• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krastavac salatar

Pinjoe

Novi član
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
9
Neznam dali je raniji od opalita pošto sam ga pomiješao (greška) i ja to moram pitati druge proizvođače.

Jel ima kod tebe bijele musice ove godine?,kod mene ni jedne al zato Trips rastura.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Bijele mušice nema a što se tiče tripsa u krastavcu nikad ga nisam prskao iako ga nekad vidim u cvatu.
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92
Pozdrav svima ! Zanima me da li je netko sadio krastavac Joker F1 Zki , ako je molim mišljenje, može i na pm. I koji bi mi Vi preporučili za vanjsku sadnju tek u 7mj. hvala u naprijed
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo Miladine meni tek u cvatu odnosno prvi plodovi, berba za tjedan dana ako zagrije.

Zasad sve zdravo i bez nametnika.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo Miladine meni tek u cvatu odnosno prvi plodovi, berba za tjedan dana ako zagrije.

Zasad sve zdravo i bez nametnika.

PetullaRZ, lijepo izgleda nema šarenila po listu, kod mene ima šareni listova ali nije nikakvo čudo šta je sve pretrpio.
 

Pinjoe

Novi član
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
9
PetullaRZ, lijepo izgleda nema šarenila po listu, kod mene ima šareni listova ali nije nikakvo čudo šta je sve pretrpio.

Petulla,koliko baci taj salatar Po kvadratu?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Petulla,koliko baci taj salatar Po kvadratu?

Minimum 10kg po stablu ukoliko sve prođe bez boleštine ili nametnika. Ja imam problem sa nematodama tako da mi je prinos oko 8kg,ali se nadam da će kalemljeni (otporan na nematode) i upotrema AO gljive povećati prinos odnosno produžiti period berbe.
 

Pinjoe

Novi član
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
9
Minimum 10kg po stablu ukoliko sve prođe bez boleštine ili nametnika. Ja imam problem sa nematodama tako da mi je prinos oko 8kg,ali se nadam da će kalemljeni (otporan na nematode) i upotrema AO gljive povećati prinos odnosno produžiti period berbe.

Znaci oko 25kg/m2,mi možemo samo da sanjamo o takvim prinosima s ovim kornisonimA..Cisto informativno ,koliko košta 50ml Laser u hrvatskoj,ovdje oko 12€?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Znaci oko 25kg/m2,mi možemo samo da sanjamo o takvim prinosima s ovim kornisonimA..Cisto informativno ,koliko košta 50ml Laser u hrvatskoj,ovdje oko 12€?

kod nas bar 20 eura...
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Počinje berba, krastavac je u odličnoj kondiciji. Za one koje zanima, kalemljeni krastavac, na podlogu tikve, je sporiji u berbi za tri-četiri dana ali izgleda moćnije i bujnije i za očekivati je da će biti rodniji u konačnici - no to se tek treba vidjeti.

 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
PetullaRZ ,
Kakva je cijena kod vas, kod nas je munjevitom brzinom spala na 2,5-3 e /10 kg već nekoliko dana, a danas oko podne se popravila na 3,5-4 e /10kg. Za moji 15g proizvodnje krastavca u plasteniku ova cijena nije bila nikad, za ovaj datum obično bude 7,5-9e / 10kg.
 

Pinjoe

Novi član
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
9
Počinje berba, krastavac je u odličnoj kondiciji. Za one koje zanima, kalemljeni krastavac, na podlogu tikve, je sporiji u berbi za tri-četiri dana ali izgleda moćnije i bujnije i za očekivati je da će biti rodniji u konačnici - no to se tek treba vidjeti.


Odlicno,nema sta!
 
I

ihorzic

Guest
koja je zadnja cijena krastavaca koju nudite ja ne trgujem ali me zanimaju oscilacije cijena
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
evo gledam cijene po ovim supermaketima i mogu samo reći da ce kao i obično cijena krastavca u 7mj kad ga svi imaju nece biti veca od 2kn a sad je mozda otkupna cirka 6kn
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
koja je zadnja cijena krastavaca koju nudite ja ne trgujem ali me zanimaju oscilacije cijena

lani sam ga prodaval po kunu, ne ponovilo se...ispod toga ide u smeće.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
PetullaRZ ,
Kakva je cijena kod vas, kod nas je munjevitom brzinom spala na 2,5-3 e /10 kg već nekoliko dana, a danas oko podne se popravila na 3,5-4 e /10kg. Za moji 15g proizvodnje krastavca u plasteniku ova cijena nije bila nikad, za ovaj datum obično bude 7,5-9e / 10kg.
Kod nas je cijena ternutno ok. Otkup 0,8 EUR za kg dok na zelenoj tržnici ide po1,1EUR za kg. Za očekivati je da će cijena padati iz tjedan u tjedan, ali bitno je da se ne ponovi prošla godina (bakterija e.c.) kada se cijena i otkup totalno srozao. Meni je važno da cijena u prosjeku(od početka do kraja berbe) bude na razini ranijih godina a to je 4 kn(0,5EUR za kg) jasno, uz što bolji prinos.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Evo i danas je cijena nastavila da raste, dogurala je do 6,5 e/ 10kg, ali je to još uvijek niska cijena.
 
I

ihorzic

Guest
pa to je dobra cijena ali nije mi jasno zašto toliko padne na kraju
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
pa to je dobra cijena ali nije mi jasno zašto toliko padne na kraju
Cijene svog povrća u sezoni padnu, uglavnom zbog ponude(a ponude stižu od svakud). roba proizvedena u plastenicima drži cijenu i ratuje sa cijenama uvezene robe, dok ne dođe roba iz vanjske proizvodnje i tada naglo padaju cijene a to se dešava krajem 06.mj.(rajčica 3-4kn, krastavac2kn, paprika 5-6kn, tikvica 2kn itd) i sve niže i niže. A da nije tragično bilo bi smješno tada se i uvozi pored domaće proizvodnje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
Cijene svog povrća u sezoni padnu, uglavnom zbog ponude(a ponude stižu od svakud). roba proizvedena u plastenicima drži cijenu i ratuje sa cijenama uvezene robe, dok ne dođe roba iz vanjske proizvodnje i tada naglo padaju cijene a to se dešava krajem 06.mj.(rajčica 3-4kn, krastavac2kn, paprika 5-6kn, tikvica 2kn itd) i sve niže i niže. A da nije tragično bilo bi smješno tada se i uvozi pored domaće proizvodnje.

i padne potražnja jer x ljudi ima svoje vrtljace i jedu svoj proizvod...
tak je to u krizi, ove godine su flanci naprosto planuli, pa je za očekivati zastoj prodaje od polovice 7 mjeseca na dalje...
 
Na vrh