• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

komentar na danasnju poljoprivrednu emisiju

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dobro ste zaključili, riječ je o mojem gospodarstvu i mojem mljekomatu :)
Ja sam bio u traktoru. Budem stavio prilog na youtube pa na forum .

12 000 litara se ne odnosi na prodaju preko mljekomata nego prodaju na gospodarstvu.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Dobro ste zaključili, riječ je o mojem gospodarstvu i mojem mljekomatu :)
Ja sam bio u traktoru. Budem stavio prilog na youtube pa na forum .

12 000 litara se ne odnosi na prodaju preko mljekomata nego prodaju na gospodarstvu.

kolko uspjevate prodati na mljekomatu ak nije tajna i onih 1000 lit. mlijeka što se spominju u prilogu na kolko je to krava.

i da si se ponovio sa onim fendtom što se može vidjet u tvom dvorištu ?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
el ko gleda emisiju.ma ona takozvana gospoda nas sve bude naucila kako se rukuje sa sredstvima za zastitu bilja..kao da su svi tako mutavi pa su dosad valjda ljevali spric u bunare.bitno je uzeti najmanje 600 kuna za tecaj gdje ti bude neki uredski moljac pametovao kako da zasarafis cep nakon sto ispraznis sredstvo..e stvarno smo banana drzava:(
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
el ko gleda emisiju.ma ona takozvana gospoda nas sve bude naucila kako se rukuje sa sredstvima za zastitu bilja..kao da su svi tako mutavi pa su dosad valjda ljevali spric u bunare.bitno je uzeti najmanje 600 kuna za tecaj gdje ti bude neki uredski moljac pametovao kako da zasarafis cep nakon sto ispraznis sredstvo..e stvarno smo banana drzava:(

Gledao sam, ali nisam dobro čuo jer je bila galama. Kad će se to početi sprovoditi? Hoćemo li moći na proljeće kupiti sredstva bez tog položenog tečaja?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja to vidim ovako:
- netko mnogo pametan se sjetio da u hrvatskoj ima 190000 OPGa. Neka nas 100000 ode na polaganje doticnog tecaja koji ce sa predavanjem za 600, ispitom za 50 i iskaznicom za 40kn po korisniku donijeti ministarstvu ovako

100000 opg-a x 690kn = 69.000.000,00kn (69 milja kuna)

Ministarstvo ce od tog iznosa uplatit svakom od 160 predavaca po cca 7500 pa to izgleda ovako:

160 x 7500 = 1.200.000kn (milju i dvjesto tis)

proracun se puni sa dodatnih 67.800.000,00kn (sezdeset sedam milja i osamsto tisuca kuna)

Netreba fakultet da se dodje do ove racunice
Najjadnije od svega da su uveli zakon da onaj tko nece pohadjati navedeni tecaj iza 20 i nekog studenog ove godine jednostavno nece vise moc kupovat sredstva za zastitu bilja... jer smo kao neuki i nepismeni i neznamo kako se rukuje "OPASNIM" stvarima kao sto su radazin, lumax...
Jadno da nemoze jadnije!!

Nisu se sjetili nekog postenog nacina da zarade novac za svoje proracunske rupe vec od nas idu radit budale!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
bit će takvih stvari još, ovo je samo vrh ledene sante...čekajte da se počne topiti...:icon_madu:

nemate niti uvjerenja da znate na siguran način raditi priključnim strojevima?:tractor:...ajoooj...kolike tu milje leže...
ja mislim da bum moral naći kvarnog trgovca (a to baš i nebu teško) koji mi bude ispod stola prodaval...:icon_madu:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dobro kažeš DARIJUS,več sam davno platio za motornu pilu,sad ovo,pa bude rukovanje sa svime živim što se kopči za traktor,ma što se može kad se u nas budale množe abnormalno i svi završavaju u politici,sve kako ide dalje ,definitivno ne ide dobro za malog seljaka:(devil)::(devil):
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Ja to vidim ovako:
- netko mnogo pametan se sjetio da u hrvatskoj ima 190000 OPGa. Neka nas 100000 ode na polaganje doticnog tecaja koji ce sa predavanjem za 600, ispitom za 50 i iskaznicom za 40kn po korisniku donijeti ministarstvu ovako

100000 opg-a x 690kn = 69.000.000,00kn (69 milja kuna)

Ministarstvo ce od tog iznosa uplatit svakom od 160 predavaca po cca 7500 pa to izgleda ovako:

160 x 7500 = 1.200.000kn (milju i dvjesto tis)

proracun se puni sa dodatnih 67.800.000,00kn (sezdeset sedam milja i osamsto tisuca kuna)

Netreba fakultet da se dodje do ove racunice
Najjadnije od svega da su uveli zakon da onaj tko nece pohadjati navedeni tecaj iza 20 i nekog studenog ove godine jednostavno nece vise moc kupovat sredstva za zastitu bilja... jer smo kao neuki i nepismeni i neznamo kako se rukuje "OPASNIM" stvarima kao sto su radazin, lumax...
Jadno da nemoze jadnije!!

Nisu se sjetili nekog postenog nacina da zarade novac za svoje proracunske rupe vec od nas idu radit budale!!!
Točna Ti je, na žalost matematika. Mislim da će biti ovo još jedan pokušaj da se napuni kasica. Ova dama je spominjala neki datum u studenom - ove godine? To im je neizvedivo, kad nemaju još ni spisak sredstava koja idu za amatersku upotrebu. Ovdje očito lud j... zbunjenog?:(devil):
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
U studenom, ali 2015 godine..

Tako već može - nisam zapamtio godinu. Usput, još jedno pitanje: Gdje se zbrinjava otpad od pesticida. Ako ste u sustavu OPG - onda imate nekakve obaveze, zar ne? Ako ste hobista, kud onda s otpadom?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
organizira se sakupljanje otpada. raspitaj se kod vecih poljoprivrednika kada je u tvom kraju. inace to govore i na predavanjima savjetodavnih sluzbi.
pojedine poljoprivredne apoteke takodjer preuzimaju praznu ambalazu..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
el ko gleda emisiju.ma ona takozvana gospoda nas sve bude naucila kako se rukuje sa sredstvima za zastitu bilja..kao da su svi tako mutavi pa su dosad valjda ljevali spric u bunare.bitno je uzeti najmanje 600 kuna za tecaj gdje ti bude neki uredski moljac pametovao kako da zasarafis cep nakon sto ispraznis sredstvo..e stvarno smo banana drzava:(

gazda,potpuno se slazem s tobom,al sam se nagledao boca od otrova po rijekama,jezerima,livadama,sumama,tak da izgleda da mnogima jos treba puno toga utuviti u glavu.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Tako već može - nisam zapamtio godinu. Usput, još jedno pitanje: Gdje se zbrinjava otpad od pesticida. Ako ste u sustavu OPG - onda imate nekakve obaveze, zar ne? Ako ste hobista, kud onda s otpadom?

I ako nemaš OPG moraš imati potvrdu da si ga neškodljivo zbrinuo, tjs predao nekome ovlaštenom za sakupljanje, kod nas to CIAK radi, al to skupljanje neorganizirano da je to strašno. 2011 godine su za Križevce i okolne općine organizirali preuzimanje ambalaže na 3 mjesta i mislili sve to u jednom danu odraditi, što nije baš lako izvest s obzirom na veliki broj poljoprivrednika, sva sreća da organi reda nisu morali intervenirati, kad su stigli s kamionom na mjesto gdje su preuzimali ambalažu nastao pravi stampedo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma to su sve pucanje u prazno! Ja puno kupujem u Sloveniji pa tak i otrove i niko te za ništ ne pita. Evo ti primjer od ove godine dok sam kupoval za lemu, Slovenac ispred mene kupil 20l lumax-a, dobil, platil, fala lepa doviđenja, niko ga za ništ ne pita!
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
I ako nemaš OPG moraš imati potvrdu da si ga neškodljivo zbrinuo, tjs predao nekome ovlaštenom za sakupljanje, kod nas to CIAK radi, al to skupljanje neorganizirano da je to strašno. 2011 godine su za Križevce i okolne općine organizirali preuzimanje ambalaže na 3 mjesta i mislili sve to u jednom danu odraditi, što nije baš lako izvest s obzirom na veliki broj poljoprivrednika, sva sreća da organi reda nisu morali intervenirati, kad su stigli s kamionom na mjesto gdje su preuzimali ambalažu nastao pravi stampedo.

Daj Bože da je tako, ali nije. U okolici Zgb (ne spominjem mjesto), kupiš pesticid i kog briga za ambalažu. Mrtvo slovo na papiru. Ne govorim za OPG - to nisam upoznat.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
gazda,potpuno se slazem s tobom,al sam se nagledao boca od otrova po rijekama,jezerima,livadama,sumama,tak da izgleda da mnogima jos treba puno toga utuviti u glavu.

gle tko je neodgojen tom nevrijedi ni sto tecajeva da se nauci pameti...naravno da nitko normalan to nebaca po kanalima i polju ali idijota se uvjek nade.bez tog tecaja ili sa njime.ajd da su rekli da treba tecaj za rukovanje sa spricom pa kako koji spric mjest sa kojim pa nest pametno ali ovo je van svake pameti..kad je voditelj pitao dali samo nosioci OPGa moraju imati tecaj ili oni sto spricaju odgovor je bio svi koji dolaze u doticaj sa njime,po tome ispada da tecaj mora imati i moja terenka iz dukatabsto uvjek donese spric.jos malo pa ce traziti i specijalu oznaku za opasni teret da se stavi na auto kojim dovezes spric doma..ma dajte ljuddi pa domacice nitko nepitako kako se koriste sa domestosom i ostalim kemikalijama koje su mozda i stetnije od sprica.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Što reći za prvi dio emisije i gosta u emisiji,:icon_pray::icon_pray:,jedino nam Mario nikako pred mikrofon da kaže koju
 

Najnoviji postovi

Na vrh