• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

komentar na danasnju poljoprivrednu emisiju

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Što reći za prvi dio emisije i gosta u emisiji,:icon_pray::icon_pray:,jedino nam Mario nikako pred mikrofon da kaže koju

Nisam stigao pogledati....dal je bilo kaj pametnog
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
podravec si ti bio ili brat danas u reportaži iz Đurđevca,šteta što nije tv ekipa snimila izjavu her Jajića,kao mljekarska industrija je zabrinuta smanjenjem broja krava i padom proizvodnje ali oni ne mogu pomoći mljekarima,jedino bi mogao nastati veći problem ako iduća godina krene u negativnom trendu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Da nam se malo tema podigne iz mrtvih,ne znam tko me danas bolje oraspoložio ,Lažovina ili onaj Bobetić,nakon ove emisije ja vjerujem u procvat Hrvatske poljoprivrede:icon_weed::icon_weed::icon_weed:,i jedan i drugi predlažu ovo i ono a pogled im blago izgubljen, dobro lažovina se još odmara od putovanja ali Bobetić je čovjek koji je stalno u nekim pregovorima ,ali napretka i krajnjeg rezultata nigdje vidjeti,ovo trkeljanje od Jakovine je samo još jedna cirkuska točka:(party)::(party):
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ma i cijela ta poljoprivredna je smijurija,kako gledatelje zabavit 30min?pa dovedemo ministra koji ni sam nezna sto prica,i to je to!nema troska ni vozanja da napravimo neku pametnu reportazu koja bi nekog i zanimala,savrseno!i onda pola emisije ode na ribare i maslinare a poslije plodova zemlje je emisija more koja je u potpunosti posvecena njima,ma gadi mi se taj hrt!!!moje dijete od 6 god ima pametnije teme vezane za poljoprivredu od njih,sve reportaze gdje seljaci kukaju kako vise nemogu dalje,umjesto da obrazuju iste kako unaprijedit proizvodnju s nekakvim savjetima,sezona je oranja i blizi se proljetna sjetva ali zasto bi se o tome pricalo u poljoprivrednoj emisiji!!!ko da to nekog zanima,ljudi zele vidjet lazovinu!!!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolega @starter baš zbog toga što si naveo, godinu dana ne gledam Plodove zemlje, pametnije stvari saznamo ovdje na Forumu. Ta emisija se pretvorila u "kukulele izbole me pčele" bez ikakvih ideja i savjeta kako i što raditi i proizvoditi!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sta rec kad ministar poljoprivrede izjavi da je strategija razvoja Hr. poljoprivrede obican papir,dokument koji nece nista promijenit...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma svi mi dobro znamo da ovaj ministar nije puno kriv za ovakvo stanje,ne branim nikoga niti ga podrzvam , ali ti je činjenica

najveći krivac za ovakvo stanje u poljoprivredi smo mi sami sebi jer smo to dozvolili, da nas svako vuče za nos

neke naše vođe nas navedu na nekakve jadne štrajkove za koje se unaprijed zna završrtak

blokiraćemo granice, blokiraćemo ovo ono , a učinak , učinak bude veći kad se na banderi vrabac popiša

uspijeli u tome da nas razjedine, i ništa više
:fiery::fiery::fiery::fiery::fiery::fiery::fiery::fiery::fiery::fiery::fiery:

bez nekakvog matije nama neće biti bolje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Glavom i bradom, ja, Matija javljam se ovdje i pozivam sve zainteresirane za seljačku bunu 21. stoljeća!!! :)
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Mozda je misliona matiju brlosica??...e sad emisija tak tak standardno samo je sve puno problema a tog smo svi svjesni,al nije mi jasno da jos nijednom nisam vidio da je itko ponudio a I uspio rjesiti bar jedan mali problem u ovoj nqsoj otuznoj poljoprivredi :icon_sad:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Glavom i bradom, ja, Matija javljam se ovdje i pozivam sve zainteresirane za seljačku bunu 21. stoljeća!!! :)
opa , matija je počeo fukati ...poen za tebe

vaš velečasni
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Jučer je pitao čovjek šta je sa kreditima za uzgoj ženske teladi. Čovijek ima 8 komada x 5ooo kn pa je to 40000 kn, i nitko pojma nema kako i šta ide dalje u postupku. Ja sam u petak zvao sviju banku, poduzetnički centar, u vezi s tim kreditima i gospođa mi je odgovorila da oni nemaju pojma o tome, nego da mogu uzeti kod njih jedan lijepi hipotekarni kredit s kamatom od 7-8 %. Zahvalio sam joj se i rekao sam joj da ne idem u to. Imam 9 komada ženske teladi i po onome što su pisali i govorili iz ministarstva telad bi išla kao glavni zalog za kredit uz 4% kamate.Kredit bi osiguravao i HAMAG INVEST. Zvao sam i HBOR i oni su mi rekli da odem u svoju banku, dam zahtjev za kredit i da ga oni proslijede prema HABOru i da za oko dva tjedna kad kod njih prođe proceduru mogu očekivati pozitivno rješenje i novce, s kojima mogu kupiti ili platiti šta god mi treba, a ne samo stočnu hranu za tu telad kako je netko rekao gospodinu iz priloga u emisiji. I što sad, jebe lud zbunjenoga.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kak je rekao Miroslav Kovač ništa dok se ne ujedini struka, agronomi i veterinari s seljacima, a čini mi se da će to biti ubrzo jer struci ne paše ovakvo stanje, znam da veterinari imaju sve manje posla, a čini mi se i agronomi.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
I veterinarska inspekcija i svi ostali polako, polaako. Bila mi u petak inspekcija, potegnula gospođa iz Varaždina da vidi da li sam postupio po njenoj naredbi, Jesam i to je ok, bio je mali nesporazum oko kontrole mikroorganizama pošto mlijeko prodajem doma . I veli doći će pod kraj godine da provjeri da li dalje kontroliram somatske i mikroorganizme. Ja joj odgovorim da neka samo dođe, ali je veliko pitanje da li bude imala što kontrolirati ako odu krave s grunta. Ostala je paf, samo me pogledala i otišla. Cijeli sistem vezan uz životinje, bez obzira da li to bile krave, svinje kokoši pomalo ostaje bez svojih mušterija. A službe su sve brojnije.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Najbolji dio emisije kad je bio Pezo,onak cini mi se o.k lik.realan I onak nedrzi se neki visok.ma bio bi cak I on bolji ministar.:(y):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Da čovjek je sve rekao što je ljude zanimalo u prošloj emisiji u kojoj naš ministar Jakovina nije dao nikakve konkretne odgovore.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Da čovjek je sve rekao što je ljude zanimalo u prošloj emisiji u kojoj naš ministar Jakovina nije dao nikakve konkretne odgovore.

on je ministar...sad koliko je "naš"...:icon_scratch:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
on je ministar...sad koliko je "naš"...:icon_scratch:

Jakovina je žešći nesposobnjaković, ali se želim osvrnuti na ovo u navodnicima "naš".
Naš više ne postoji. Jeste li svi zaboravili što se dogodilo u srpnju prošle godine? Ulaskom u EU hrvatska se odrekla dijela suvereniteta. To jasno piše u predpristupnom sporazumu. I bit će onako kako kaže EU. Druga stvar je što 90 % ljudi, ne poljoprivrednika, nego običnih građana nije pročitalo taj dokument, pa i dalje nasjedaju na priče kojekakvih skorojevića iz mizernih stranaka poput hss-a, hns-a, hsp-a kako će svi oni štititi naše interese, ali naših interesa više nema. Postoje samo njihovi, ali oni nisu isti kao vaši ili recimo to naši. U ovom slučaju pod "naši" podrazumijevam obične građane rh, ne političare bili iz hdz-a, sdp-a .... jer njihovi interesi nikad nisu bili isti kao i naši.
Dalje, moram malo braniti jakovinu jer nije on pregovarao. pregovarao je pankretić koji nije znao ni koje je ministarstvo vodio, a kamoli kakvu će poljoprivrednu politiku provoditi, pa onda onaj čobanković koji sada guli krumpir u hladovini. Očiti primjer njegove nesposobnosti su bile kvote za šećernu repu. Na početku smo imali dogovorenu kvotu od 880 000 tona. EU je mislila da mi to ne možemo ostvariti, ali kad su vidjeli da možemo, onda se ovo smeće ukakilo i na kraju su nam kvote smanjene na nekih 190 000 tona. Na pitanje zašto, odgovorio je kako ćemo dobiti bolje uvjete za neke druge kategorije. Na pitanje koje su to kategorije, nikad nije dao odgovor. Ja kažem da je to njihova kategorija teške pljačke i zato je situacija takva kakva je. S tim jakovina nema baš neke veze, ali nesposobnost i neznanje je neupitno u svim slučajevima vođenja poljoprivredne politike. Ne samo te. Oprostite mi što sam se malo raspisao.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
I veterinarska inspekcija i svi ostali polako, polaako. Bila mi u petak inspekcija, potegnula gospođa iz Varaždina da vidi da li sam postupio po njenoj naredbi, Jesam i to je ok, bio je mali nesporazum oko kontrole mikroorganizama pošto mlijeko prodajem doma . I veli doći će pod kraj godine da provjeri da li dalje kontroliram somatske i mikroorganizme. Ja joj odgovorim da neka samo dođe, ali je veliko pitanje da li bude imala što kontrolirati ako odu krave s grunta. Ostala je paf, samo me pogledala i otišla. Cijeli sistem vezan uz životinje, bez obzira da li to bile krave, svinje kokoši pomalo ostaje bez svojih mušterija. A službe su sve brojnije.

Veterinarima ce ostati psi, macke i ostali kucni ljubimci. Inspekcije ce ici od stana do stana i provjeravati u kakvim uvjetim ljudi drze zivotinje.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Da čovjek je sve rekao što je ljude zanimalo u prošloj emisiji u kojoj naš ministar Jakovina nije dao nikakve konkretne odgovore.

između ostalog ako sam ja dobro razumio rekao je i to da ako dođe do rebalansa proračuna ove cifre poticaja lako mogu da se smanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh