• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Meni je kalifornijska okotila prije 19 dana 12 komada, na -8, smjestila ih kotilicu, očupala se, pokrila ih, a nakon tri dana šou. Sedam ih je izbacila van (smrzli se), prirodna selekcija. Slijedeći dan još jednog, pa drugi dan opet jednog. Kotilica ima visoki ulaz, pa sumnjam da ih je iznijela na sisi. Preostala tri sam donio kući i odhranjujem ih zamjenskim mlijekom za mačiće, evo ih trčkaraju po kutiji i stanu...Djeca su luda za njima.Vjerojatno bi i njih izbacila da su ostali.

9.JPG
 
L

lupo

Guest
onda ti ih je sigurno podavila...jel si ih mozda diro ili nesta??

ma nisam ih dira ja nit itko drugi jer u 6,30 sam ih pogleda dolija frišku vodu i stavija slame i tek kad sam doša s posla vidia sam da je stvar gotova a po ovome šta pišete mislim da je ipak stvar u smrzavanju jer bili su svuda po kotilici, slama razbacana a dlaka ispred kotilice a koliko sam moga vidit u mraku nisu bili izgriženi il nešto tako ...pa stoga mi nekako pari sve istinitija ova pretpostavka da su se smrzli jer one nisu savile gnijezdo i zašuškale ih u slamu i dlaku tako da šta govorite onako nezaštičeni vani bez toplina i na +4 ipak nije ne znam kako toplo za njih ....

a vidit ću , probat opet zanči nakon 4-5 dana vi stavljate vaše na ponovno parenje - ne bi tija ubrzat pa nešto poremetit
 
L

lupo

Guest
stvar je i o majci kako pazi na njih i kako se brine za njih...

i ovo šta kažeš al ajde prvi je put pa nek se uci na greškama... jer treću pogrešku neće doćekat
 
L

lupo

Guest
Johny i ove moje su kalif. a ***** im ameriku....

bravo jel stavljate vi u kotilicu osim slame možda i piljevinu itd.. i bravo šta kažete da kotilicu obložim sa stiroporom ( mogu obložit jedino s unutarnje strane)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Ja ne bi stavljao stiropor jer će ga kunica vjerojatno jesti, a ne znam kako bi to probavila. :finga: Ja stavim samo terine (sitniš od sijena).
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Johny i ove moje su kalif. a ***** im ameriku....

bravo jel stavljate vi u kotilicu osim slame možda i piljevinu itd.. i bravo šta kažete da kotilicu obložim sa stiroporom ( mogu obložit jedino s unutarnje strane)

Neznam zašt je moje bacala van al kalifornijske su inače odlične majke, sam njih držim i vrlo su zahvalni..Ja svojima nasjeckam slamu u kotilicu. Stiropor u bilo kojem obliku u gajbi nije dobra ideja jer če ga grist stalno.
 
S

smoki

Guest
ja sam svoje boxove prekrio dekom ko i svake zime samo radi direktnog udara hladnog zraka ostalo im je sve ok...piljevina je dobra stvar ako je ima dosta onako kao da plivaju pokriveni jer je jako dobra izolacija onda...
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Šteta, ali ne treba praviti tragediju od toga.
Česta pojava je da se to dogodi kod prvog koćenja i nikad više.
I meni se je to događalo.
Evo šta sam našao u literaturi:
Problemi kod koćenja
- Koćenje izvan kotilice: - ako se zaboravi postaviti gnijezdo,
- premalena kotilica
- nečist materijal za izgradnju gnijezda
- uznemirenost ženke
- genetska predispozicija
- Kanibalizam: ženka pojede placentu i nastavi žderati svoj okot jer u kavezu nema vode za piće
- Napuštanje gnijezda: nedostatak vode, loša higijena, uznemirenost
- Pobaćaji: obično se dogode 28. dana poslije parenja, a razlozi su mnogobrojni -oboljenja, poremećaji u metabolizmu itd.

Uznemirenost uglavnom može biti od štakora i sl.
Inače za ponovni pripust preporučuje se odmsh sutra ili 8-10. dana.
Više sreće drugi put.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
ma nisam ih dira ja nit itko drugi jer u 6,30 sam ih pogleda dolija frišku vodu i stavija slame i tek kad sam doša s posla vidia sam da je stvar gotova a po ovome šta pišete mislim da je ipak stvar u smrzavanju jer bili su svuda po kotilici, slama razbacana a dlaka ispred kotilice a koliko sam moga vidit u mraku nisu bili izgriženi il nešto tako ...pa stoga mi nekako pari sve istinitija ova pretpostavka da su se smrzli jer one nisu savile gnijezdo i zašuškale ih u slamu i dlaku tako da šta govorite onako nezaštičeni vani bez toplina i na +4 ipak nije ne znam kako toplo za njih ....

a vidit ću , probat opet zanči nakon 4-5 dana vi stavljate vaše na ponovno parenje - ne bi tija ubrzat pa nešto poremetit

onda su se sigurno smrzli..ha ja bi ti preporucijo da opet nakon tjedan dana pustis na parenje pa ces vidjet ak i tad bude ista stvar u škrinju s njom :D
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
zanima me kak vama ide s tim kaliformiskim za sta su oni za meso?? ili? i posto je njim cjena živih kak se prodaju??i za kolko mj ima jednu tri kile??
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
meni je isto tako sad jedna zečica prepustim ju i sve normalno i ona okoti 2 i too jos mrtva evo ovo joj je sad zadnja prilika nebude li nista ide ona u škrinju :D
 
S

smoki

Guest
zanima me kak vama ide s tim kaliformiskim za sta su oni za meso?? ili? i posto je njim cjena živih kak se prodaju??i za kolko mj ima jednu tri kile??

ja ih uzgajam i za izložbe i za tov tako da imam više mogunosti prodaje...
 
R

ratar54

Guest
evo samo da se pohvalim okotila mi se jos jedna zeka i zavirio sam u gnjezdo ,okotila ih je na dva mjesta dali to moze imati kakvih utjecaja na dojenje ?? :DD
 
L

lupo

Guest
evo samo da se pohvalim okotila mi se jos jedna zeka i zavirio sam u gnjezdo ,okotila ih je na dva mjesta dali to moze imati kakvih utjecaja na dojenje ?? :DD

e ovo i mene zanima isto jer ovo sad šta mi se desilo i jedna i druga ženka su okotile mlade na 2 mjesta pa sam mislija da možda moram smanjit kotilicu za drugu okotnju ( na pola pa da imaju mjesta dovojno samo da uđu ) jer sam kavez koji je širine 60 cm a dužine 2 m samo pregradia nekih 35-40 cm tako da površina kotilice je 60x40 - prostora ima dosta! jesu vaše kotilice puno manje ili ...

e da jutros sam vidia na svitlu mlade i nema tragova ugriza il nešto tako tako da ostaje

1. hladnoča i njihova loša briga oko savijanja gnijezda
ili da su ih one nađnječile tijelom
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Vidim da imate problema s kunićima. Evo i ja sam danas našao jednog uginulog od 2,5 mjeseca. Bio je malo napuhnut zadnja dva dana i nije jeo, a od jučer sam primjetio i proljev. A jede kao i svi drugi kukuruz, ječam, zob i suhu djetelinu ili sijeno. Sad im barem nisam davao kruha ni zelenja. A i jedna ženka mi danas neće jesti. U nedjelju sam je odvojio od malih (to joj je prvi okot). Ona nema napuhnut trbuh...nadam se da mi se neće dalje proširit kaj god da je...:roll:
 
S

smoki

Guest
...da da to ti može doći do šoka kod prenaglog ili ranog odvajanja od majke pa se poremeti prehrana i šok učini svoje ili čak možda kokcidioza to je najčešći pokazatelj ako su simptomi proljev,nadutost,neće da jede i pije vodu i onda uginuće...
 
S

smoki

Guest
Šteta, ali ne treba praviti tragediju od toga.
Česta pojava je da se to dogodi kod prvog koćenja i nikad više.
I meni se je to događalo.
Evo šta sam našao u literaturi:
Problemi kod koćenja
- Koćenje izvan kotilice: - ako se zaboravi postaviti gnijezdo,
- premalena kotilica
- nečist materijal za izgradnju gnijezda
- uznemirenost ženke
- genetska predispozicija
- Kanibalizam: ženka pojede placentu i nastavi žderati svoj okot jer u kavezu nema vode za piće
- Napuštanje gnijezda: nedostatak vode, loša higijena, uznemirenost
- Pobaćaji: obično se dogode 28. dana poslije parenja, a razlozi su mnogobrojni -oboljenja, poremećaji u metabolizmu itd.

Uznemirenost uglavnom može biti od štakora i sl.
Inače za ponovni pripust preporučuje se odmsh sutra ili 8-10. dana.
Više sreće drugi put.

sve je to ok ali ono ako se zaboravi postavit gnijezdo ma nebuloze pa nemoš zaboravit najbitniju stvar kod uzgoja da ne postaviš gnijezdo,kanibalizam je naslijedno i ako jednom to učini sigurno će opet i genski naslijeđuje potomak a to nije se ne ostavlja za daljnju reprodukciju...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
.......što se tiče gnjezda na dva mjesta u kotilici...;vrlo vjerojatno da će dojiti i brinuti za samo jedno gnjezdo a drugo zapustiti,zato ih treba sve staviti u jedno gnjezdo(najbolje ono koje je najudaljenije od ulaza u kotilicu)

matane kunići jesu umrli radi smrzavanja ali to je posljedica nemarnosti ženke.
Do tri kg žive vage(kalif) "mogu" narasti za 4 mj(ali i ne moraju ni za pet mjeseci :mrgreen: :mrgreen: )
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
.......što se tiče gnjezda na dva mjesta u kotilici...;vrlo vjerojatno da će dojiti i brinuti za samo jedno gnjezdo a drugo zapustiti,zato ih treba sve staviti u jedno gnjezdo(najbolje ono koje je najudaljenije od ulaza u kotilicu)

matane kunići jesu umrli radi smrzavanja ali to je posljedica nemarnosti ženke.
Do tri kg žive vage(kalif) "mogu" narasti za 4 mj(ali i ne moraju ni za pet mjeseci :mrgreen: :mrgreen: )[/da to smo na kraju i zakljucili :D onda bas i nisu nest.. :/
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Nijedna pasmina nije "nest" ako kuniće dobro ne hraniš i ne brineš se za njih (ne mislim ovdje na tebe osobno). Kalifornijski kunići jesu kunići za tov i daju uz dobro držanje vrhunske rezultate.
 

Najnoviji postovi

Na vrh