• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
evo vidim da je već bilo razgovora oko hladnoće.... ja sam ima isto prvi put smrznute pojilice itd. al bože moj šta sad mlake vode 2 puta dnevno i to je to... meni je veći problem stvorila neprohodna cesta tako da sam kasnia sa novim kavezima i kotilicama ... i evo danas uspia preko leda i sniga nekako to dovest i montirat ( kavezi vareni od čeličnih šina 60x60x200 i to na dva kata - 4 prijatelja polomili živce i kosti noseći ih preko zamrzlog polja)

e sad ne znam jel problem šta bi 28 dan skotnim ženkama , od provog dana kad sam ih ostavia kod mužijaka, trebao biti za 3 dana - jel to dovoljno da se priviknu na nove kaveze ( izmet sam od današnjeg čišćenja stavia u nove kaveze - čisto mislija da bar malo uspijem utrljat njihov miris)

Ja mislim da nemaš problema. Kam ih staviš bude OK. A pogotovo ako nemaš drugo rješenje...samo ih stavi u nove kaveze!!!
 
S

smoki

Guest
evo link sa vrlo kvalitetnim kavezima kojima ne možete promašit
http://www.agro-silvo-promet.hr/ponuda.php
sve se naručuje iz Italije i kao što vidite ima ih i sa plastičnom podnicom ja sam zvao i pitao za ART 65 kavez za tov 5 kunića koji košta oko 800 kn bez lima pa vi sami procjenite jel se isplati sam radit...
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Ima kupit rabljenih kaveza od propalog Kunisa, ima oglas na njuškalu..:supz:
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
taj agro silo je kod mene ima super gajbe,gajba za dvije zene,kotilice,hranilice,pojilice,jasle,lim za ciscenje oko 550kn
 
S

smoki

Guest
Ima kupit rabljenih kaveza od propalog Kunisa, ima oglas na njuškalu..:supz:

da da sve to stoji kao i ti kavezi ovo je novo i sigurno ko zna kolko u kunisu dugo stoje ti kavezi i kad su tretirani protiv bolesti...
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
da da sve to stoji kao i ti kavezi ovo je novo i sigurno ko zna kolko u kunisu dugo stoje ti kavezi i kad su tretirani protiv bolesti...

Ja doma imam gajbu iz agrosilve (pošto živim blizu) i odlična je al i cijena nije mala. Da sam malo bliže, pogledao bi ove kunisove. Mislim da bi brener i izosan poubijali sve bolesti?
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Johny, ubili bi sve mikroorganizme ;) Jel zna netko koja je cijena za gajbu ZA 4 ŽENKE I 32 TOVLJENIKA?
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
Mislim da je 2800kn previše za dati za takvu gajbu, naravno ako vam se ne da doma zezati s varenjem i slaganjem onda se isplati. @Oršić je napravio za 20-25 tovljenika pa vam nek kaže kolko ga je sve skupa izašlo, imate sliku gajbe par stranica prije. Mislim da ta gajba za 32 tovljenika i 4 ženke ne bi izašla više od 1000-1100kn,a to je više nego duplo jeftinije. Ja si mislim u Agro Silvu uzeti sustav za napajanje jer mi se čini da je cijena prihvatljiva u usporedbi s drugim dućanima.
 
S

slavkoš

Guest
Lupo ako nemoraš nemoj dirati ženke u tako kasnom stadiju,neznam kako ko ima iskustvo sa tim ali meni nije bilo dobro a samo sam skinuo boks sa kata i metnuo dole i to 4 dana prije kočenja pa ih je razbacala tako da su mi ošli svi a inače je odlična ženka a nočas se kotila jedna 6 kom ali su se smrzli jer je kod nas bilo -25 imam termometar kraj boksova baš mi je žao bili su ljepi krupni ali šta se može idemo dalje
 
P

poni

Guest
priviknu na nove kaveze

evo vidim da je već bilo razgovora oko hladnoće.... ja sam ima isto prvi put smrznute pojilice itd. al bože moj šta sad mlake vode 2 puta dnevno i to je to... meni je veći problem stvorila neprohodna cesta tako da sam kasnia sa novim kavezima i kotilicama ... i evo danas uspia preko leda i sniga nekako to dovest i montirat ( kavezi vareni od čeličnih šina 60x60x200 i to na dva kata - 4 prijatelja polomili živce i kosti noseći ih preko zamrzlog polja)

e sad ne znam jel problem šta bi 28 dan skotnim ženkama , od provog dana kad sam ih ostavia kod mužijaka, trebao biti za 3 dana - jel to dovoljno da se priviknu na nove kaveze ( izmet sam od današnjeg čišćenja stavia u nove kaveze - čisto mislija da bar malo uspijem utrljat njihov miris)
Pozdrav svim uzgajivacima kunica.Ja uzgajam panonce i sarce.Kavezi su mi napolje i voda zaledi.Kao sto kazete vrela vode vise puta i sve ok.Zenke prebacim u podrum dva dana pre kocenja sa njenom kotilicom koju za 12 dana posle kocenja vratim u kavez da bi zecici dobili zimsku dlaku.Tako da selidba nije problem ako ponese sa sobom deo stvari,pojilicu,hranilicu,kotilicu
:D
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Hrvac ja sam uzeo sustav za napajanje u agro silvu i stvarno sam zadovojan ;) Meni su se 2 zenke kotile na ovoj hladnoci, stari im je stavio zarulje u kotilice i kaze da su svi zivi i da su se okotile bas ispod zarulja :D Jedva cekam da dodem doma da ih vidim :)
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Mislim da je 2800kn previše za dati za takvu gajbu, naravno ako vam se ne da doma zezati s varenjem i slaganjem onda se isplati. @Oršić je napravio za 20-25 tovljenika pa vam nek kaže kolko ga je sve skupa izašlo, imate sliku gajbe par stranica prije. Mislim da ta gajba za 32 tovljenika i 4 ženke ne bi izašla više od 1000-1100kn,a to je više nego duplo jeftinije. Ja si mislim u Agro Silvu uzeti sustav za napajanje jer mi se čini da je cijena prihvatljiva u usporedbi s drugim dućanima.

Slažem se, to je stvarno jakoo puno para. Ja sam dobio na poklon jednu za 16 tovljenika iz agrosilve, zvao sam da vidim kolko košta, 650kn.., a poklonjenom konju se ne gleda u zube:)
 
L

lupo

Guest
Mislim da je 2800kn previše za dati za takvu gajbu, naravno ako vam se ne da doma zezati s varenjem i slaganjem onda se isplati. @Oršić je napravio za 20-25 tovljenika pa vam nek kaže kolko ga je sve skupa izašlo, imate sliku gajbe par stranica prije. Mislim da ta gajba za 32 tovljenika i 4 ženke ne bi izašla više od 1000-1100kn,a to je više nego duplo jeftinije. Ja si mislim u Agro Silvu uzeti sustav za napajanje jer mi se čini da je cijena prihvatljiva u usporedbi s drugim dućanima.

kolega slažem za cijenu ja za te novce napravim kaveze i uzidam jedno 8 kvadrata zatvorenog prostora tako da ne budu niti vani...
 
R

ratar54

Guest
e ljudi imam problem,jedan od malih star oko 4 tjedna ima neku izraslinu ispod oka nesto manje od graska,onako je crveno ,izgleda mi ko zagnojeno a neznam odakle mu to kako je to mogo zaraditi,inace on je najslabije uhranjen ostali su teži od njega,pa ako ko ima savjet :D
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
e ljudi imam problem,jedan od malih star oko 4 tjedna ima neku izraslinu ispod oka nesto manje od graska,onako je crveno ,izgleda mi ko zagnojeno a neznam odakle mu to kako je to mogo zaraditi,inace on je najslabije uhranjen ostali su teži od njega,pa ako ko ima savjet :D

Moguće da se radi o glaukomu, konjuktivitisu oka, a može bit i tumor. Obično je nešt od tog troje, kad treći kapak natekne(inače vidiš sam crtu kapka), izgleda ko mala crvena kuglica.
 
H

Hrvach

Guest
Ko prvo, Poni dobrodošao na forum!!
U vezi gajbe...Planiram zatvoriti nastambu u kojoj imam kuniće i napraviti drvene gajbe s cca 30 bokseva za odrasle dimenzija 400*65*180cm (d*š*v), u kubiku jelove colne daske ima 40-42 kvadrata,a cijena je 1100kn. Ako moja šupa ima cca 40m2 zidova i treba mi oko 30m2 daske za gajbu ispada da ja imam gotovu nastambu i gajbe za 2000kn,a ovih 800kn razlike mogu potrošiti na janjca kojeg ću okrenut za otvorenje..
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
hranilica

evo imam jedan mali problem vezan za"hranilicu". riječ je o gajbi gdje mi je ženka koja bi trebala sljedeću nedjelju okotiti. problem je u biti njezino ponašanje -baca hranu iz zdjelice. kako ta gajba ima dasku debljine 2 cm problem mi je umetnuti hranilicu. jer ne znam više na koji način bi joj pričvrstila bilo koju zdjelu bilo da je riječ o drvenoj hranilici koja je bila uz tu gajbu(sa žicom se pričvrsti) ili da ja zavežem sa špagom ili žicom(zdjelu). i to joj moram zadnjoj dati jesti jer ako počnem vodu točiti ili slično odmah baca zdjelu. a kako će uskoro okotiti bojim se da bude li imala napravljenu kotilicu ili ne (jer gajba nema kotilicu) da će mlade pogaziti.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ma napravi ti kotlicu, makar od kartona....Ja sam posude zavezao za pod tako da ne mogu prevrnuti. Ako nemas koga da ti zabije cavle, možeš ih zalijepiti montaznim silikonom
 

Najnoviji postovi

Na vrh