• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Danas izvadeno krumpira za rucak...
bellarosa, nisam zadovoljna, mraz ga je dohvatio cim je nikao i sad nesto je slabo cvao, nije niti sav cvao, na jednom dijelu je ostao nizak(marabel je pogotovo nizak i ne cvjeta-ne znam dal je to normalno...), lisce mu nije tamno...
A u kucici zali boze -po par krumpira...
Inace uzgoj za osobne potrebe, bez spricanja i gnojiva umjetnih...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Bit će ove godine dobrog uroda ako ovako nastavi,čak i zlaticama valja haha.
2ZpZC8e.jpg
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
E nakon što je moj preživio mraz i nakon što je u potpunosti zatvorio redove . I što je izgledao kao da ga je sam Bog sadio jučer javlja supruga da je cima u potpunosti crna , e baš imam sreće ove godine
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A jebaj ga.
Onaj moj rano sađeni je isto u toj fazi ali je cima žuta.
Onaj kasniji sam pol pošropil protiv plamenjače, a pol ne. Razlika je vidljiva.
Ima ga dost pa se morem igrati.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Ma ja bi ga zaštitio al mi onaj s kosom mahal iznad glave (16. 5. povreda na poslu pukao potkoljenični i nat. mišić. Zatim 30 smješten u Klenovnik upala desnog plučnog krila i šećer na kraju 22.6. otkinuo se ugrušak od donjeg mišića i dobio emboliju pluća .Skinut sa intezivne i hvala Bogu osjećam se bolje)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ufffff, moje želje za brzo ozdravljenje, a krupira bu i na godinu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E dečki, u ovakvim vremenskim uvjetima, do danas je trebalo napraviti već tri fungicidne zaštite.

Kako god malo kišice sipilo preko dana, gotovo je - u unutrašnjosti redova vlaga se zadrži, fitoftora se aktivira - a sada je bio i za rizoktoniju idealnih uvjeta - i ode sve u materinu.

Za utjehu - jutros je moja susjeda išla u nadnicu brati krumpire jednom proizvođaču - bio je jučer u Poljoprivrednoj emisiji - kod nas je jedno vrijeme bila suša, a on je navodnjavao parcelu - veli, niti prinosa niti krupnoče. Bilo mu je to prvo vađenje ove godine, evo je kraj mjeseca, a inače oni uvijek prvo vađenje imaju u prvih pet dana ovoga mjeseca.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Dao je njemu mraz misliti .
Ja sam malo vadio za probu nema samo 5 do 6 obično u kućici rijedak je.
Biće više zemlje neg krumpira pogotovo 2 godine ona je najlošija novo sjeme će proći.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Malo ste me utjesili...
Upravo to-5krumpira u kucici...jako lose...
Znaci ocekuje se rast cijena krumpira...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije to loše bolje 5 debelih nego 8-10 sitnih,ustvari na istom si.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Počelo je vadenje kod mene, prvo prijateljima heh ja cu drugi tjedan al nece bit neki urod voda je uzela svoje...
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 116

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpi,

jel ovaj krumpir namijenjen da se odmah pojede ili za zimnicu?
Ako je za zimnicu, gdje i kako ga čuvaš?

Kod nas se veli da se krumpir sadi bos (topla zemlja), a vadi u čizmama (kad zahladi). No, sam se toga ne držim. Obično sadim krajem ožujka, a vadim početkom rujna.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Kod nas se sadi u i sušim krajevima sredinom ožujka dok ja u polju mjesec dana kasnije...čuva ga se u konobi, ili u drvarni negdje di ne klija, nama izdrži ovaj sta se sada vadi skoro do mladoga,krajem 5 smo jos imali staroga...u polju da pustim do rujna krumpir nebi mogo ni vadit jer bi bilo mokro vec a nebi imo sta ni vadit jer bi znjilio u zemlji, a tu di je suša bi zakuho hehe jos jedna slika iz bliza, znao sam sortu al sam zaboravio nešto na P je
To me otprilike pola uroda na toj parceli malo manje od pola..
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 111

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala Krumpi!

Ako je to bez odvajanja sitnog, onda je super lijepi. :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Ništa nije još odvajano, ove godine je u sušnim krajevima odličan jer je bilo puno kiša dok je kod mene u polju jako loš, drugi tjedan vadim pa cemo vidit
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I kod nas je relativno loše - ima dobrih parcela, i više nego solidnih, ali ima i totalnih katastrofa.
Mraz i hladna zemlja kroz početnu vegetaciju su napravili svoje - najviše hladne noći, tamo gdje maraz nije, hladna zemlja je.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam 4 puta već prihranjivao ga pa ćemo vidit na branju što će biti
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Johabice jel znaš možda kak se kreče otkupna cijen?imal bum viška pa kaj ode u kompletu
 

Najnoviji postovi

Na vrh