• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Lančanik pogonskog kotača ostaje na svome mjestu samo se sa strane postavlja lančanik koji treba nabaviti jer kultivator sa 2 kutije ima zupčanike na pogonskoj osovini. Možda treba izmjestiti pogonsku osobinu (mislim da je 16 mm da sada ne mjerim) i to se riješi sa 2 držača koje nije problem napraviti ako se ne nabave original.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne treba izmještati pogonsku od sjemena, samo ovu od gnojiva. A onda je problem što je lanac napravljen da je i sjemenska i od gnojiva u pogonu, što znači da bi trebalo onaj od sjemena skratiti, a za gnojivo praviti drugi. Ja sam to mislio ugrađivati na svoju dvorednu sijačicu, nemam kutija na njoj uopće, ali mislim da nema smisla, jedina prednost po meni je kod korištenja gnojiva u prahu, a to rijetko tko kod nas koristi. Ako mi ikad bude trebalo, samo prebacim kutije s velike i riješen problem.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Zanima me jel ima koji zastupnik za Vogel Noot Fop kultivatore kod nas, osim Agrosrba u Srbiji?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Zanima me jel ima koji zastupnik za Vogel Noot Fop kultivatore kod nas, osim Agrosrba u Srbiji?

Mislio da sam vidio takve kultivatore na sekrinom štandu u Gudovcu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Kultivator 2/4 reda, IMT ili OLT? Koji je bolji?
Jedino njih i vidim da njuškalu, a bilo bi dobro da si nabavim, barem 2 reda.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Ima o tome već rasprava u temi..ja dajem glas IMT.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
ŠANANA možeš li izmjeriti razmak između deponatora za gnojivo?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
Mislim da IMT more baciti najviše 150 kg/ral, a OLT more baciti dosta više.

može i imt baciti samo ga treba poštelati,ja bih uzeo imt jer je veću razmak od ulagača za gnojivo do zadnje motičice i ne štopa se toliko kao olt ako u kukuruzu ima korova
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Planiram staviti s opruge i male motičice na Imt četveroredni kultivator... Koliko vidim da ih ima u verziji 15 i 17.5 cm... Koje bi bilo bolje staviti po vašem mišljenju?
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Moze li mi netko reci koliko bacaju gnojiva oltove plasticne kutije po jutru ili hektaru? Radi se o cetverorednom kultivatoru sa cetiri plasticne kutije. Skala na kutijama je od 0 do 40.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Planiram staviti s opruge i male motičice na Imt četveroredni kultivator... Koliko vidim da ih ima u verziji 15 i 17.5 cm... Koje bi bilo bolje staviti po vašem mišljenju?

Stavi 17,5 ipak je malo veća površina koju obrađuju. Ja sam takve stavio, i puno bolje odrađuju posao nego one orginalne koje su bile na njemu, pogotovo ako je tvrda zemlja.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Dobio sam na korištenje ovakav kultivator, ali naravno ne u ovakvom stanju kao sa slike :icon_blackeye:

Ima sve motike, sav mehanizam za gnojivo, samo ga ubilo to što je u garaži cijelo vrijeme...
Mene zanima ima li nekakvo pravilo kako ga podesiti za rad?
Koliko to gnojiva baci otprilike?

aOkEyEN.jpg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Posudio sam imt 4 redni kultivator,nema onu naljepnicu sastrane da vidim podesenja,pa me zanima ako tko ima da uslika ili napise,a da se znam orijentirati.

Zahvaljujem
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,132
Dobio sam na korištenje ovakav kultivator, ali naravno ne u ovakvom stanju kao sa slike :icon_blackeye:

Ima sve motike, sav mehanizam za gnojivo, samo ga ubilo to što je u garaži cijelo vrijeme...
Mene zanima ima li nekakvo pravilo kako ga podesiti za rad?
Koliko to gnojiva baci otprilike?

Stavi ga na beton i moticice postavi na istu visinu i to je to..
Dok ga zakopcas na traktor, postelaj ga da toplink bude skroz ravno i onda pritegni spanere na obje strane i u kukuruz s njim
Cetveroredni takav moze baciti 180-200 kg gnojiva na ral, a na ovom je sigurno ista skala za stelanje..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ionstegarus

Novi član
Tu od
15 Lip 2015
Poruka
11
kultivator MKPO-2

Pozdrav ,

žao izražavanja, u Rumuniji , ne znaju jezik i koristi google translate za prevod .

Kupio sam kultivator MKPO - 2 distribucija đubriva sistema .
Fabrika proizvela kultivatoarele MKPO -2 ?

Đubrivo distributivnog sistema je neispravna . To nedostaje istezanje valjka i podrška valjak za lanac .

Da li možete da mi pomognete sa nekim slikama ili dokumenata da mi pomogne da popravim distribuciju đubriva ?

Vi kontrolišete količinu đubriva po hektaru mašine ?

Ja sam u prilogu neke slike modela koje poseduju .

Hvala za pomoć
 

Prilozi

  • kult1.jpg
    kult1.jpg
    11 KB · Pregleda: 644
  • kult2.jpg
    kult2.jpg
    6.6 KB · Pregleda: 393
  • kult3.jpg
    kult3.jpg
    18.3 KB · Pregleda: 205
  • 20150614_183417.jpg
    20150614_183417.jpg
    28.1 KB · Pregleda: 288

Najnoviji postovi

Na vrh