• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kruške

C

chris173

Guest
Imam nekoliko 3-godišnjih voćaka (jabuke i kruške).
Na mladim listovima pojavila se ove godine neka bolest. Kruške imaju šarene listove koji se 'frču'.
Na jabukama se pri vrhovima lista stvaraju crveni 'mjehuri' i listovi se 'frču'.

Što je to i kako liječiti?

kruska01.jpg


kruska02.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Imam nekoliko 3-godišnjih voćaka (jabuke i kruške).
Na mladim listovima pojavila se ove godine neka bolest. Kruške imaju šarene listove koji se 'frču'.
Na jabukama se pri vrhovima lista stvaraju crveni 'mjehuri' i listovi se 'frču'.

Što je to i kako liječiti?

Uš šiškarica pravi ti probleme nije bolest i jako dobro se suzbija samo sistemičnim insekticidima a to su
Calipso SC 480 ili nešto na bazi imidakloprid .200 g/l a to su Rapid ,confidor,kohinor,dali idr isti sastav a različiti proizvođači i naravno cijene.
Bolje sačekati kraj cvatnje da ne uništiš pčele.:(shake):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smog1310

Novi član
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
13
Lijep pozdrav svima.

Imam problem u voćnjaku krušaka. Na 3-godišnjim sadnicama pojavile se crvene pjege, prvo na mladim listovima, a sad i na plodićima(cca 10-20 sadnica zaraženo).
Jel to kruškin pikac, kako ga tretirat i koje su posljedice njega.
imag0583n.jpg

imag0582g.jpg

imag0578bj.jpg

imag0578bj.jpg
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
U obadva slučaja je napad grinja,samo što je u drugom slučaju jaći i u drugom stadiju.Riješava se uspješno Ortusom ako je jak napad a za prevenciju u proljeće prskanje sa sumporom koji ima popratno djelovanje na grinje pa se ne mora koristiti jaki insekticidi kao što je Ortus.
 
V

Vrsak

Guest
pozdrav iz kišne like. nešto mi na kruškama jede list dosta velike rupe ostaju na listu od gamadi nisam našao ništa nego samo neke bjelo sive sitne uši sa čime bi bilo najbolje pošpricat i kada
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
pozdrav iz kišne like. nešto mi na kruškama jede list dosta velike rupe ostaju na listu od gamadi nisam našao ništa nego samo neke bjelo sive sitne uši sa čime bi bilo najbolje pošpricat i kada

Neki sistemik na bazi imidakloprida a to je Rapid,Confidor,Kohinor,Dali idr
Ili Zagor ili Calypso sc480
 
V

Vrsak

Guest
Hvala njoko samo da kiša stane i idem u napad na gamad kako mi to ovdika zovemo
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Ajmo malo i kruškice,zar se toliko malo tko bavi sa kruskom ?
 

Prilozi

  • DSC00412.jpg
    DSC00412.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 136
  • DSC00413.jpg
    DSC00413.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 157
  • DSC00414.jpg
    DSC00414.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 146
  • DSC00415.jpg
    DSC00415.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 135

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Kruškice ti dobro izgledaju,školski kako bi se reklo.:)

Hvala,ali bilo je tu mnogo školovanja :x:

Ipak mnogo se je naučilo od starijih članova ovog foruma kojima sve pohvale na strpljenju sa svim početnicima kao što sam bio i ja. :icon_super::icon_e_wink:
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Svaka cast Tomislav vocnjak je za svaku pohvalu ljepota

Potpisujem sve je prekrasno oblikovano..........još me zanima kojih tu ima sorti i kako je zadovoljan sa kojom.....iz vlastitog iskustva...
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Kako se konzerviraju kruške, odnosno s čim se namaču da duže traju?

Jel to isti recept kao i za jabuke, kalcijev klorid, vinobran, voda i okvašivač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh