• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Piksa je pojedena ili strunula, moram skinuti kotače s radapcigerom i s druge strane skinuti piksu i dati delati prema toj mjeri.

Tu di je pojedeno, moram dati komad alu lima ispod pikse i stegnuti šarafima. S gornje strane onda tekućim metalom popraviti kućište viš da ima rupu prek.

Jedino to mi pada na pamet.

Na kraju i dalje neznam de su O-ringovi? neko je kopal po getribi sigurno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Mrga, znači taj traktorčić ima varijator. Getriba je, pretpostavljam, Dana Spicer.
Nisam videl niti jednu takvu getribu da ima semeringe. Zato je mast unutra.
Uvijek se takve stvari događaju na dugačkoj poluosovini, jer do vanjske pikse ne dolazi mast. Ugradi mazalicu prije sastavljanja.
Glede krpanja: pitanje jel' kućište aluminijsko i dade li se zavarivati. Mogla bi iznutra ili izvana deti komad Al lima i TIG-om ga dati zavariti.
Nastoj dobiti poluosovine u istom pravcu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
njemu treba tam čim bliže kotaču postaviti kugenlager , pa da vidiš veselja .....a limenim nosačem premostiti tak da osovina prividno bude u centru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Nema tam mjesta za kugllager. Možda bi bilo za igličasti, ali gdje najti lager s rupom 3/4" (19,05mm)? Ali lukša bi izvana trebala biti firkant.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma ne tam gdje je bila piksa , izvan al kučišta .

to sve vezati preko rupa kojima se spaja kučište .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Puknuti i ja sam to razmišljal i još uvijek jer nije za odbaciti. na 19.05 mm staviti piksu na neku našu dimenziju ležaja.

No za sad sam zalijal s tekućim metalom i to na debelo.... pa bum probal fino pobrusit i ugraiditi piksu i pločicu kak ima s druge strane. ove pikse bum dal tokariti jer nema nigdo u mojoj okolici za kupiti.

ZJ, neznam koja je to getriba osim te oznake koju sam napisal na naljepnici 618-0077

Na kućištu je oznaka MTD 719-0313
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
na električnoj kosilici dunsch nešto ne valja s motorom, radi sekundi-dvije pa se ugasi, pa dok držiš gumb prođe 10 sekundi bez znakova života onda opet proradi sekundu i ugasi se i opet isto i isto. četkice izgledaju ok kolektor čist, kablovi i sve ok
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Probaj svezat direkt bez prekidača i zaštite pa češ videt dal je motor ok.Ak radi te je.. nešto oko šaltera,zaštite a možda i kabal.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
probao sam ali ne znam kakvu zaštitu mislliš? ona tipka gore? ako da, to sam probao, isto je.
isto je i sa drugim kondenzatorom i bez njega uopće.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jesi probo drugi kabal priključit direkt tamo gde je spojen kondenzator tako da struja direkt dođe do motora.Ako možeš stavi sliku tog motora da se barem vidi kakav je taj motor.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To je i meni čudno zato sam napiso nek stavi sliku jer ono što misli pod konde... je možda neka zaštita,blokada ......
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
ima, 250v, 0.22mikroF.
vjerojatno mrežni filter protiv smetnji čim radi i bez njega.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Bacio se malo na vrtne kosilice i kupio 4 kom. u kompletu.Ova mi baš interesantna veoma je kvalitetno napravljena.Ima elektro palenje i sasvim drugi prenos za pogon kotača.Verovatno ču je sredit kak treba jer je kučište i točkovi veoma jako napravljeno.Pored je i akumulator koji je još u dobrom stanju,vergla ko mutav.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zanimivo rešenje za punjenje akumulatora,pored špule za palenje je još namotaj kao dinamo.Dalje nisam razmontiro da bi se videlo jel ima kakav regler ili šta da reguliše punjenje.Kak to gledam svejedno je bolje povuč špagu i upalit jer aku. kad trebaš je obično prazan.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Abarth zanimljiva stvar... meni bi bila pogotovo zanimljiva elektrika na paljenju jer je otac operiral rame a nema mira s tom košnjom. Kod mene briggs Qualtum XTL 60, ne mogu naći nešto takvo da doradim

Jel znaš da je tecumseh propal i da nema novih dijelova za takve motore?
 

stjepaan

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
16
Alo stručnjaci, došlo je opet doba košnje.
Imam jedan motor za kosilicu OHV vjerojatno kineski mislim da je malo jači vjerojatno 5 PS-a i nikako ga ne mogu upaliti.
Iskru ima, fergazer očišćen provjeren, dobar, sve izgleda solidno ali upalit neće.
Napravio sam si mjerač kompresije od manometra za gume i s njim izmjerim na potez špage 3,3 bara. Imam takav motor OHV Royal na frezi 4,1 PS-a koji mi radi odlično a na njemu je kompresija 3,5 bara. Zar bi ta razlika od 0,2 bara bila presudna da neće upaliti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh