• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gerd,
imaš lijepi krumpir. (y)
Vjerujem ti da je tebi za komercijalnu proizvodnju to relativno mali prinos, ali kad ja, na maloj površini, imam toliki prinos jako sam zadovoljan. Obično za svoje potrebe posadim na oko 3 - 4 ara. Kad ga dobijem približno kubik (uklj. i sitni za svinje), jako sam zadovoljan. 😂
 

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
106
Vadio sam frezom i plugom sa rešetkama. Sve ih izbaci na vrh a ne dira, mladi krumpir ne valja vadilicom vaditi, ošteti ga, dobije fleke po sebi.
Prinos je loš, led 2.4. ga dotukao pravo, sve ispod 20kg po 1kg sjemena u intenzivnoj proizvodnji koju radim je malo.
Od nakljavanja, rezanja na jednu klicu, navodnjavanja, zaštite, gnjojenje, sve dobije.
Biti će dogodine bolje 😉
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,209
Bravo za pozitivan duh...i zao mi je sto urod nije 30 kg po 1kg sjemena(jer to je pristojna brojka zar ne)...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kupujem sjemenski krumpir svake 4. ili 5. godine. Zanimljivo je da je urod najbolji druge i treće godine, a ne prve kad je sjeme kupljeno. Nije mi jasno zakaj je tak. Zar ne bi trebal biti najveći urod prve godine?
 

Gerd1987

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
106
Pa kolko ti treba vremena da izvadiš sve? Imaš još kakve kulture, ili samo krumpir?

Nije to problem izvaditi, ne bude korova, ide to brzo, teže je naći ruke da to pokupe. Ove godine imam i 2500 kvadrata crvenog luka. Poljoprivreda mi nije primarno zanimanje, to radim usput i iz hobija a i zaradi se. Žena i ja imamo dobre uredske poslove, ovo nam je ispušni ventil. Bolje u slobodno vrijeme biti na njivi nego u kafiću. 🙂
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nije to problem izvaditi, ne bude korova, ide to brzo, teže je naći ruke da to pokupe. Ove godine imam i 2500 kvadrata crvenog luka. Poljoprivreda mi nije primarno zanimanje, to radim usput i iz hobija a i zaradi se. Žena i ja imamo dobre uredske poslove, ovo nam je ispušni ventil. Bolje u slobodno vrijeme biti na njivi nego u kafiću. 🙂



Slažem se, tako i ja razmišljam. Ali ja neznam kaj da posadim. 😊
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala. :ppozdrav:
Htio sam mu ove godine dodati malo multi kalija (kalijev nitrat) za deblje gomolje, ali nema ga u mojoj blizini u prodaji.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,209
I ja sam razmisljao o tome ali malo je corona poje.... nabavu...
Kad smo vec kod prihrana ajd jedno pitanje: koliko cega u kojem stanju (granule ili prskanjem) i kada (u koje vrijeme) vi dodajete krumpiru al ono od pocetka osnovna priprema pa nadalje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh