• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Moj prevoz do Kutine, oni dalje. Klasiranje u Kri., 1 kl. 4.30 2kl. 4.00 3.kl. 2.20 4.kl. 0.50 sav materijal moj.
3. klasa 2,20 ? Ovo nemože biti ispravan cenik.Osim ako je pomjereno, ako je 1. klasa ustvari extra, no ni onda nepaše.:drinkers::drinkers::drinkers:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
3. klasa 2,20 ? Ovo nemože biti ispravan cenik.Osim ako je pomjereno, ako je 1. klasa ustvari extra, no ni onda nepaše.:drinkers::drinkers::drinkers:


To je druga klasa kod njih se extra klasa računa kao prva zato da mogu malo bolje da ogule proizvođače a i ovako sa ih 2,2 jako dobro gule.
 
I

ihorzic

Guest
Točno je i živa istina da nas KTC guli na klasama i zato ljudi snalazite se dalje de možete .

Jer ja prošle godine sa šurjakom na 1000 dužnih metara i maximalno ulaganje te prevoz itd zaradismo svaki po 500 € .
Kad se bolje razmislim koliko truda , novaca , živaca od 5 - 9 mjeseca za 500 € - NIŠTA!!!!

Pametno je Dane rekao prošle godine da odustaje jer krvav je to sport a mali novci.
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
Točno je i živa istina da nas KTC guli na klasama i zato ljudi snalazite se dalje de možete .

Jer ja prošle godine sa šurjakom na 1000 dužnih metara i maximalno ulaganje te prevoz itd zaradismo svaki po 500 € .
Kad se bolje razmislim koliko truda , novaca , živaca od 5 - 9 mjeseca za 500 € - NIŠTA!!!!

Pametno je Dane rekao prošle godine da odustaje jer krvav je to sport a mali novci.

dan
kako ste na 1km uspjeli zaradit samo 500 eura svaki,tu nešto ne štima,na toj površini trebaš zaradit min 2000 eura
 
I

ihorzic

Guest
dan
kako ste na 1km uspjeli zaradit samo 500 eura svaki,tu nešto ne štima,na toj površini trebaš zaradit min 2000 eura

Ha haa samo me nasmijavaj svaki po 2000 € - to su bajke .

Da nas nisu zakidali itd što sam već objasnio možda - kod kuće sam od 13 . 08 . hranio svinje sa krastavcima jer su zatvorili nama otkup.
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
ja možda sanjarim ali ovo definitivno nije BAJKA nego STVARNOST ta cifra je realna pa mi smo na 1600 zaradili 10 000 eura-ne znam zašto je to tako nerealno pa nebi se mi time bavili da nemamo računicu
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
ja možda sanjarim ali ovo definitivno nije BAJKA nego STVARNOST ta cifra je realna pa mi smo na 1600 zaradili 10 000 eura-ne znam zašto je to tako nerealno pa nebi se mi time bavili da nemamo računicu

Koliko ste nabrali ukupno kila krastavaca na tih 1600 metara? poz
 
A

andela

Guest
lijep pozdrav od andele!

bećari danas su mi iz eurovoća postavili foliju imam 5 redi po cc120m dužine

znaci da cete voziti za viroviticu?ili su se ipak predomislili za prijevoz?ili malo zezate?:rolleyess:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

znaci da cete voziti za viroviticu?ili su se ipak predomislili za prijevoz?ili malo zezate?:rolleyess:

oni sami dolaze po krastavce otprilike svaki drugi dan,a kada je največa berba svaki dan
 

9snamjenom

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
56
te su se godine drukčije plačale klase 1.3,50kn.......imali smo 70% 1.klase zarada je bila oko 24 000 ili 26 000 kn - za kilažu nisam sto posto sigurna ali negdje oko 12t
 
I

ihorzic

Guest
ma daj ti referiraj koliko koje klase i po kojoj cijeni i druga stvar ja sam rekao neto zaradu jer je bilo i osiguranje , špricanje nafta , trnsport ,..
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan jel netko potpisao ugovor sa ktc-om? evo ja idem u Pakrac pa možda potpišem
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
,,,,,,,, s ktc-om ne ugovaram,,,, zahtijevaju ovjeru kod javnog bilježnika,,,, ugovorenu kilažu krastavaca in više ni manje,,, u slučaju manje isporuke potrebna je mjenica na cjelokupni iznos količine krastavaca,,,, ili zalog nekretnina:supris:,,,, u mom slučaju radi se o površini 1,5 ha,,, naravno sada sam odustao od ugovaranja,,, prebacio sam se na grah,,, njega mogu skladištit ak ne prodam odmah :supz:,,,, a trenutno mi netreba radne snage.
Cijene nisu kao lani ,,, mislim :scratchda je 1. kl. 4 kn.
Tako da ove godine neću previše komentirati u ovoj temi, ali ću vas i dalje pratit šta radite, pozdrav :drinkers::gitarist:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
,,,,,,,, s ktc-om ne ugovaram,,,, zahtijevaju ovjeru kod javnog bilježnika,,,, ugovorenu kilažu krastavaca in više ni manje,,, u slučaju manje isporuke potrebna je mjenica na cjelokupni iznos količine krastavaca,,,, ili zalog nekretnina:supris:,,,, u mom slučaju radi se o površini 1,5 ha,,, naravno sada sam odustao od ugovaranja,,, prebacio sam se na grah,,, njega mogu skladištit ak ne prodam odmah :supz:,,,, a trenutno mi netreba radne snage.
Cijene nisu kao lani ,,, mislim :scratchda je 1. kl. 4 kn.
Tako da ove godine neću previše komentirati u ovoj temi, ali ću vas i dalje pratit šta radite, pozdrav :drinkers::gitarist:


Pele nešto te nisam razumio dali u nedostatku krastavaca moraš platit ono što nemaš za isporuku.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Pele nešto te nisam razumio dali u nedostatku krastavaca moraš platit ono što nemaš za isporuku.

Da ,,, ono što nemaš za isporuku moraš platit + kamata između 5-10 %, to je kao nekakvi penali ili neznam ni ja kak bi se to zvalo. Oni kažu za to kao osiguranje poslovanja ,:confused: sad šta im to znači neznam.
Sve ukupno kad zbrojim : repromaterijal + kamata na isti 5-7% , zatim moj prijevoz do Križevca 10 %, neadekvatna klasirka 10% na ukupnu količinu krastavaca ako ne i više i ono najvažnije manja cijena za 1 kl. znači 4 kn a bila je 4.40 a to je 10 %,,,,, u konačnici ispada oko 37-40 % me deru po koži,,, tak da sam na svoje veliko iznenađenje razočaran nakon 9 god. kooperacije:eek:.
Sretno svima koji će se upustit u njihovu mrežu .....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Na ovo što si naveo nema potrebe razmišljt o proizvodnji kornišona ja sam barem do sada zadovoljan sa kooperacijom na ovom kraju zato što nema ništa od navedenog barem za sada. A KTC je samo posrednik i oni sebi uzimaju dobar dio a Podravka uvozi iz Bosne tako da nas osuđuju na propast a država im daje subvencije gdje to ima nego u lijepoj našoj.
 
I

ihorzic

Guest
Neznam šta da Vam kažem po tom pitanju - ak je tak kak pele veli , onda ni dobro.

Mene je nazvao Darko iz KTC-a i rekao da su uvjeti i cijene iste kao i lani , ja nisam bio u SK na sastanku ali čujem da ima potpisanih novih ugovarača oko 30 što za razliku od lani kad nas je bilo 5- 7 jako puno.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
A:cool: g. Darko Raubić ,,,, mnogo tražena osoba prošle sezone,,,, Razgovarao sam sa gđa. Anita Pofuk ,,,,
Kaj se tiče ugovaranja nimalo nisam zadovoljan ovakvim pristupom nama večim proizvođačima:mad: ,,,, evo jučer bio s kolegom u ktc-u, on bi ugovarao kooperaciju na 100 čhv ,,,, pa su mu reki isto što i meni ,samo netreba zalog (nekretnina ili pokretnina) a sve ostalo treba znači mjenica, javni bilježnik itd.
Koju politiku imaju,,,, neznam:scratch ,,,, @ihorzic najbolje idi pa pitaj možda je kod tebe drugačije jer ste područje od posebne državne skrbi :scratch ili se varam.
Evo kod nas je razlika u cijenama poljoapoteka ktc-a u križevcu i vrbovcu npr. za sjeme ajax-a 8,5 kn :?
 

Najnoviji postovi

Na vrh