• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
uvijek problem u plaćanju ja sam prvo potpisao ugovor sa marinadom pa onda sa eurovoćem u ugovoru piše da će isplata biti do kraja devetog mjeseca,ali od uplata ništa danas su ljudi došli po krastavce oni nemaju pojma kad će biti isplata

Lako se meni opametiti, ali od toga nikakve koristi, dapace podrzavam izjavu Cobankovica da poljoprivrednici moraju biti poljoprivrednici-poduzetnici i to je ziva istina ma koliko je time nekim stao na zulj ili ih pogodio takvom izjavom.
No isto tako zahvaljujuci tom gospodinu ministru i cjelokupnoj bandi koja vodi ovu drzavu ( necu reci kuda) dolazi i do ovakvih problema sa ne placanjem koji se doticu izravno nas koji zelimo zivjeti od svoga rada, trulo je to sve u HR.
Kada ce biti isplata nezna se, pa sto i ako uopce ne bude, nemos nikome nista, zalosno !
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
kako napredujete sa berbom ja preko vikenda nabrao 500 kg danas pričam sa čovjekom iz eurovoća ljudi polako prestaju raditi nemaju krastavaca,kako dalje?
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
Kod mene su u dobrom stanju berba mi iznosi po 150 kg 1 klase ,kod nas berbe traju do 20/09 do tad imamo ugovoren otkup.
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan,kako stojite sa berbom?kod mene lagano zavrsava sezona loza mi se suši od ovih velikih vrućina,pozdrav
 
A

andela

Guest
Dobar dan,kako stojite sa berbom?kod mene lagano zavrsava sezona loza mi se suši od ovih velikih vrućina,pozdrav

nazalost i kod mene je slucaj isti imam dva reda i po koji grm u svakom redu da jos rada a posto vise nije ljep kao prije bez obzira koliko ga navodnjavala izgled mu je" ono"tako da ni ja vise ne predajem jer bi trecina zavrsila u skartu,pa podmirujem svoje i rodbinske potrebe,po koje susjede i to ce na kraju biti to!za nepuna dva mjeseca berbe cista zarada je negdje blizu 7 tisuca,e da i da nas jos isplate za ovaku godunu je ok.lijep pozdrav svim dragim forumasima koji su bili uz mene u kriticnim trenutcima,jos jednom hvala na svemu!
:gitarist:
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
nazalost i kod mene je slucaj isti imam dva reda i po koji grm u svakom redu da jos rada a posto vise nije ljep kao prije bez obzira koliko ga navodnjavala izgled mu je" ono"tako da ni ja vise ne predajem jer bi trecina zavrsila u skartu,pa podmirujem svoje i rodbinske potrebe,po koje susjede i to ce na kraju biti to!za nepuna dva mjeseca berbe cista zarada je negdje blizu 7 tisuca,e da i da nas jos isplate za ovaku godunu je ok.lijep pozdrav svim dragim forumasima koji su bili uz mene u kriticnim trenutcima,jos jednom hvala na svemu!
:gitarist:

kod mene ista situacija samo što moji još predaju krastavce puno bace ali da se još nabrati,a ja odmaram na moru:)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Gotova sezona :prayer: lova na računu :supz: sad u trošak za sjetvu ječma i pšenice :rolleyess:
 

ankaorah

Novi član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
8
osmijeh

Gotova sezona :prayer: lova na računu :supz: sad u trošak za sjetvu ječma i pšenice :rolleyess:

Već duže vrijeme pratim vaše poruke, sve vas pozdravljam i želim da sreća ne zaobiđe vaše račune. Skupljam vaša iskustva i nadam se iduće godine i sama nešto pokušati.Nadam se ipak da će većina iskreno prikazati isplativost.
Odmorite se i učinite neku radost sebi i onima koji su bili uz vas!:D
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
Ja sam ove godine na kornisonima imao zaradu od 2700 km (bosna) odnosno 10300 kuna .
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Već duže vrijeme pratim vaše poruke, sve vas pozdravljam i želim da sreća ne zaobiđe vaše račune. Skupljam vaša iskustva i nadam se iduće godine i sama nešto pokušati.Nadam se ipak da će većina iskreno prikazati isplativost.
Odmorite se i učinite neku radost sebi i onima koji su bili uz vas!:D


Hvala,,,, hvala,,,, ;)
Pokušaj ,,,,,,,, svaka ideja je realizirajuća.....
Moj životini moto ti je " bolje probati pa žaliti, nego ne probati pa se kajati ",,
:supz: aaaaa odmor,,,, možeš mislit sad će sezona kukuruza, pa sjetve žitarica, pa drva ,,,,,,,,,,, uuuu da ne nabrajam al malo smo već ulovili mora .
Pozdrav tebi i tvojima :gitarist:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hvala,,,, hvala,,,, ;)
Pokušaj ,,,,,,,, svaka ideja je realizirajuća.....
Moj životini moto ti je " bolje probati pa žaliti, nego ne probati pa se kajati ",,
:supz: aaaaa odmor,,,, možeš mislit sad će sezona kukuruza, pa sjetve žitarica, pa drva ,,,,,,,,,,, uuuu da ne nabrajam al malo smo već ulovili mora .
Pozdrav tebi i tvojima :gitarist:

Ove godine naša strana posve zakazala love još nema ni na vidiku.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ove godine naša strana posve zakazala love još nema ni na vidiku.


:shock: to nije dobro,,,,, :supris: bit će bitke ak nebu love :blackeye :blackeye držim fige da lova što prije sjedne :D
 

ankaorah

Novi član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
8
strpljen-spašen

Dokazali ste da znate raditi. Zar vam još nije jasno da tko radi opasno ugrožava
današnje ¨društvo¨. Bez obzira na nepovoljna vremena i ja planiram iduću sezonu pokušati nešto zasaditi pa računajte i na moje suze, bit će manje suše..:rolleyess:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Dokazali ste da znate raditi. Zar vam još nije jasno da tko radi opasno ugrožava
današnje ¨društvo¨. Bez obzira na nepovoljna vremena i ja planiram iduću sezonu pokušati nešto zasaditi pa računajte i na moje suze, bit će manje suše..:rolleyess:

:p:p Ako ne isplate bit će ovako:axe::axe: sve je bilo dobro dok nije došao Matijević :finga::finga: para više nema a oni se hvale koliko izvoze u SAD i druge zemlje.
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
sa koje površine? koliko si imao koje klase?

700 m spalira, prva klasa 3000 kg,800 kg druge ,to je 3400km razlika je otisla na dubriva ,zastitu, sjemena itd.... konacan bilans 2700 km.
 
Posljednje uređivanje:

ankaorah

Novi član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
8
Gdije ste? Trebam rezultate vašeg rada....
ili trošite ¨lovu¨ili čekate??? Molim vas bar prinose i površinu, Dobro bi mi došlo i vaše mišljenje o postignutim rezultatima, Hvala :heart::heart::heart:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
700 m spalira, prva klasa 3000 kg,800 kg druge ,to je 3400km razlika je otisla na dubriva ,zastitu, sjemena itd.... konacan bilans 2700 km.

ja prije dvije godine na 500m špalira 3000eura bruto,lani na 1000m špalira 5000eura,a ove godine odustao zbog previše posla i sva sreća da jesam,jer ove je godine pušiona.
 
A

andela

Guest
ljep pozzz od andele!

Gdije ste? Trebam rezultate vašeg rada....
ili trošite ¨lovu¨ili čekate??? Molim vas bar prinose i površinu, Dobro bi mi došlo i vaše mišljenje o postignutim rezultatima, Hvala :heart::heart::heart:

neko trosi a mi pojedinci jos uvijek cekamo,mi smo znali reci tko ceka doceka a danasnja djeca kazu tko ceka taj se naceka haha haha!pa cemo da vidimo tko ce biti u pravu ja uglavnom jos po 5-6 kila prve klase berem za obitelj uglavnom zao mi se rastati od mreze i krastavaca!hahaha istina ziva!:D
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
neko trosi a mi pojedinci jos uvijek cekamo,mi smo znali reci tko ceka doceka a danasnja djeca kazu tko ceka taj se naceka haha haha!pa cemo da vidimo tko ce biti u pravu ja uglavnom jos po 5-6 kila prve klase berem za obitelj uglavnom zao mi se rastati od mreze i krastavaca!hahaha istina ziva!:D

i ja još uvijek čekam pare od eurovoća,otkup završio prije tjedan dana ali još uvijek berem i prodajem ljudima koji kasnije preprodaju na pijaci,neznam još konačnu zaradu,posadio sam 6000 tisuća sjemenki na 850 metara folije kpk mreža, nabrao malo preko 6 tona krastavaca zadovoljan za prvu sezonu
 

Najnoviji postovi

Na vrh