• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

D

DUKS II

Guest
virus o kojem gvori Hrvach nema lijeka meni je pokosio jednog mužjaka i jednu ženku to je bilo samo za pogledati kakvo su bili krasni ali eto nisam imao sreće
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
imam dva "pitanja" i jedno pitanje
pitanje je: kada se kunićima daje maslačak da li im se daje i listovi i cvijet ili samo listovi? (ja im maknem cvijet jer nigdje nisam našla podatak da im se i on daje)
ovako pitanje tj. savjetbroj2: nešto se čudno događa sa starom ženkom-vsakih nekoliko dana kada im čistim nađem dlake ispod njezine gajbe. to bi bio znak da se čupa. zašto? da li je to znak neke bolesti ili nešto drugog?
poblem broj3: sada idem ja kod kunića da im dam jesti i kod crne ženek nađem mladog kunića. prvo sam pomislila da je krepan ali kada sam ga dotaknula živ je bio ali hladan. naravno mene panika uhvati. i ja sam uzela šaku sijena i njega uzela i stavila ga natrag u kotilicu? hoće li preživjeti? da li sam ga trebala odmah maknuti?

Možeš im davati cijele biljke maslačka.
Što se tiče dlaka ispod gajbe, najvjerojatnije ti se kunica linja, tj. mijenja dlaku. To je normalna pojava.
Ja sam također imao slučaj da sam našao pothlađenog kunića i to sam riješio ovako:[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Nvt03yym7Q4&context=C4079f42ADvjVQa1PpcFMvHi7w6f4GYH-MCE_oRHSvqGGcIhw-27U=[/YT]
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Možeš im davati cijele biljke maslačka.
Što se tiče dlaka ispod gajbe, najvjerojatnije ti se kunica linja, tj. mijenja dlaku. To je normalna pojava.
Ja sam također imao slučaj da sam našao pothlađenog kunića i to sam riješio ovako:[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Nvt03yym7Q4&context=C4079f42ADvjVQa1PpcFMvHi7w6f4GYH-MCE_oRHSvqGGcIhw-27U=[/YT]

kunića više nije bilo vani valjda ili je preživio ili je mrtav unutra. bilo me je strah ga uzeti jer bi postojala mogućnost da ga opet odbaci. kada budu počeli izlaziti vani onda ću znati točno stanje. svaka dva sata idem dolje i provjeravam situaciju.
 
H

Hrvach

Guest
Molim vas da ne citirate nepotrebno poruke, ako je poruka post ili 3-4 posta iza dovoljno je da navedete ime forumaša i znat će se na koga se odnosi. Pomognite i doprinesite malo sami boljoj preglednosti foruma
Hvala!


Duks, neću reć da mi je drago da je još neko imao ovu bolest ali sad barem znam da nisam jedini. Kak ti kažeš da su bili lijepi. Znaš valjda i sam i iskustva da je uvijek neko prokletstvo da stradaju oni u koje polažeš najveće nade
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
opet ja sa gajbama....

kao što naslov kaže trebam jedan savjet vezan za gajbe. znam da ćete reći da sam to trebala prije misliti tj.da sam to trebala prije učiniti no imam razlog.
razlog 1 jest taj što mi tata nije doma(on dođe doma svaka dva mjeseca ili kad može ali na dan ili dva i onda bude ta dva dana strka jer bi svi htjeli da on sve napravi) a o drugoj osobi koja je obećala pomoć vezano za to još nije učinila neću raspravljati a razlog 2 jest taj što sam nakon 5ipol godina traženja posla napokon počela raditi ovaj tjedan te nisam stigla to napraviti.
pitanje je vezano za premještaj kunića od mlade ženke. uskoro će imati dva mjeseca i trebam ih premjestiti. no problem je u tome što u onu veliku(nije baš velika) gajbu ssam namjeravala premjestiti dva kunića a u onu starnu gajbe gdje je s druge strane crna ženka ostala dva. no za 15-20 dana mladi od crne će početi izlaziti iz kotilice i taj dio mislim spustiti da dobijem jednu veliku. a one gajbe što su malene i trebam ih još proširiti i popraviti dno nisu gotove. trebam vaš savjet glede tih malih. privremeno ću ih tamo smejstiti no problem je dno. stavit ću ja daske ali trebam neku ideju o veličini daske i debljini . ne mogu staviti previsoke jer ih moram fiksirati a ora imati između prostor da im može izmet padati.

a usput imam slike od te 4 plus majka. najviše je slika od šaraca jer ove crne ne mogu pohvatat.
(dajem im jesti dva puta-prvi put malo da mogu osatle nahraniti a onda im dam još-jer inače sve pobacaju)


Uploaded with ImageShack.us


Uploade

Uploaded with ImageShack.usd with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Kastav,kad god čitam tvoje postove pod kunićarstvo na našem cijenjenom forumu ti uvijek imaš nekih promlema sa kavezima.Eto pročitao sam tvoj zadnji post i opet je problem u kavezima.Meni se čini da ti ne razmišljaš unaprijed,kod tebe uvijek postoji neki razlog da ne stigneš napraviti ovo ili ono.Neznam koliko se dugo baviš kuničarstvom,ali ženo draga već bi izmislio kaveze za kuniće.Ja sam baš jučer išao sebi po još kaveza za kuniće,dovezao sam njih doma ,danas sam cijeli dan izgubio pripremajuči stalke za kaveze,a danas je bila nedjelja,pa što onda,radio sam,jer nesmijem dopustiti da nemam kamo staviti svoje kuniće koje ču odvajati za tov.Ako uzgajaš kuniće oni ne pitaju gdje će boraviti,ti im moraš omogućiti kaveze i to puno,puno prije nego ih misliš premještat.Zato te molim daj omogući svojim kunićima smještaj kakav su i zaslužili a ne da te ubuduće opet iznenade pa ih opet nećeš imati kamo premjestiti.:prayer:
(ovo sve sam ti napisao u dobroj namjeri)!
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
ma znam zato sam i pitala da mi barem neki savjet jer one su dobre samo mi treba neka ideja da im nisu tako velike rupe na dnu.. njih sam trebala prije 15 dana premjestiti no eto nisam. a za te kaveze bila sam uvjerena da ću srediti još prije dva mjeseca.ali osim tih gajbi imam ja još dvije ali njih isto treba samo vrata osposobiti. i eventualno neki stalak ili nešto na čemu će stajati. (one su malo niže nego ova željezna-više bi bile za srednje kuniće).nadam se da ću ovaj tjedan riješiti problem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Ti se nadaš da ćeš riješiti taj problem s gajbama od kad si došla na forum. Daj jedanput napravi to i osiguraj kunićima normalan život da se mi kolege forumaši napijemo od sreće jer više nećemo trebat davat savjete od kojih na kraju niko nema ništa.
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
ude

Kastav zar su to problemi,moraš pokrpati rupe kaveza,moraš osposobiti vrata na kavezu,moraš napraviti stalak za kaveze?Kod tebe je uvijek moram ovo,moram ono,a nikad ne napraviš ništa dobro i uvijek si nespremna.Pa daj zasuči rukave,napravi što moraš da kunićima bude ugodnije.Daj budi barem jednom spremna da i tvoji kunići uživaju.:madmana:
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Hvala na pohvalama...a za kuniće se možemo dogovoriti :)
Nego, našao sam tipa, moju sliku sa foruma je stavio u svoj oglas...
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Znam, mislim da sam na vašim slikama vidio žig, neda mi se zezat sa time, ali kako izgleda, morat ću..
 
H

Hrvach

Guest
Mtrupković...Sad ga nazovi i pitaj jel su to njegovi zajci na slikama, ako veli da jesu steraj ga u rodni kraj :D
 
N

niko piko

Guest
Kod jednog kunića (njemačkog šarca) su se javile crvenilo i krastice u uhu. Zna li neko rješenje? Hvala
 
T

thaibox1991

Guest
To ti je ušna šuga. Kupi petroleja (imas ga u ducanima s bojom). Petrolej pomiješaj sa jestivim uljem u omjeru 1:1 (u nekoj čašici). I onda s tim doobro namaži uho iznutra - ja uzmem špricu , navučem i onda krenem od od vrha uške prema dolje. Vazno je da namazes cijelo uho ! Postupak ponavaljaj par dana za redom dok ne nestane. To je najefikasnije rijesenje. Nemoj kupovat nikakve lijekove od veterinara jer su skupi a šuga se vraća. Ja sam namazao s petrolejom i uljem i nema suge nigdje... bilo bi dobro da sve zeceve namazes, jer je velika vjerojatnost da ti se bude jos negdje pojavila, ako imas vise toga.
Zaboravio sam rec da kad namazes s ovim onda mu drzi malo usi da mu budu u okomitom polozaju da se to malo ocijedi prema dolje, jer im se bas to ne svida pa onda odmah pocnu mahat s ušima. Jos jedan dobar savijet je da kunića stavis na nesto sto njemu bas i nije poznato, a iz toga ne moze pobijec jer je onda miran i neces imat problema. Ja recimo koristim bačvu od 200L, stavim ga gore i on je miran... :supz:
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ako u tvojoj veterinarskoj apoteci ima Ivermektin 1% u malom pakiranju to ti je najbolja opcija za šugarce ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh