• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Za sad lijepo napreduje :)
Sijano 25.04.
 

Prilozi

  • 20210516_172634.jpg
    20210516_172634.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 70
  • 20210516_172715.jpg
    20210516_172715.jpg
    98.6 KB · Pregleda: 68

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Kolike gusjenice imaš...z čim ih buš pošprical da krepaju? ;)
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
To sam i ja baš gledal..neka velika pošast vreba...al za sad vidiš kako pazi na kukuruz ;)
 
  • Haha
Reactions: ZJ

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
Ljudi jel vec malo kasno za pajdasa i 572? Trebao sam dosijati jer sam cekao da nikne ali ispalo da vrane sve pojele. Htio za vikend posijati ali nisam stigao jer cekao sredstbo za tretiranje. I sad jucer ova kisa sve natopila i ne mogu do srijede ili cetvrtka sigurno na.njivu a jos najavljuju u srijedu kisu. Najvjerojatnije prije vikenda nista...to je vec na granici?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
2014-te smo sijali BC 572 29.5 ako se ne varam pa se uredno brao u klipu oko 1.11. Ako se bere u klipu i ide u kuruzanu na vjetar nebi trebalo biti problema, naravno berba će sigurno kasniti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Puno zavisi od jeseni, a nije ni sad baš sigurno kad bu se moglo traktorom na njivu. Ako želiš, možeš riskirati, ili kupiti neki FAO 260-300.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
ma mislim da s obzirom na jeseni kakve su u zadnje vrijeme nebi trebalo biti previše problema oko berbe, ali da, više me muči kad ću sad moći na njivu. kupio sam već pajdaša i 572 i tretirao ga protiv vrana tako da hoću neću moram posijati.
jedino ne mislim brati u klipu već u zrnu, posusiti i pospremiti u bacve za ishranu zivotinja. barem pajdasa. a 572 ovisi kakav će urod biti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja za branje u zrnu ne bih riskiral, a ti kak želiš. Ako možeš u jesen, po potrebi promijeniti brati u klipu, onda je rizik puno manji. 572 i pajdaš nemaju neku razliku u dozrijevanju, više zavisi od vrste zemlje i položaja parcele (osunčanost).
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
položaj parcele je istok zapad i osunčanost cijeli dan. zašto je rizik u zrnu? neće dozreliti ili? a možda mogu promjeniti i pobrati u klipu, iako mi to malo komplicira stvari jer nemam baš di pospremiti. a zemlja je tako tako. više pjeskovita.
 

Zrno

Novi član
Tu od
17 Svi 2021
Poruka
16
Ljudi jel vec malo kasno za pajdasa i 572? Trebao sam dosijati jer sam cekao da nikne ali ispalo da vrane sve pojele. Htio za vikend posijati ali nisam stigao jer cekao sredstbo za tretiranje. I sad jucer ova kisa sve natopila i ne mogu do srijede ili cetvrtka sigurno na.njivu a jos najavljuju u srijedu kisu. Najvjerojatnije prije vikenda nista...to je vec na granici?
Moj otac kaze da su nekad stari ljudi sijali bez brige do 22.5., Jelena je bila kakti zadnja granica za sjetvu. Tak da, zasij ti to!
(Doduse moj stari nije vise bas neka enciklopedija znanja jer mi je eto ovaj tjedan orunio kukuruz koji nije trebao ali, nekih stvari se jos sjeti😁)
Hvala za savjete o cuvanju kukuruza u zrnu!😊
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
zašto je rizik u zrnu? neće dozreliti ili?
Ako je prevelika vlaga moraš platiti dosušivanje, a u klipu se sam dosuši do proljeća (ako imaš adekvatan prostor).
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,238
Ako je prevelika vlaga moraš platiti dosušivanje, a u klipu se sam dosuši do proljeća (ako imaš adekvatan prostor).
A planiral sam ionak susiti...nemam adekvatan prostor za drzati u klipu...pa bi u zrnu, osusil i u bacve...neide nazalost drugacije...
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Da li je moguće da sam zeznuo špricanje sa adengom? Ostalo mi u sjećanju da sam špricao veče korove sa njim, pa sam i ove godine malo duže čekao. Sada ima lobode 5-10cm, i ne vidim baš da djeluje tjedan dana od špricanja... Jel ima nešto da se korekcija da napraviti? Da probam poslije ove kiše.... Jel netko probao dva puta sa adengom?
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Ovo je tretirano Adengom u subotu navečer. Sad čekam, vidim da je korov fino izbio. U subotu ga nije bilo ni približno toliko.
Za Adengo stoji da bi se trebao primjenjivati samo jednom u vegetativnoj sezoni. Eh sad...
 

Prilozi

  • 20210518_185348.jpg
    20210518_185348.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 35

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
83
Jasno pise da treba kisa da ga aktivira,ako nije bilo kisa-eto zasto jos ne radi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh