• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Samo da primjetim da neki članovi koriste neprimjerene riječi u ovoj temi!
A to su # swizach i # johabica, riječ koja je neprimjerena je "budalama"!
Molio bi vas da se suzdržavate od takvog rječnika, jer nismo na placu.

A pogotovo pisanja političkih pamfleta, ali ako je nekome stalo do toga, može slobodno to raditi na nekom drugom forumu.:geek:
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Da nisi politički slijep, vidio bi i znao, pošto veliš da si pratio stavove infektologa, virologa, da je stožer donosio odluke prema tekućim svjetskim saznanjima o virusu o kojim nijedan svijetski infektolog i virolog, epidemiolog, do njegove prve pojave nije znao apsolutno ništa.
Ko što je Markotić jednom prilikom rekla -. svaki slobodni trenutak provodila je i provodi u čitanju svih novih svjetskih relevantnih studija i prati sva nova saznanja o virusu.

Ali, ko što @plus veli - mi neki od nas smo pametniji od onih kojima je to struka i popljuvati ćemo znanost.
A ja velim - kada nas nešto ili virus nagazi, onda trčimo da nas znanost spasi - ko bunjavi bulmez buncavi Bunjac npr.

Odoh sa teme, zbilja bi je trebalo zatvoriti - od sada je svatko sam odgovoran za sebe - vlada je svakome ponudila besplatnu zaštitu, pa tko hoće - hoće, tko neće - neće, ali ko što sve više vlada raznih država veli - igrajte se hazardera na svoj račun a ne račun cjelokupne nacije - platiti ćete svoje odluke financijski sami.
Mene dok zgrabi viroza ja ne trčim kod znanstvenika nego se zamotam u deku, pijem puno tekućine, ako mogu jedem nekakvu finu pileću juhicu i znojim se. Funkcioniralo je 50 godina u mom slučaju pa valjda bude i narednih 50.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Podatak da ih od deset koji završe u bolnici samo jedan ili dva su cjepljena, a od deset ili dvanaest koji umru je samo jedan, ili najčešće nije niti jedan od onih koji su se cjepili govori da su cjepljeni sebi riješili problem.
A tko broji one što umru od posljedica cijepljenja, oni nikom nisu bitni zašto su umrli , oni bi kao i onako umrli, a opet ovi što s covidom umru nebi nikad al eto samo zbog covida su umrli.
Kod mene u selu ima već te starije populacije koja se cijepila i opet umrla, jednostavno došlo, vrijeme došao red, i svi kažu a što ćemo tako je moralo biti.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega naivac kaze nitko ne negira virus,grijesi ,evo ja prvi ga negiram a vjerujem da ima jos sramezljivih koji dijele moje misljenje.
No ja postujem svaciji stav i volju,sve nas jeebe ego i nemozemo to(nezelimo)promijeniti,zato pjevam...more se pjeni jeebe se meni.
Molim vas da se ne vrijedjamo,iz druge ruke saznajem jucer,ovdje kod nas u Medjimurju...decko dva puta cijepljen 31g. zavrsio na respiratoru.
Dakle ima primjera i za i protiv cijepljenja,svak vuce na svoju stranu,slobodnorazmisljajuci shvataju ovu situaciju.
Probajte biti neutralni i zdravoumno razmisljati,sposobni smo tada shvatiti mnoge stvari. 🤫
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,845
Ali... Nemoguće. Rekli su na televiziji da cijepljeni ne mogu umrijeti, a ako je bilo na televiziji onda mora da je istina.
Ono da crkavaju samo ne cijepljeni tko je to bubnuo - Stožer?
Pa normalno, njihova propaganda.
Kod mene ima isto puno što su umrli, a ne cijepljeni!
To što su rođeni 20 ili 30sete nema veze, umrli ne cijepljeni!
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Nemveze kaj je netko rođen 1936. Da se cjepil još uvijek bi bil sa nama... Barem do sljedeće presice stožera.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,703
Ovo je sad več postalo dno dna. Bez srama, a kamoli neke druge ljudske emocije prema drugima, slabijima, starijim ili bolesnim članovima društva.
Eto nam našeg društva, kako se razotkrivamo 😖
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Moja deca nisu bolesna. A bolnice su inače mjesto gdje idu bolesni ljudi. Zbog bolesnih ljudi su izmišljene. Naravno ako je zdravstveni sustav godinama pljačkan i zanemarivan, onda i ovakva, za večinu populacije, bezazlena bolest dovodi do opterečenja sustava pa je zgodno ljudima što više otežati pristup lječenju. Ovako dio ozdravi sam od sebe, dio umre ne dočekavši pomoć, a dio uđe u sustav pa ili ozdravi ili umre. I super. Imamo privid da sustav funkcionira, vlada radi svoj posao i sve je u najboljem redu. A ništa nije u redu.
Sada ti odjednom djeca nisu bolesna a stranicu prije si sotonozirao bolnički sustav jer ti je dijete sa temperaturom moralo napraviti test na koronu prije nego ste ušli u bolnicu.
Ne sakči si u usta.

Daj ne seri Futvač, kako te nije sram omalovažavati naš bolnički sustav u kojem dobiješ apsolutno sve što ti treba bez obzira koliko si uplatio u njega?
Zdravstveni sustav u kojem je jedan član zaposlen, jdan izdvaja za zdravstveno osiguranje, a njegovo jedno, dvoje, petero, desetero djece se liječi sa njegovih 15% izdvajanja iz njegove plaće bila ona 5000 kn, 6000kn mjesečno do njihovih 18 godina života, ili do 25 godina života ako se fakultetski školuju.I njegov bračni partne uz njih ako nije zaposlen doživotno isto tako. Na jednog zaposlenog i njegovih 300 kn mjesečno najmanje troje imaju pravo na zdravstvenu skrb. Previše i dobivamo u odnosu na to koliko zdravstvenom sustavu dajemo. Dobiješ lijek milijunskog koštanja ako ga trebaš, dobiješ operaciju kakvu trebaš i nitko ne pita izdvajaš li mjesečno za zdravstvo 300 kn ili 2000 kn.
Šta ti misliš, da u drugim državama ne postoje liste čekanja - u Engleskoj moja snaha čeka na jednu operaciju 426 dana. 426 dana, razumiješ? Tolika je lista čekanja na tu vrstu operacije - nije životno važna, ali je važna jer problem stvara konstantnu neugodu i bol. 426 dana u Engleskoj, državi sa navodno, u našoj tupavoj percepciji drugih "dobrih, poštenih država" , realno, u državi dobrog zdravstvenog sustava u kojem ti nije, kao i u našem, uskraćeno ništa što medicina može pružiti.

Gade mi se kritizenti svega hrvatskog, a istodobno dok im pod riti gori trče i koriste to isto "loše" hrvatsko, laktare se da dobiju to loše čim prije.
Dijabetičari dobivaju inzulin, iglice, trakice, mjerač šećera besplatno od početka bolesti do kraja života, dijabetičke sokove, besplatno, dok mi nije svekrva postala inkontinentna, nisam niti znala da svi inkontinentni doživotno dobivaju uloške i pelene besplatno, odi u Ameriku - dijagnozu dijabetisa dobiješ besplatno ako si plaćaš zdravstveno osiguranje, ali inzulin si kupuješ sam - nema na recept ako nemaš zdravstvenu policu koja te košta više nego ti je plaća. E, tamo ljudi umiru jer ne mou dobiti ono što treba bolestan čovjek dobiti, a ne u Hrvatskoj.

Pojma nemaš o temi na koju se nabacuješ drekom iz svojih ustiju Futvač.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Ne želim da me netko itko bilo tko smatra nekakvim,ili bolje rečeno nikakvim, jer su ovi posljednji postovi vezani moj post #3763
A tko broji one što umru od posljedica cijepljenja, oni nikom nisu bitni zašto su umrli , oni bi kao i onako umrli, a opet ovi što s covidom umru nebi nikad al eto samo zbog covida su umrli.
Kod mene u selu ima već te starije populacije koja se cijepila i opet umrla, jednostavno došlo, vrijeme došao red, i svi kažu a što ćemo tako je moralo biti.
U ovom postu s ničim ne vrijeđam nikog ni na kakvoj osnovi, postavljam pitanja na koje nitko ne daje odgovor.
1.koliko je ljudi preminulo s kovidom
2.koliko je preminulo a da nisu imali kovid i nisu bili cijepljeni
3.koliko je ljudi preminulo s kovidom a bili su cijepljeni
4.koliko je ljudi preminulo a bili su samo cijepljeni, a razlog smrti se navodi nešto treće
I u svemu ovome ne pitam koje su godište.
Jedina moja nesretna izjava je da postoji dio populacije koji je cijepljen a umrli su.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Sve ovo što danas imamo više manje je ostavština iz jugoslavije.

Mladi su željni života i trebaju živit i proživit. Stariji neka se paze ako žele ali da nameću mladima kako i šta samo da bi očuvali svoju guzicu je meni katastrofa. Sa mnom se ne mora nitko složit.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Evo u kući imam oca i majku, oboje imaju određene bolesti i tegobe, majka nedavno po treći put operirana, srednje uho centar za ravnotežu, otac na inzulinu te još 7-8 terapija dnevno za što i štošta.
Ne vrište od straha čuvaju se koliko mogu, i mi ih čuvamo koliko možemo, ali moramo živjeti, a stara je rekla da se ionako neće dogoditi ništa što nije suđeno,i da sudbini nitko nije umakao.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne želim da me netko itko bilo tko smatra nekakvim,ili bolje rečeno nikakvim, jer su ovi posljednji postovi vezani moj post #3763

U ovom postu s ničim ne vrijeđam nikog ni na kakvoj osnovi, postavljam pitanja na koje nitko ne daje odgovor.
1.koliko je ljudi preminulo s kovidom
2.koliko je preminulo a da nisu imali kovid i nisu bili cijepljeni
3.koliko je ljudi preminulo s kovidom a bili su cijepljeni
4.koliko je ljudi preminulo a bili su samo cijepljeni, a razlog smrti se navodi nešto treće
I u svemu ovome ne pitam koje su godište.
Jedina moja nesretna izjava je da postoji dio populacije koji je cijepljen a umrli su.
Točno.
Pitanje je od čega su umrli.
Jesu li imali razne komorbiditete ili su umrli "zdravi".
Osoba koja ima tešu bolest umrijet će i cjepljena i necjepljena, ali ne cjepljena će umrijeti prije ako se zarazi virusom koji će bolesti koje ima "unaprijediti". Izazvati komplikacije.
Cjepljena će umrijeti kada joj organi koji su joj teško bolesni otkažu bez obzira što je cjepljena. Cijepivo ne može izliječiti bolesne organe, ali može ih zaštititi na način da ubije virus prije nego virus svojim djelovanjem pogorša bolesno stanje organa i spriječi njihovo ubrzano propadanje do kraja zbog utjecaja virusa, zbog kojeg nastupa smrt koja bi inače, da cjepivo štiti organizam, nastupila kasnije.
Koliko je to kasnije, ovisi o stanju bolesnih organa.



Prosječan broj umrlih u godinama prije korone i u godinama korone, možeš sam naći.
Nedvojbeno taj broj pokazuje da u godini korone imamo - ne samo mi nego i sve druge države eu i svijeta, bitno veći broj umrlih. Mjeren tisućama umrlih.
Ucijelom svijetu do sada 40 miljuna.
Ili 10 država veličine Hrvatske zbog virusa korone više ne postoji. Ubio ih je virus.
Zamisli sada teritorij Hrvatske oa stvori sliku deset puta veću i zamisli da su svi ljudi na jednom tkvom teritoriju umrli. Više ne postoje, nema ih. Zamisli 40 milijuna grobova jedan do drugog.
To je napravio virus covida - 19. u cijelome svijetu, zapravo još i puno više jer se u afričkim i azijskim siromašnim državama smtri od kovida ne broje točno - mnogi siromašni niti ne dođu do bolnica.


I nije bitan samo broj umrlih kao podatak, bitan jer i trošak za zdravstveni sustav i za gospodarski, bolesni ljudi idu na bolovanje, zdravstvo ih mora liječiti - troši se na nešto što se moglo spriječiti i ne koštati više od 300 kn jednokratno, poslodavac mora platiti bolesnom radniku bolovanje najmanje dva tjedna, i za ta dva tjedna radnik ne zarađuje za svoju firmu niti za trošak svoga bolovanja pa je to trostruki gubitak sveukupno za cjelokupno hrvatsko društvo - za državu jedan financijski, i dva financijska gubitka za poslodavca.

.
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dragi mijo forumasi...Prestanimo mrziti ljude...zao mi je sto nas nazivaju antivakseri i antimaskeri i to nasi izabrani koji bi morali raditi u interesu NARODA.
Strefilo nas veliko zlo sa ovim ljudima,ne kukajmo sami sami krivi,nasa naivnost i lijenost.
Upravo sam pogledao na ytubu podcast od Mire Tesevica-Projest Veritas"cjepivo je puno sranja",zanimljivo je na 1 8:30 ca. gdje vam govori o dokumentu Bundestaga iz 3.1.2013g.,sve je ovo plandemija i tako se odvija.
Pogledajte,razmislite,donesite svoje misljenje,ja ga imam odavna i ovaj dokument sam takodjer odavna pogledao.
Inace Miru takodjer pratim jer nije nametljiv i iznosi cinjenice,naravno nije jedini.

ps.medju nama ima podkupljenih,zar jos niste shvatili i to nasim novcima
Svima vama ugodnu nedjelju i brez svadje medju narodu. 🙋‍♂️
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo u kući imam oca i majku, oboje imaju određene bolesti i tegobe, majka nedavno po treći put operirana, srednje uho centar za ravnotežu, otac na inzulinu te još 7-8 terapija dnevno za što i štošta.
Ne vrište od straha čuvaju se koliko mogu, i mi ih čuvamo koliko možemo, ali moramo živjeti, a stara je rekla da se ionako neće dogoditi ništa što nije suđeno,i da sudbini nitko nije umakao.
Moja majka ima problem sa kralježnicom, ne može uspravno hodati više od par metara, 83 godine, ali o "suđenome" i smrti ne želi niti čuti, a kamo li razgovarati.
Želi živjeti.
Cjepila se.
Ne vrišti od straha, ali živjeti želi.
I napravila je ono što će joj u toj namjeri pomoći da dulji život ostvari.

Želiš reći da je ona kukavica koja se panično boji da ne umre?
Za mene je realna osoba koja je dobro odlučila - ako ona smatra da ima razloga živjeti život tako dugo dok ne dođe vrijeme da svojim utjecajem više ne može utjecati na kraj, tko sam ja da je zbog toga ismijavam, omalovažavam?
Ili ti, ili bilo tko?

Cjepljenje nije samo odgovornost prema sebi samome, cjepljenje protiv bolesti koja ekonomski remeti cjelokupno hrvatsko - europsko - svijetsko - društvo je odgovornost prema svima oko sebe.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Dragi mijo forumasi...Prestanimo mrziti ljude...zao mi je sto nas nazivaju antivakseri i antimaskeri i to nasi izabrani koji bi morali raditi u interesu NARODA.
Strefilo nas veliko zlo sa ovim ljudima,ne kukajmo sami sami krivi,nasa naivnost i lijenost.
Upravo sam pogledao na ytubu podcast od Mire Tesevica-Projest Veritas"cjepivo je puno sranja",zanimljivo je na 1 8:30 ca. gdje vam govori o dokumentu Bundestaga iz 3.1.2013g.,sve je ovo plandemija i tako se odvija.
Pogledajte,razmislite,donesite svoje misljenje,ja ga imam odavna i ovaj dokument sam takodjer odavna pogledao.
Inace Miru takodjer pratim jer nije nametljiv i iznosi cinjenice,naravno nije jedini.

ps.medju nama ima podkupljenih,zar jos niste shvatili i to nasim novcima
Svima vama ugodnu nedjelju i brez svadje medju narodu. 🙋‍♂️
Jedino na ovozemaljskom životu za što se vrijedi boriti je sloboda. Moj stav je da smo se 91 oslobodili jednih pa je uz pomoć sirotinje došlo do okupacije drugih i to još traje. Sanjao je narod slobodu a tako brzo i naivno je prepustio. Što se tiče korone, tko god ima malo elementarno znanje rada na računalima onda može pronaći sve izjave stožeraša i njihovih plaćenika, svaki dan drugačije izjave,svaki dan druge laži. Meni je fascinantno kolko ima neukih ljudi koji i dan danas vjeruju "struci" koja to definitivno nije. Činjenica je da su uvoznici cjepiva,plastičnih maski zaradili miljarde od sirotinje a virus je i dalje tu i bit će tu jer očito je da se od samog početka sve radi krivo. Virus treba prebolit i najidealnije je da to bude ljeti, što više to bolje u kratko vrijeme. Priča je mogla odavno biti gotova
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sve ovo što danas imamo više manje je ostavština iz jugoslavije.

Mladi su željni života i trebaju živit i proživit. Stariji neka se paze ako žele ali da nameću mladima kako i šta samo da bi očuvali svoju guzicu je meni katastrofa. Sa mnom se ne mora nitko složit.
Ti stari su ti prali guzicu dok si srao u pelene, dok si prestao srati u pelene su ti još gidinama brisali rit dok si se posrao u kahlicu, vadili pimpek iz gaća dok su te učili samog se popišati, spremali te u školu svaki dan i dočekivali te ručkom, plaćali i tvoje stvarne životne potrebe i tvoje hirove sve dok te nisu svojim trudom, svojim teško zarađenim novcem, svojim utrošenim vremenom koje bi im inače, da te nisu odlučili začeti i roditi te i odgajati te bilo slobodno vrijeme za uživanje u životu bez briga i obaveza prema tebi, u slobodnom vremenu sa duplo više financija nego što im je ostalo kada su utrošili na tebe onoliko koliko je bilo potrebno za podići tebe u čovjeka svijesnog odgovornosti i poštovanja preme drugima postavili na noge spremnog za samostalan život.
Imaš li osjećaj zahvalnosti zbog toga?
Prema svome roditelju?
Prema roditelju svojih prijatelja?
Prema staroj populaciji koja je sve to prošla sa svojim potomstvom, "mladim snagama" koje će ovaj trud "starih" nagraditi poštovanjem i brigom prema njima kada postanu nemoćni, jer su nemoćne, krezube bebe koje nisu u stanju same naći, proizvesti, stvoriti, čak niti u usta si same staviti hranu hranu hranili ih, prali ih, vodili brigu, žrtvovali sebe i svoju komociju da podignu i osamostale ih kao gotove osobe sposobne za samostalan život?

Ti bi sada uživao, a?
Tebi je dobro, i ne briga te za druge?
Jesu li tvoji roditelji ponosni na tebe?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Tko je ovdje sebičan i misli samo na sebe? Radi nečije majke,babe ili dida koji je prošao život mi svi ostali i malena djeca bi trebali jest govna.Trebali bi staviti uložak za pms na usta, tampon u nos da slučajno nebi nekoga ugrozili jer taj netko će živit barem 500 godina a eto mi smo drugi za ništa. Jednom na tv novinari pitali jednog penzionera da li je potrebno da vrtićani nose maske. On stara šu**ina kaže naravno da trebaju jer kao kad dođe doma može njega zarazit pa će on eto odputovat. Znači staro gov*o sebično želi ugrozit vlastitog unuka da bi on eto doživio sljedeće jutro. Čak je za to da se i cjepe bebe samo da eto njega unuk ne ugrozi 🤮🤮🤮
Oprostite mi ali ja to ne mogu progutat.
Ja za svoju djecu bi ako treba učinio sve i borit ću se svim silama za njihovu slobodu. Ovo što sad živimo je poraz svih onih koji su dali živote za slobodu. Njihova borba je očito bila uzaludna. Šteta izgubljenih života
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Sada ti odjednom djeca nisu bolesna a stranicu prije si sotonozirao bolnički sustav jer ti je dijete sa temperaturom moralo napraviti test na koronu prije nego ste ušli u bolnicu.
Ne sakči si u usta.

Daj ne seri Futvač, kako te nije sram omalovažavati naš bolnički sustav u kojem dobiješ apsolutno sve što ti treba bez obzira koliko si uplatio u njega?
Zdravstveni sustav u kojem je jedan član zaposlen, jdan izdvaja za zdravstveno osiguranje, a njegovo jedno, dvoje, petero, desetero djece se liječi sa njegovih 15% izdvajanja iz njegove plaće bila ona 5000 kn, 6000kn mjesečno do njihovih 18 godina života, ili do 25 godina života ako se fakultetski školuju.I njegov bračni partne uz njih ako nije zaposlen doživotno isto tako. Na jednog zaposlenog i njegovih 300 kn mjesečno najmanje troje imaju pravo na zdravstvenu skrb. Previše i dobivamo u odnosu na to koliko zdravstvenom sustavu dajemo. Dobiješ lijek milijunskog koštanja ako ga trebaš, dobiješ operaciju kakvu trebaš i nitko ne pita izdvajaš li mjesečno za zdravstvo 300 kn ili 2000 kn.
Šta ti misliš, da u drugim državama ne postoje liste čekanja - u Engleskoj moja snaha čeka na jednu operaciju 426 dana. 426 dana, razumiješ? Tolika je lista čekanja na tu vrstu operacije - nije životno važna, ali je važna jer problem stvara konstantnu neugodu i bol. 426 dana u Engleskoj, državi sa navodno, u našoj tupavoj percepciji drugih "dobrih, poštenih država" , realno, u državi dobrog zdravstvenog sustava u kojem ti nije, kao i u našem, uskraćeno ništa što medicina može pružiti.

Gade mi se kritizenti svega hrvatskog, a istodobno dok im pod riti gori trče i koriste to isto "loše" hrvatsko, laktare se da dobiju to loše čim prije.
Dijabetičari dobivaju inzulin, iglice, trakice, mjerač šećera besplatno od početka bolesti do kraja života, dijabetičke sokove, besplatno, dok mi nije svekrva postala inkontinentna, nisam niti znala da svi inkontinentni doživotno dobivaju uloške i pelene besplatno, odi u Ameriku - dijagnozu dijabetisa dobiješ besplatno ako si plaćaš zdravstveno osiguranje, ali inzulin si kupuješ sam - nema na recept ako nemaš zdravstvenu policu koja te košta više nego ti je plaća. E, tamo ljudi umiru jer ne mou dobiti ono što treba bolestan čovjek dobiti, a ne u Hrvatskoj.

Pojma nemaš o temi na koju se nabacuješ drekom iz svojih ustiju Futvač.
Gle dušica draga, tak se razgovaraj sa svojim ukućanima. Moji roditelji, kad već pitaš, su pokojni. Tata 12 godina, a mama 6.
Za tvoju informaciju, bolesno djete je spomenul Swizach, a ne ja.
Iz mojih usta drek ne izlazi niti ulazi. Ne sudi po sebi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh