• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

komentar na danasnju poljoprivrednu emisiju

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ima poprečni nož sa zubima između dva tijela.
Radi ko onaj nožić za guljenje krumpira.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Trebali ste malo pažljivije gledati - podrivač je napravljen savršeno - ne prorahljuje samo zemlju koju režu noževi,cijela površina širine podrivača se prorahli,nadigne i ko hladnetina razbiba - to je ono pravo.Imam i ja podrivač,to cijelokupno prorahljivanje smo riješili sa osam radnih tijela umjesto pet.Ali za rad sa osam u polju na punu dubinu nema šanse na svih jedanaest ha koje imamo - zaklali bismo taj zetor 7345 koji imamo.Namuči se dok napravi dvije tisuće kvadrata plastenika u dva prohoda jednom godišnje.Prvi na pol dubine,drugi na maksimum uz odavezno podizanje - spuštanje u toku rada ako se traktor počne gušiti.
Dakle,konji su bitni,onaj tko nema dovoljno konja može takav podrivač samo gledati i zbilja mu je beskoristan.Ali sa stopedeset,dvijesto konja,šta ti ja znam,to je stroj koji će riješiti sabijeno tlo i napraviti idealni vodozračni režim tla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Johabice, možda griješim, no meni se čini da takav stroj napravi taban, baš poput pluga.
Osim toga, opet se treba voziti po obrađenom dijelu, pa se odmah isti dio zemlje i sabije. Kad bi zahvat mogel biti veći od širine traktora...onda možda.

Nekak mi se čini da podrivači s perima rade istu stvar, samo se lakše vleku i manje štopaju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ videl sam podrivač u radu vlekel ga traktorčić od 270 ks on lomi zemlju kak da je potres i stvara podzemne kratere koji čuvaju vodu za korijen radilo se o nasadu jabuka vlasnik plantaže to radi godinama (ne na istoj svake godine) .
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Tema o hrenu... "čekamo mail s brojem računa na koji čemo uplatititi sredstva" ovak se laže pred kamerama.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
hm...ispada da je hren jeftiniji od kukuruze...
da pucaš po nekome...:(envy):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Darijus dali sa automat ili poluautomat,klasična priča o poslovanju u Hrvatskoj,dali je netko razumio ono predlaganje o visini potpore koja se MOŽDA bude isplaćivala,sve u svemu ništa pozitivno osim možda onog narezanog Šokola
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Men' s čini da ...

... da se kuha gorka juha! Izmislit ce oni sve da nas zmrdaju s poticajima
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ja bih tu emisju totalno zabranio, čim se nešto novo pojavi u proizvodjni..evo novinara i reportaža da ljude pomame na brzu zaradu ..sjetimo se samo...uvoz junica, činčile,nojevi,šampioni po podrumima, a danas Aronija...jučer češnjak... i ubrzo se propada, hipoteke naplačuju..umjesto da naprave reportaže o onome što proizvodimo vijekovima i kako to sačuvati od propasti.. kako održavati strojeve koje koristimo u poljoprivredi.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Gledao sam davno par epizoda čini mi se srpske verzije plodova zemlje, ta je emisija savjetodavnog karaktera, a ovo je čista propaganda.... jedni se hvale supjesima, drugi plaču nad svojom kobnom sudbinom, a ono samo kleveču, plaču i rade priloge samo sa jednog gledišta.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nije to to , volim propast domače poljoprivrede gladati na velikom ekranu ( krepo mi je HDMI kabel )
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jučer u poljoprivrednoj bio jedan jako lijep primjer uspiješnog bavljenja stočarstvom i novootvorenoj farmi muznih krava....
U vremenu kad se svakodnevno zatvaraju farme,čovijek izgradio novu i vrlo uspiješno posluje,ima dovoljno zemlje,kvalitetnu mehanizaciju,pripremi i više nego dovoljno kvalitetne hrane,siguran i redovan otkup i nema problema, sve lijepo funkcionira....
A s obzirom da se farma nalazi u mom selu još više mi je draže i ponosan sam...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh,lijepo je pročitati da ima pozitivnog poslovanja u proizvodnji mlijeka.Nisam odgledala Poljoprivrednu emisiju,pa moj komentar netreba uzeti zdravo za gotovo - ali pošto je to nova farma nadam se da se neće dogoditi ko i stotinama sličnih - da sve lijepo funkcionira prve dvije godine dok je otplata kredita na počeku a plačaju se samo kamate za poček,a kada stvarni iznosi rata dođu na naplatu sve krene nizbrdo.

Inače,kravica će dobro nahranjena dati istu količinu mlijeka u štalici sa dvije zvijezdice kao i u onoj sa pet.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Sve je dobro dok mu plačaju na vrjeme za predano mljeko ali ako jedan mjesec okasne pa drugi i treči biče kao i kod ostalih. Ja mu želim doživotni uspjeh i njemu i njegovoj djeci !
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
ma to je super hebiga rizik je veliki ali je i velika ljubav i volja vlasnika i njegove obitelji sto je najbitnije zelim im puno srece i ne misliti crno samo pozitivno:icon_thumright::icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh