• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Osnovno - na vrijeme umetnuti kotilicu!!! Pazi da ti u njoj pod nije od mreže, jer će dlake kad se očupa propasti kroz nju i mladunci će se smrznuti.
Pokušaj hranilicu napraviti nekako ovako i učvrsti ju čavlom za zid gajbe.
 

Prilozi

  • Pojilica i hranilica.JPG
    Pojilica i hranilica.JPG
    36.8 KB · Pregleda: 203
Posljednje uređivanje:
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
u nedjelju ću ići kod tog susjeda jer mi je on obećao da će mi pomoći vezano uz tu kotilicu. pa ću ako on ne smisli nešto ja makar od ostataka daski nekako improvizirati tu kotilicu. no mene je strah da ih ne pogazi kad je divlja i baca hranu.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
ma sta ce im kotilica eno moji se polegli prije tjedan dana bes kotilice u čošku i eno svi živi...A nebrini se sece ih ona pogazi jer su ipak njezini samo ju nemoj plasit i nista slicno..
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
evo imam jedan mali problem vezan za"hranilicu". riječ je o gajbi gdje mi je ženka koja bi trebala sljedeću nedjelju okotiti. problem je u biti njezino ponašanje -baca hranu iz zdjelice. kako ta gajba ima dasku debljine 2 cm problem mi je umetnuti hranilicu. jer ne znam više na koji način bi joj pričvrstila bilo koju zdjelu bilo da je riječ o drvenoj hranilici koja je bila uz tu gajbu(sa žicom se pričvrsti) ili da ja zavežem sa špagom ili žicom(zdjelu). i to joj moram zadnjoj dati jesti jer ako počnem vodu točiti ili slično odmah baca zdjelu. a kako će uskoro okotiti bojim se da bude li imala napravljenu kotilicu ili ne (jer gajba nema kotilicu) da će mlade pogaziti.

a zasto jednostavno ne kupis hranilicu i pojilicu??evo ja kupujem u poljoprivrednoj apoteci sve zajedno me kosta 48kn a iz te hranilice ti nemoze bacat hranu..
 
L

lupo

Guest
koliko vam kunice najviše prinesu od datuma???

u petak je mojima bia 28 dan od prvog pripusta i jedna se čupala već tamo u sridu al evo još ništa u kotilicama kod te šta se počela čupat ima nešto dlake a ova druga jučer i danas šeta po kavezu sa slamom u ustima al čupala dlaku nije...

čisto me zanima koliko vaše znaju najduže prinit i jel se čupaju par dana prije il prije samog okota...... ili pravila uopce nema

prvi put čekam okot pa me zanimaju vaša iskustava
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
koliko vam kunice najviše prinesu od datuma???

u petak je mojima bia 28 dan od prvog pripusta i jedna se čupala već tamo u sridu al evo još ništa u kotilicama kod te šta se počela čupat ima nešto dlake a ova druga jučer i danas šeta po kavezu sa slamom u ustima al čupala dlaku nije...

čisto me zanima koliko vaše znaju najduže prinit i jel se čupaju par dana prije il prije samog okota...... ili pravila uopce nema

prvi put čekam okot pa me zanimaju vaša iskustava

Najčešće je to kod mene sa punih 31 dan,zna biti i sa 30 dana,jednom s 32 a nikada s 28 ili 29 dana.
A ono "pravilo" više mladunaca - kraća skotnost mi baš ne drži vodu.
Samo ti njoj dva tri dana prije termina puno slame i sjena u kotilicu i van nje,a čupanje dlake može biti i nakon okota kad malo dođe k sebi! :supz:
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Čini mi se da tu nema pravila. Moje dvije ženke naparene obe 07.01. Jedna se okotila 03.02. znači 28 dan i sve u redu, mali napreduju, svi živi. Druga se okotila 07.02 znači 32 dan. I njeni mali svi živi i dobro napreduju, obe se dobro brinu za mlade iako su vani na zimčugi.
 
S

smoki

Guest
...u praksi starije ženke nose nepredvidljivo al ovo od 28 do 32 dana je ok sasvim normalno,bitna je priprema od 14 dana pojačana prehrana,onda 25 dan stavite sjena ili slame ili piljevinu i to je to onda čekaš...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Mada je hladno, iskoristio sam malo vremena da se poigram sa svojim jestivim kućnim ljubimcima...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4g6HUYPeP0Q&context=C317854cADOEgsToPDskIcFefOFgjKfBHuvOGRGd1t[/YT]
 
S

smoki

Guest
...velika je gajba nije ih puno to bi reko da je mama sa mladima ako se ne varam...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ne, nemaju ovdje mame. Samo njih 10 od iste mame, a braću dobivaju za 10 dana. Gajba je dugačka, pa imaju dosta mjesta.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
koliko vam kunice najviše prinesu od datuma???

u petak je mojima bia 28 dan od prvog pripusta i jedna se čupala već tamo u sridu al evo još ništa u kotilicama kod te šta se počela čupat ima nešto dlake a ova druga jučer i danas šeta po kavezu sa slamom u ustima al čupala dlaku nije...

čisto me zanima koliko vaše znaju najduže prinit i jel se čupaju par dana prije il prije samog okota...... ili pravila uopce nema

prvi put čekam okot pa me zanimaju vaša iskustava

samo ti njih ostavi i davaj im vise slame ili sjena..ova druga ti prenasa slamu tamo di ce se okotit radi gnijezo.. ;)
 
R

ratar54

Guest
e evo mene opet,okotila mi se jedna zeka pred dva dana,nisam jos dirao leglo da ih zeka ne podusi,ali jutros sam nasao dva mala izvan kotilice zeka ih je valjda izvadila ali mi ih je tocno pred vrata stavila ....zbog ceg bi to moglo biti,zato jer ih nemoze sve odgojiti il ih ima puno il sta??
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
e evo mene opet,okotila mi se jedna zeka pred dva dana,nisam jos dirao leglo da ih zeka ne podusi,ali jutros sam nasao dva mala izvan kotilice zeka ih je valjda izvadila ali mi ih je tocno pred vrata stavila ....zbog ceg bi to moglo biti,zato jer ih nemoze sve odgojiti il ih ima puno il sta??

pogledaj da Nisu umrli..a ako nisu samo ih vrati unutra...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
e evo mene opet,okotila mi se jedna zeka pred dva dana,nisam jos dirao leglo da ih zeka ne podusi,ali jutros sam nasao dva mala izvan kotilice zeka ih je valjda izvadila ali mi ih je tocno pred vrata stavila ....zbog ceg bi to moglo biti,zato jer ih nemoze sve odgojiti il ih ima puno il sta??

Nije ih sigurno izbacila zato jer ona misli da ih nemože odgojiti. Ako su živi vrati ih unutra. A ako su uginuli onda je normalno da ih izbaci iz kotilice. A možda ih je sa sisim povukla van (dok su sisali)!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh