• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa zato kažem, ja popljevim svojega nemam puno pa možemo. A on ko ima puno nemože sam sigurno, al sa više ljudi ide, pjesma neka, veselja i da vidiš. 😊
Taj čas bi bilo gotovo, još kad bi susjedi čuli da neko pjeva u polju svi bi došli pomoć😉
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Od 50-70kila sjemenskog ali nemam ja vremena zajebavat se u sezoni kad su mi vinogradi u fulu sa krumpirom, ja spricam i za travu i za zlaticu i gnojim ga umjetnim gnojem i nakon svega toga je 100 milijuna godina bolji od kupovnog, i nema razliku u odnosu na okus krumpira ljudi koji se kile svake godine stavljat stajski gnoj i kopat ga na ruke pa im na kraju dode divlja svinja jer joj zamirise stajski gnoj...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
..odmah poslije sadnje polio stomp aqua, a prije sadnje bacio force za crva.
Mi smo ovaj force koristili oko voćaka protiv žilogriza.
Molim te ako možeš pojasniti kako koristiš ovaj insekticid protiv krumpirova moljca? Stavljaš, zaoreš li ga svake godine?
Mislim da mu je karenca 3 mjeseca.
Treba li više ičim prskati protiv moljca tijekom vegetacije?
 

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
106
Doziranje 3-4 dcl po 1000m2, ne mjerim po količini vode nego po površini, jer ne troši svatko jednako tekućine. Ako trošiš 40 l na 1000m2, staviš 1dcl u posudu od 10l i rasporediš.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh moj Gerd, lijepo, i kod mene je niklo, sve, ali nema ti tu ove godine veselja. Vrijeme je lijepo, zemlja suha, još koji dan i krenuti će sadnja u mome kraju skoro - najmanje petnaestak dana ranije nego inače, i bude tu onda gužve. A čim je gužva, sreće nema.
Ja sam prošle godine prodala 2 tone mladoga krumpira po 15 kn, taman sam završavala dok su drugi počeli stizati - zapravo je zadnjih osamdeset kila otišlo po 10.
Kako trenutno izgleda, niti će mi barem početna cijena biti 15 jer je cijena starome krumpiru toliko niska - a kako će proljeće odmicati šanse da se poveća biti će manje - da će disparitet jaaako bosti i oči i uši, a ako i bude, biti će kratko vrijeme jer će rano nahrupiti konkurencija čiji mentalni sklop poznajem i iskustvo govori da ne znaju uzeti kunu dok se može i dok je vrijeme za to.
A ništa, biti će kako će biti. :)
 

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
106
Slažem se s tobom Johabice, evo i u mom kraju je sve posađeno, stari krumpir jeftin a ovaj će prispjeti odjednom. Očekujem da će tko s agrilom radi stići malo ranije i uhvatiti bolju cijenu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mi svake godine za sebe posadimo malo u vrt. Ove godine, prema prognozama, izgleda da prije Jožefovog teško da bumo kaj posadili, a i onda je veliki rizik da bu pozebel kad se nikne.
Koliko je agril primjeren (isplativ) za pokrit gredicu krumpira (2x3 m) u vrtu?
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Ma to je jeftino, možeš kupiti na metre ali zadane širine. (6,75m i 8,50m najčešće).

Kupi 30 gramski jer sve tanje se brzo pokida. Do 1,50kn bude kvadrat. Staviš na lukove, ako su željezni onda mi navučemo cijevi kpk preko njih jer hrđa ošteti agril i tu se prvo iskida.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Veli moj muž, gledao danas sliku na svome fejsu, prošle godine u to vrijeme krumpir nam je bio veći. A sadili smo kasnije.
To je ono što velim - kada je zemlja hladna krumipir kasno niče bez obzira što se u zemlji ukorijeni. Klica treba određenu temperaturu da krene prema gore.
Moj plastenik u kojem sadim krumpir je treći po redu, i sva tri stoje u krivome smjeru - to je prokletstvo ogrničenja oblika parcele. I tako, kada sunce izlazi, obzirom da je u kasnoj zimi i ranome proljeću u niskoj putanji, taj treći se najzadnji ugrije ujutro. A prvi uvijek čuvam za paradajz, drugi za papriku i krastavce - oni se baš dobro zagriju od sunčane topline u odnosu na treći.

@iwanho, uzmi agril debljine kako ti je savjetovano, željezo šesticu ili osmicu, napravi polukruge , i posadi krumpire, paradajze rano - papriku, krastavce nikada prije nego je zemlja zbilja topla, njima mrznu noge, salatu, ma što volite od povrća - to ti raste ko bedasto. Isplati se za doma kada imaš sadnice kratke vegetacije - mlado zelje uzmeš 55 - 60 dana, brokulu, kafriol, kelj ja baš ne jedem, kolerabu - sve kupusnjače u fazi presadnice izdrže do minus pet, mrkva, peršun prije niknu......nije fora imati svoje dok svi imaju nego dok je na tržnici ono prvo najskuplje. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh