tamo gdje se može okačiti, a to nije baš uvijek prikladno. Mi ga flašencugom dižemo iz korita namesto galgi.

Kad ga dižete traktorom, provučete lance ispod prasca, okrenete ga na noge (da se lanci ne izmaknu) i zakačite lance za kuku, ili?
Uz ovakvu šurilicu bi se isplatilo napraviti podiznu ruku za traktor. ;)

Di toga ima za kupiti?
Gradiška, BiH
Cijena?
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,977
Što se tiče kobasica mi radimo omjer 2.4 soli i 0.5 papar. A za krvavice nakon što obradim glavu prvo stavim kuhat kosti od glave i kožu. Kad sve to prokuha pustim da se malo ohladi, nakon toga zameljem na fino i stavim u posudu u kojoj je riža i sve zalijem sa tekućinom koja je ostala od kuhanja kostiju glave mesa i kožice. Dodajem sol, papar, krv i malo piment, sve pomiješam i probamo kakav je okus. Tako da krvavice ja osobno ne radim po receptu, nego na način kako je i kolega @ZGseljak spomenuo.
 
Posljednje uređivanje:

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,496
Nikola,da nisi slučajno mislio na piment,a ne na cimet. Cimet je za jabučne štrukle i kuhano vino. Piment je začin za kobasice i krvavice
 

Prilozi

  • 16699172055012126858280184839406.jpg
    16699172055012126858280184839406.jpg
    28 KB · Pregleda: 8

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,872
Jel vi ne stavljate pluća u krvavice?
Ja stavljam kuhano iz kotla glave, kože, srce, jezik i pluća. I umjesto riže stavljam ričet. Od začina sol, papar krv i najvažnije, ono bez čega krvavice nemaju nikakvog okusa..... Na luku pečeni oporek (opna sa tankog crijeva). Jedanput zaboravili staviti oporek i krvavice bile "prazne".
Sve je faširano na šajbu šesticu.
I da, neko ih još dimi, ali ja ne, jer postanu krute izvana.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,977
Nikola,da nisi slučajno mislio na piment,a ne na cimet. Cimet je za jabučne štrukle i kuhano vino. Piment je začin za kobasice i krvavice
Hvala na zapažanju, ispravio sam post, PIMENT je točno da.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Rižu smo stavljali prije kad je bilo manje mesnatog materijala. Riža daje saftnost, ali ako je puno masnog mesa bolje da je samo hajdina kaša. To je samo moje zapažanje.
Za ječmenu kašu sad čujem prvi put da se stavlja u devenice.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,872
Ričet i hajdina(ovisno o predjelu Hrvatske) su izvorni recept. Bome naši dedi i bake nisu imali rižu, osim ak neko od nas nema kose oči:LOL:
 

Najnoviji postovi

Na vrh