• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
najčešče je da se mladunci drže za sisu i onda ona iziđe iz gnjezda i ponese sa sobom par mladunaca i tako se najčešće dosta njih i smrzne,pošto moje ženke nemaju kotilice nego samo u kutu se okote napravio sam od komada daski kao kutnik koji je malo povišen i to drži gnjezdo na jednom mjestu u kutu i kad ženka izlazi iz gnjezda mora da ju preskoći a ako se neki od mladunaca i drži mora da dirne dasku i otkači se i ne ispadne van...
 
R

ratar54

Guest
aha fala na odgovorima....ta dva mala su bila uginula kad sam doso pa sam ih bacio,a u gnjezdu vidim da se dlaka miče pa necu dirati :D
 
L

lupo

Guest
evo moje kunice koje su parene isti dan i to sam ih stavlja kod zekana jednu za drugom.... danas su nakon 31 dana okotile mlade i to svaka po 8 kom (može zekan odradit posa i to 2 puta za redom i to prvo parenje) svi su bili veliki al nažalost i jedna i druga kunica su -valjda- podavile mlade.... ovo je bila prva okotnja i stvarno ne znam zašto su to učinile jer u novim kotilicama i kavezima su već 5 dana, bilo je dosta slame, voda je bila na mjestu a i temperatura je danas bila kod nas +4 c, i u zasebnom su prostoru tako da mislim da ih nitko nije smeta,klapa...

a ovo mi je prvi put da ćekam okot tako da mi je stvarno krivo - kao i svima - al ono prvi put i kad ih vidiš tako jadne mališe razbacane traži čovik odgovore jel nešto falija...

e pa sad ako vi imate neki savjet,vaše iskustvo ... čisto da probam možda nešto prominit ako sam negdi falija.... il je to čisto priroda i ono događa se!

e da i dlaka je bila svugdi po kavezu a ne u kotilici
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
lupo ne kloni duhom...nego ih sutra i prekosutra stavi na parenje i očekuj uspješno koćenje za mjesec dana.Teško da su ih podavile,trebalo bi valjda biti nekih tragova nasilja,osobno to nisam nikad vidio, ali je bilo slučajeva da ih jednostavno gazi,hoda i leži po njima.
 
L

lupo

Guest
lupo ne kloni duhom...nego ih sutra i prekosutra stavi na parenje i očekuj uspješno koćenje za mjesec dana.Teško da su ih podavile,trebalo bi valjda biti nekih tragova nasilja,osobno to nisam nikad vidio, ali je bilo slučajeva da ih jednostavno gazi,hoda i leži po njima.

nemam nikakvu žarulju a doša sam već u mrak doma tako da ono šta sam uspia vidit svijetlom od mob ma nije davljenje al vjerojatno kako kažeš il ih je gazila, ležala na njima al kako bilo nisu priživili....

šta već može na parenje sutra???????????
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Kakav ja imam peh sa beckim plavima, kupim ljetos prekrasnu zenku cekam da sazrije taman je mislim stavit parit ona ujutro mrtva bez ikakvih simptoma bolesti, kupim na drzavnoj drugu kao skotna, ne okoti se, nece se parit i sad me stari zove kaze naso ju jutros mrtvu, normalno jucer jela, bez ikakvih simptoma bolesti... Svi ostali kunici su zdravi, u cistome i imaju kvalientu prehranu, redovito dobivaju vitamine... Vise sam lud od beckih... al necu odustat, sad sam opet u potrazi za zenkom... :/
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
nemam nikakvu žarulju a doša sam već u mrak doma tako da ono šta sam uspia vidit svijetlom od mob ma nije davljenje al vjerojatno kako kažeš il ih je gazila, ležala na njima al kako bilo nisu priživili....

šta već može na parenje sutra???????????

e to bas i ne vec sutra..to je malo prebrzo pricekaj bar tjedan dana dok izgubi mlijeko..da mozda ih je pogazila a mozda i podavila je ima gdi krvi ili odgrizena glava..??a mozda su bili na propuhu..??
 
R

ratar54

Guest
lupo i ja imam taj problem kod dvije zenke hila hibrida,prvi put sam obadvije napario i podusile su leglo i drugi put sam ih isto naparil i opet su ih podusile a sve su imale,neznam zasto su to ucinile al sam jako ljut na njih ukupno oko35 komada mladih su podusile :mad: (nisu ih osakatile vec su skakale po njima i to),sa ostalim šarcima nemam tih problema
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
lupo i ja imam taj problem kod dvije zenke hila hibrida,prvi put sam obadvije napario i podusile su leglo i drugi put sam ih isto naparil i opet su ih podusile a sve su imale,neznam zasto su to ucinile al sam jako ljut na njih ukupno oko35 komada mladih su podusile :mad: (nisu ih osakatile vec su skakale po njima i to),sa ostalim šarcima nemam tih problema

daj ti njih u škrinju a ti po nove ;)
 
L

lupo

Guest
e to bas i ne vec sutra..to je malo prebrzo pricekaj bar tjedan dana dok izgubi mlijeko..da mozda ih je pogazila a mozda i podavila je ima gdi krvi ili odgrizena glava..??a mozda su bili na propuhu..??

ma propuh nije 100 posto jer su u zatvorenom prostoru samo za njih nekih 8 kvadrata i unutra imaju svoje kaveze a dio kaveza koji je pregrađen za kotilicu je obložen drvetom tako da propuh ne bi triba bit nikako a vidit ćemo valjda će drugi put bit ok.

prvo mi je bilo čudno šta ima dosta dlake po kavezu a čini mi se i na par mista da ima fleka od krvi (nisam dobro vidia sa svitlom od mob) a u kotilici ima krvi a slamu su razbacale i dlagu ostavile vani

sad kavezi jesu novi za njih al stavija sam ih 5 dana prije u nove kaveze a sve je ovo nagađanje al šta više isključim mogučih negativnih faktora šanse za uspijeh u sljedečoj okotnji su veće...
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
ma propuh nije 100 posto jer su u zatvorenom prostoru samo za njih nekih 8 kvadrata i unutra imaju svoje kaveze a dio kaveza koji je pregrađen za kotilicu je obložen drvetom tako da propuh ne bi triba bit nikako a vidit ćemo valjda će drugi put bit ok.

prvo mi je bilo čudno šta ima dosta dlake po kavezu a čini mi se i na par mista da ima fleka od krvi (nisam dobro vidia sa svitlom od mob) a u kotilici ima krvi a slamu su razbacale i dlagu ostavile vani

sad kavezi jesu novi za njih al stavija sam ih 5 dana prije u nove kaveze a sve je ovo nagađanje al šta više isključim mogučih negativnih faktora šanse za uspijeh u sljedečoj okotnji su veće...

onda ti ih je sigurno podavila...jel si ih mozda diro ili nesta??
 
S

smoki

Guest
...nije ih podavila smrzli su se ovo od krvi to je posteljica i od okotnje,pričekaj 3-4 dana i onda ju možeš opet pustit na parenje...
...eto meni onaj moj mužjak iz Srbije što sam ga donio uginuo od jednom i šta je tu je ošlo 350 kn s njim a ništa sjeo na mobitel i zovi traži novog da ne trpi proizvodnja u sletio novi mladi za 200 kn i ajmo opet...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Vjerojatno nisu napravile gnijezdo, nego su mlade kotile svukud po gajbi i malci su se smrzli. Daj im još jednu šansu.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
...nije ih podavila smrzli su se ovo od krvi to je posteljica i od okotnje,pričekaj 3-4 dana i onda ju možeš opet pustit na parenje...
...eto meni onaj moj mužjak iz Srbije što sam ga donio uginuo od jednom i šta je tu je ošlo 350 kn s njim a ništa sjeo na mobitel i zovi traži novog da ne trpi proizvodnja u sletio novi mladi za 200 kn i ajmo opet...

je smrzli se na 4C..moji se okotili na -12C i eno svi zivi al opet nemora bit kako kod koga.. :)
 
S

smoki

Guest
...molim te smrznt će se i na +10 ako nema zaštite jer se kunići okote bez dlake i pothlade se u roku minute jedno je kad su zaštićeni u gnjezdu s dlakom a drugo ovo što se njemu dogodilo i kad su udavjeni budu nagriženi i krvi ima i po ženkinoj njušci a njima vratovi budu izgriženi tako da su se smrzli 100 %...
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
...molim te smrznt će se i na +10 ako nema zaštite jer se kunići okote bez dlake i pothlade se u roku minute jedno je kad su zaštićeni u gnjezdu s dlakom a drugo ovo što se njemu dogodilo i kad su udavjeni budu nagriženi i krvi ima i po ženkinoj njušci a njima vratovi budu izgriženi tako da su se smrzli 100 %...

neznam ja samo govorim kako je kod mene.. ;)
 
S

smoki

Guest
neznam ja samo govorim kako je kod mene.. ;)

moji su se evo okotili na - 23 neki dan i nije im ništa al da mene nije bilo itekako bi stradali jer sam pazio dok se kotila da koje ne ispadne iz gnjezda dok su vlažni,nakon 10-ak dana dobiju u potpunosti dlaku i nema zime...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Može biti da su se smrzli. Ja sam ovog svog našao izvan gnijezda lani u ožujku. Više nije pokazivao znakove života, ali sam ga ugrijao iznad štednjaka i oporavio se. A nije bio tek okočeni, bio je već star nekoliko dana. Kako se onda ne bi smrznuo tek okočeni, onako mokar?

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Nvt03yym7Q4[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh