• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

komentar na danasnju poljoprivrednu emisiju

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Čovijek se ozbiljnije bavi stočarstvom već nekih 20god.,ništa nije napravio preko noći kao što je to u većini slučaj kod nas....
Većina mehanizacije mu je otplaćena,farmu je napunio sa svojom stokom na čijoj genetici radi već godinama,kvalitetne hrane ima pripremljeno za sljedeće dve godine,na njegovo inzistiranje nema počeka od dve godine,nego odma počinje s otplatom,problema sa otkupom nema jer predaje jednoj manjoj lokalnoj mljekari s kojom surađuje duži niz godina a i sam vlasnik mljekare ima svoju farmu pa dosta surađuju u sezoni oko poslova...znanje,volju i trud ima i stvarno jedan jako ljep primjer u ova turobna vremena....
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
A bale sjena mu leže na mokrom, dok ima igluje za telad pod krovom.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ljepo je vidjeti da se barem neko širi, ali poslje te ljepe priče su baš morali staviti onog majmuna jakovinu, ja da sa njim pričam nebi baš bil miran nego bi se prije sa njim posvađal jer je imal tolka obečanja, a od njih je ostvaril upropastiti hrv. poljoprivredu u samo 3 godine.
Još jedna glupa stvar kod te emisije je kaj svaki drugi put pričaju sa političarima i nemaju nekakve zanimljive teme, trebali bi sad barem napraviti prilog o silaži i kak ju je najbolje zatvoriti ili o kuruzi kak ju je najbolje skladištiti zbog vlage itd...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@tine
Bale sjena mu neleže pod vodom,to što je prikazano to je samo jedan mali dio koji vjerovatno odma troši....inače su mu bale sa sijenom pokrivene sa velikim ceradama ...a rolo bala sijena i sjenaže valjda ima preko 1000 i to sve djeteline....
iglui za telad je stavio na prolaz kroz štalu,tu di mu je hranidbeni stol...vjerovatno ima dovoljno prostora pa ih je stavio tu...prije su bili vani,al ovako mu je valjda praktičnije...
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Čovijek se ozbiljnije bavi stočarstvom već nekih 20god.,ništa nije napravio preko noći kao što je to u većini slučaj kod nas....
Većina mehanizacije mu je otplaćena,farmu je napunio sa svojom stokom na čijoj genetici radi već godinama,kvalitetne hrane ima pripremljeno za sljedeće dve godine,na njegovo inzistiranje nema počeka od dve godine,nego odma počinje s otplatom,problema sa otkupom nema jer predaje jednoj manjoj lokalnoj mljekari s kojom surađuje duži niz godina a i sam vlasnik mljekare ima svoju farmu pa dosta surađuju u sezoni oko poslova...znanje,volju i trud ima i stvarno jedan jako ljep primjer u ova turobna vremena....

mislim da je u ovom komentaru odgovor zašto njemu ide
naglasak stavljam na ovaj dio da surađuje sa vlasnikom mljekare
mislim da je tu odgovor kojim putem bi trebali ići oni koji žele od mljeka živjeti
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja garantiram da sve kaj se pojavi na televiziji i u novinama je osuđeno na propast,ili su to ljudi s dobrim i debelim zaleđem i priljevom novca s druge strane. odavno vise nikakve reportaze ne shvacam ozbiljno.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
E, upravo tako gogo svaka cast!daj boze da je covjeku tak idealno ali moram reci da imam isti broj krava nest manje dnevnu kolicinu mlijeka od njega i "samo"jedan kredit za traktor,rata od 8500kn.mjesecno jos 6.mjeseci pa dok platim sve obaveze,veterinare,struju plin gorivo ovo ono nakraju neostane bas puno sa time da nemamo zaposlenih,otac,majka zena i ja,u biti ispada kad podjelimo kao neku dobit da nam ostane svakome mozda oko 2000 kn.mjesecno ak i toliko.a njemu cvatu ruze..nazalost znam nekoliko primjera gdje su neki bili veliki gazde dok su imali krave u staroj stali i uletili u tu milijunsku pa sad nemaju sa cime kupiti gorivo da upale traktor,nazalost takvo je stvarno stanje,bar u mome kraju..:s:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Razlog zašto nam nikad neće bit bolje je negativa,negativa i samo negativa....alternativa :Kanada,Njemačka,Austrija,Irska......il još bolja opcija socijala,dobiješ 5-6 stoja mjesečno,hranu ti dovozi crveni križ,dobiješ novce za drva,eventualno uvatiš koju dnevnicu koseći bakicama dvorište,cjepajući drva ,skupljajući boce i staro željezo i ko bog....hranu imaš,režije neplaćaš(oslobođen si).....sjedneš na klupu ispred lokalnog dućana,drmneš koju pivu i smiješ se onom i onakima s poljoprivredne emisije što od jutra do mraka ne izlaze iz traktora,staja,polja....

Pa niko nije reko da je čovijek milijunaš,Bruno Mezenga il nedaj bože Zdravko Mamić...čovijek je zadovoljan s onim što ima,radi ono što voli i nekako izvlači kraj sa krajem a da je bajno daleko od toga.Dosad je držo 70-80 kom .stoke(s podmlatkom) u 22 raznorazne šupe i l neznan kako bi ih uopće nazvao i zanjega je ovo preporod.......a opet kad se nakraju podvuče crta garantirano je veći sljepac od onog što sjedi ispred dućana i drma po pivi:(devil)::(devil)::mur:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
radul svaka cast e rijeci si mi iz usta zel to je tocno kaj i ja govorim svaka cast tebi svaka cast covjeku koji je otvoril farmu i njegovoj obitelji nek im je sva sreca svijeta ljudi treba raditi kaj mi znamo kak se je on mucil sve ove godine i radil da to postigne NEMOJTE biti ljubomorni na tudem uspjehu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nitko nije ljubomoran, ali dobro znam kakvi sve likovi i s kakvom zeljom za samopromocijom dospijevaju u javnost. poljoprivredna emisija je ok za malo ubit vrijeme,al nista vise od toga.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kada je Lončar napustio ovu emisiju sve je više manje podilaženje politici,istina da ima uspješnih poduzetnih poljoprivrednika i ovom svaka čast ,ali konkretno veliki mljekarski igraći se pojavljuju u emisiji a svi su oni kretali sa ovim megalomanskim projektima ,kako je tko prošao pokazat će budućnost,ali njihovom bavljenju mljekarstvom je uvelike pomagala politička struja pojedinog smjera,evo samo informacija ,jedan Bjelovarski farmer koji stalno nečem teži da bude najjjjjj,ulazi u investiciju tešku oko 4 miliona EURA,eu fondovi,ruralni razvoj i ostala sranja,po mom mišljenju ali i mišljenju ljudi od struke čovjek je puko i ne zna gdje je granica,u emisiji je lijepo kada se vidi pojedinac bilo koje grane poljoprivrede da je nešto uspio i postigao sa time ali smo svjedoci da je puno više neuspjeha i crnih statistika u toj našoj jadnoj poljoprivredi,evo samo moj primjer,2 puta sam se čuo sa Vlatkom i jednom sam bio u Bjelovarskom studiju da im kažem o mom problemu i velike večine koji imaju blokiran računa ,kako smo mi seljaci ne zaštičeni u tom slučaju ,niti crrrrrrrrrrr od poziva,ali je moj susjed galamđija pred saborom i u svim medijima,barem jednom kvartalno u emisiji i stalno kuka a za vrijeme dok se hrane krave on čita novine u lokalnom bircu i prati politiku ,jer on je suvremeni farmer
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja sam bio dva puta,ali nažalost niti jedan put zbog dobrih stvari,samo problemi...
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
mislim da je u ovom komentaru odgovor zašto njemu ide
naglasak stavljam na ovaj dio da surađuje sa vlasnikom mljekare
mislim da je tu odgovor kojim putem bi trebali ići oni koji žele od mljeka živjeti

Da tuje kljuc uspjeha svake proizvodnje. Gdje proizvodjac i preradjivac suradjuju, tu obojica imaju koristi i ta suradnja traje dugo.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
jAKOVINA danas spominje neke isplate ali ja ništa ne nalazim..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=auI0zPblKmQ#t=16[/YT]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Šta je spominjao ?
Isplate kome?

@zeko se šali.

55% isplate bu krajem siječnja, tak je obečal. Ostatak u svibnju, ak se nije zabunil pa pomiješal svibanj i lipanj.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
U video što sam postao na 22:00 minuti govori o isplati.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sad je več 55%, u videu je rekao 60%. JEDNOM LAŽOVINA UVJEK LAŽOVINA!!!
sori na vikanju
 

Najnoviji postovi

Na vrh