• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne pretjerivati sa gnojnicom, gnojnica može napraviti više štete nego koristi ako se krivo koristi :)
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Šanana
Djed vec tako radi godinama i kao sto rekoh prihodi su 9,10 ako je godina dobra i 11t/ha, vjerojatno covjek zna potrefit vrijeme
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
265
Kupio bi OS hibrid koji imaju na akciji ali nikako da doznam gdje se prodaje. Zna li itko od vas?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Pokusno polje kws

Pozdrav! Da li netko ima iskustva s pokusnim poljima kws hibrida? Zanima me koji su uvjeti i povlastice
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: Pokusno polje kws

Povlastice su vrhunski prinosi a uvjeti su prema dogovoru.
Ja sam KWS prodajni savjetnik za vaše područje pa vas molim da mi se javite na broj 098/405841 ili da 01.02.2016. (Ponedjeljak)dođete na KWS/Agrochem Maks prezentaciju u restoran Šljukin Gon Markovac trojstveni sa početkom u 18:00 h.
Također smatrajte se pozvanima i svi ostali koje zanima zašto ove godine svi pričaju o najboljim KWS hibridima kukuruza.

Zvonimir Harmicar ing.polj.
Area Sales Manager
KWS Sijeme d.o.o.
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Re: Pokusno polje kws

Povlastice su vrhunski prinosi a uvjeti su prema dogovoru.
Ja sam KWS prodajni savjetnik za vaše područje pa vas molim da mi se javite na broj 098/405841 ili da 01.02.2016. (Ponedjeljak)dođete na KWS/Agrochem Maks prezentaciju u restoran Šljukin Gon Markovac trojstveni sa početkom u 18:00 h.
Također smatrajte se pozvanima i svi ostali koje zanima zašto ove godine svi pričaju o najboljim KWS hibridima kukuruza.

Zvonimir Harmicar ing.polj.
Area Sales Manager
KWS Sijeme d.o.o.
ZvonimirKWS kad bude u međimurju tocnije u opcini Belica kakva prezentacija?

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Koji su uvjeti za pokusno polje? ... ako je parcela npr.uz cestu, da li je potrebna uanaliza tla,kakva treba biti gnojidba, zaštita pesticidima, branje u zrnu ili klipu, vaganje prinosa.... po kojim cijena se dobiva sjeme?
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
ZvonimirKWS kad bude u međimurju tocnije u opcini Belica kakva prezentacija?

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk

http://www.kws.hr/aw/KWS/croatia/News-Articles/~hfso/KWS-stru-269-na-predavanja-i-edukacije/
Ovdje imate popise svih predavanja i lista se ažurira svakodnevno.
Kontaktirajte svog prodajnog savjetnika za više informacija.

Koji su uvjeti za pokusno polje? ... ako je parcela npr.uz cestu, da li je potrebna uanaliza tla,kakva treba biti gnojidba, zaštita pesticidima, branje u zrnu ili klipu, vaganje prinosa.... po kojim cijena se dobiva sjeme?
Poštovani,
Kao što sam vam odgovorio u prijašnjem postu za te stvari trebamo razgovarati i teško mi je dati vam odgovor ovako na neviđeno. Neznam ni tko ste, ni od kuda ste, ni gdje je polje, ni koliko sijete kukuruza, ni koliko u vašoj sjetvi sudjeluju KWS hibridi.....
Grubi odgovor: pokusno polje treba biti uz magistralnu cestu ili važniju prometnicu na vidljivom mjestu,
Ako iz istog mjesta već imamo pokušaša ne uzimamo drugoga osim ako se radi o komparativnom pokusu sa bilo kojom drugom sjemenskom kućom,
Farmer treba biti ugledan poljoprivrednik i minimalno 50% ukupne sjetve kukuruza treba biti KWS,
Ocjenu o prihvatljivosti određenog kandidata za KWS pokušaše donosi prodajni savjetnik na osnovu prethodnog iskustva o suradnji ili na temelju anamneze o rezultatima i prinosima prijašnjih godina kod dotičnog farmera,
Analiza tla nije potrebna,
Gnojidba treba biti identična gnojidbi koju farmer radi na svim svojim drugim parcelama pod kukuruzom,
Izbor herbicida je na odluci farmera a pokus treba biti čist,
Oznake hibrida trebaju biti postavljene uredno i ravno a putni jarak ispred polja treba biti redovito uređivan,
Vaganje pokusa treba biti isključivo kombajniranjem u zrnu
Organizacija prezentacije, javne berbe ili dana polja ide na trošak KWS-a uz dogovor sa vlasnikom,
Broj hibrida i izbor hibrida određuje prodajni savjetnik a ovisi o atraktivnosti lokacije i potrebama farmera,
Kukuruz za pokuse dobiva se od KWS-a besplatno u količini 12,5 tk ili 25 tk dvostruko tretirano sa Mesurolom po hibridu u pokusu. Velićina pakiranja ovisi o veličini parcele.

Nadam se da se vidimo u Ponedjeljak na prezentaciji.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Nisam nasao konkretnu temu na forumu pa reko da tu pitam, jel ide ko u sloveniju ili madarsku po mineralna gnojiva? I kakve su cijene, jel se isplati ili ?

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Pozz,

Jedno pitanjce imam.

Jesenas nisam bacao gnojivo prije oranja. Da li je kasno sada pobacati pa proći tanjuračom jedan trag da to zatvori? Planirao sam za kukuruz baciti 0-20-30 500kg/ha
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
249
Mene su savjetovali da zatanjuram/zadrljam prilikom zatvaranja zimske brazde ili prije same sjetve pogotovo na pjeskovitim tlima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Pozz,

Jedno pitanjce imam.

Jesenas nisam bacao gnojivo prije oranja. Da li je kasno sada pobacati pa proći tanjuračom jedan trag da to zatvori? Planirao sam za kukuruz baciti 0-20-30 500kg/ha

Kolega HURKI vidim da koristiš jedan od amblema zdrug-a jesi li bio pripadnik ili samo simpatizer
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh