• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zoribori

Novi član
Tu od
24 Kol 2020
Poruka
25
Ako imaš jako zakorovljeno polje trebao bi ići čim prije u tretiranje. Jer ako čekaš sirak da krene drugi korovi budu ugušili kukuruz i više on to ne može nadoknaditi... Ili split aplikacija ili još bolje (i skuplje) sad sa Lumaxom, Adengom... a kasnije Elumis.
Tako sam isao lani, adengo u trecem listu, sve je bilo cisto neko vrijeme divota i onda me nije bilo doma desetak dana i kad se vratim imam sto vidjeti; sirak sve preuzeo, a kukuruz bio vec u 8-9 listu... zato bi ove godine isao ranije sa necim sto djeluje na sirak. Adengo je fenomenalan herbicid za one koji nemaju rizomskog sirka puno, sve drugo ocisti i drzi cisto, ali u ovom slucaju nije bas neka sreca
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Ja sam iz podrucja di je navala rizomskog sirka i bez adenga je ne moguce uopce pokusat imat cisto polje.
Adengo + talisman u 5 listu, kultivacija i onda laudis
20210514_195301.jpg
 

zoribori

Novi član
Tu od
24 Kol 2020
Poruka
25
A split primjena u dva puta po pola doze elumnis peak? Prvi put cetvrti list znaci za tjedan dana cca i onda za 15 dana ponoviti? Ima neko iskustva da li je ucinkovito za rizomski sirak? Prema uputama proizvodjaca jest ali svakako bi volio cut ako tko ima iskustva
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Je, split aplikacija je efikasnija na rizomske korove sigurno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoribori

Novi član
Tu od
24 Kol 2020
Poruka
25
A ko te slagao da adengo radi rizomski sirak
Nebi rekao da su ga slagali, talisman je za sirak a adengo za sve ostalo, cini se dosta logicna kombinacije jedino neznam zasto laudisom ide jos na to sve. Laudis nece rijesiti sirak, samo ga malo uspori (isprobano). U svakom slucaju dosta skupa kombinacija vjerujem da je i dobra
Ja sam vec ove godine kupio elumnis peak pa cu probati sa split primjenom dva put po pola doze, ako ne bude dobro onda se vracam na adengo i jos nesto, ili monsoon...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nebi rekao da su ga slagali, talisman je za sirak a adengo za sve ostalo, cini se dosta logicna kombinacije jedino neznam zasto laudisom ide jos na to sve. Laudis nece rijesiti sirak, samo ga malo uspori (isprobano). U svakom slucaju dosta skupa kombinacija vjerujem da je i dobra
Ja sam vec ove godine kupio elumnis peak pa cu probati sa split primjenom dva put po pola doze, ako ne bude dobro onda se vracam na adengo i jos nesto, ili monsoon...
On je napisao da ne ide bez adenga zbog rizomskog sirka, a adengo ne radi rizomski sirak tako da .....
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Znam,ali me zanima cemu sve to kad se moze kupiti olt 2 reda za smesne pare a sa njom moze da se poseje ekstra
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne fali ga puno. Neki još niče, a po mjestima je pregust. Sijačica izbaci sva zrna, ali neka zrna ne ostanu tamo gdje padnu nego se otkotrljaju pa dođu po 2 ili 3 grupirana, a onda veći razmak. Već sam ja razmišljal o kupnji traktorske sijačice (ovu vuće mtk) i nisu problem novci, ali mi je onda problem međuredno frezanje po ugaženom. Uglavnom ja sam zadovoljan. Susjed je sijao OLT sijačicom dan iza mene i tek su jučer prve biljke probile na površinu. Kad se malo prosuši bum nekoliko redova prebrojil i utvrdil koliki je prosječni razmak.
Evo današnjih fotki. IMG_20210516_083728.jpg IMG_20210516_083748.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Privodimo sjetvu kraju.. Prvi sijani su nikli nakon 10 dana. Bit će zanimljivo za prskanje ako nastavi ovakvo promjenjivo vrijeme..
 

Prilozi

  • IMG_20210516_143600.jpg
    IMG_20210516_143600.jpg
    53 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20210516_143933.jpg
    IMG_20210516_143933.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20210516_143919.jpg
    IMG_20210516_143919.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 45

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Prskao sam jučer Adengom, razvukao litru na 2,1ha - skoro kako stoji u uputi. U pitanju je KWS Kapitolis sijan na 1. Maj, a sada na 2 lista. Bojao sam se još malo čekati jer za svaki dan najavljuju kišu (okolica Koprivnice).

Koliko će otprilike Adengu trebati da krene djelovati? - pitam tak da znam kako pratiti radi eventualne korekcije.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh