• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,291
Ja ne..samo susenje...

Jesi izvadio kost u sredini ili su u komadu?
Ako su u komadu onda nije 4 tjedna puno...treba dobro paziti zbog temperatura...
 
Posljednje uređivanje:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,211
Sunke, su u komadu izvadjena je samo "kriva kost", 4 tjedna u pacu, splahnem kroz vodu, pod presu na cca 24 sata pa na dim!!!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,979
Nemam sliku, ali šunka izgleda kao teniski reket. 😛
Trebaš planjke za prešati šunku?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Ako treba tko kakvu svinju da si napravi još nešto proizvoda imam jednu za prodati, ili polovicu pa drugu polovicu ja nešto izmislim za sebe. Došla mi volja da još nešto kobasa napravim.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,566
Ja imam šunke bez kosti i prije dimljenja ju stavim pod prvi kraj traktora i prek noči ostaje pod njim i tek onda ide na dimljenje
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,371
Meni nikak nejde v glavu to vaše mokro pacanje i onda prešanje. Znači,prvo mesec dana kupanja da meso pobvleče čim više vode. Onda sve moguće mudrolije da tu vodu isprešate van. Tu nekaj nema smisla. Ja sam imal 20 let(3 put manje neg sad) kad sam pital mesara kak radi mokri pac. Odgovor je bil,mali kakvi mokri pac? Znaš ti kolko vode ima v mesu? To mora ziti van,a ne nalevati još vodu. I tak već 40 let pacam bez vode i sušim bez preše.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Meni nikak nejde v glavu to vaše mokro pacanje i onda prešanje. Znači,prvo mesec dana kupanja da meso pobvleče čim više vode.
Cilj mokrog kao i suhog je isti. Da povuce sol, a ne vodu.
A ljudi rade pac kako ih je tata naucio. Ako netko cijeli zivot radi mokri pac i bude dobro zasto bi mjenjao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh