• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
trebam pomoč.
radio bi prostoriju za kuniče i kuničarnike u njoj da budu laki za održavati pa mi trebaju razne ideje da sklopim u jedno.Trebaju mi razni linkovi da pregledam,ko ima neka stavi ako nije problem.
radio bi tri linije po 10 kunica a posebno tov,zato mi pašu svakakvi linkovi što se tiče kuničarstva.Hvala društvo.
Smoki uskoro se vidimo.

U ovom radu osim ostalog ima dosta uvjeta koje kunićarnik mora ispunjavati
http://www.scribd.com/doc/55346507/-KUNIĆARSTVO
Pozdrav!
 
S

smoki

Guest
trf2.jpg


kod gosp. Marija Tomića iz Zg...
 
S

smoki

Guest
slika 1 novi mladi mužjak
slika 2 i 3 leglo mladi stari mjesec i po
slika 4 drugi novi mladi mužjak nova linija
slika 5 i 6 mužjaci od 4 mj za prodaju
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
dragi forumasi...
mijenjam 5 odraslih zenki ( 3 novozelandske bijele i 2 mjesanke s orijasima) te kalifornijskog 10 mjeseci starog muzjaka.
Uz kunice dajem i gajbe.

4 zenke su parene.

Kunice mijenjam za domacu kokos ili pilice.

info na PP.
 
D

DUKS II

Guest
mala varka

Ako kuniće uzgajate za vlastite potrebe, najbolje ih je hraniti: kukuruzom,ječmom,zobi i pšenicom, a od ostale hrane: djetelina(kad je ima),trava(ne rosna),radić.....sijeno,stari kruh..., a za brušenje zuba u kavez stavite 1 sočnu grančicu.

kuniću ne davati pšenicu jer nije dobra ,
 
L

lupo

Guest
e i podnice se lako izmijenu jer nisu fiksirane nego samo postavljene na L nosače tako da mirisi i lakše čišćenje su nemjerljivi sa kavezom prije! očistim sad kavez za 2 min a i one obično na rešetkama ostavljaju izmet tako da nemam puno šta ni čistit samo sa gorenjeg kaveza šta se nije skotrljalo s lima malo poguram i to je to čiščenje gotovo u kažem 2 min

jedino mislim u kotilice dodat još stiropor sa svih strana i to na postojeću drvenu oblogu dodat stiropor pa opet tanku osb ploču (s tim sam riješija problem grickanja stiropora) i sve to zavidat tako da bi s tim izolacija trebala bit super a prostora ću i dalje imat jer kako vidite kotilice su veće
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ovo sa izolacijom kotilice ti je potpuno nepotrebno, pogotovo za tvoju lokaciju.

DUKS II Ja svojim dajem pšenicu (zapravo tritikale) kao dominantnu komponentu u smjesi i nije im ništa. To stoga jer mi kukuruz (koji ionako nije puno preporučljiv) neće jesti, već ga bacaju van iz hranilice, a ječam pojedu posljednji, kad u hranilici nemaju drugo. Prvo izaberu pelete i tritikale.
 
Posljednje uređivanje:
L

lupo

Guest
Ovo sa izolacijom kotilice ti je potpuno nepotrebno, pogotovo za tvoju lokaciju.

ma znam da je "nepotrebno" al kako onda povirovat da prvi okot koji čekam i baš tih dana u nas napada 40 cm sniga i bude po noći do -10 e to ti je sriča al zato imam viška stiropora (ostalo od sam svoj majstor fasade) i fala bogu osb ploče ostalo od (sam svoj majstor brodski pod) tako da ono za sve gore navedeno ... da ne bi bilo neponovilo se!
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ali onda moraš staviti i neku zavjesu na ulaz u kotilicu da ne ulazi hladan zrak :weedman: .
 
L

lupo

Guest
Ali onda moraš staviti i neku zavjesu na ulaz u kotilicu da ne ulazi hladan zrak :weedman: .

ma mislija sam napravit ono na senzor za pokret pa napravit mala vrata od pvc-a ....a malo po malo sve će doć :weedman:
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
jedino mislim u kotilice dodat još stiropor sa svih strana i to na postojeću drvenu oblogu dodat stiropor pa opet tanku osb ploču (s tim sam riješija problem grickanja stiropora) i sve to zavidat tako da bi s tim izolacija trebala bit super a prostora ću i dalje imat jer kako vidite kotilice su veće

Zaista malo nezgodan kut, ali iz onoga što se vidi čvrsti i prostrani kavezi, ako smijem primjetiti mislim da ćeš imati problema sa hranilicama. Neznam zašto ali zečevi (neki) vole pišati u hranilicu i onda neće da to jedu. Zećo je negdje na forumu postavio slike svojih hranilica sa okomitim pregradama koje onemogućavaju ulazak u hranilicu.
Što se tiče hladnoće pogledaj na 118 strani foruma ja sam postavio skicu grijanja kotilice funkcionira bez greške. Potrošnja struje oko 3 kWh dnevno.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh