• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

H

Hrvach

Guest
Nema sreće ni kod mene..
Meni danas uginula ženka sa 9 malih starih 14 dana :(
Sad smo ih nahranili, nadam se da budu svi preživjeli...

Pa ***** ti sreću i sve.... Daj bože da bar tebi nekaj ostane. Moji siročići su danas podlegli istoj bolesti od koje su pokrepali i njihova braća i mama. Ujutro nisam mogo jest od muke kad sam ih vidio kak se muče i cvile. Taman kad smo se skroz vezali uz njih uginuli su. Makar mi je reko veterinar da mogu bit nosioci bolesti jer su sisali bolesnu majku i preko mlijeka unesli tijela u sebe. Više neznam kaj da delam, po godinu dana niš od bolesti i onda te ovak uništi u tjedan dana..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
I meni je prošle godine krepala ženka iz nepoznatog razloga. Imala je mlade od 20-tak dana...ali su svi mali preživjeli.
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
d@d@:
Znam da ih ima svakakvih, i koji prodaju, ali i oni koju zovu za kupnju..
Ovo stavljanje tuđih slika je čista neozbiljnost, samo zavaravanje kupca, koji kad vidi drugu životinju ionako ne kupi ništa, a ima samo troškove.

Hrvach:
Ni ja nisam imao nikakve probleme, svi zdravi, i sad ova tetovirana ženka koju sam kupio ugine..
 
H

Hrvach

Guest
Eee to ti je ono kaj sam par postova prije napisal, uvijek najbolje krepa i strada, ali uvijek. Onaj slabi bude preživio,al onaj najjači nebude.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Evo ja napravio 6 novih boxeva i kako to uvijek kod mene biva di god odem neka zivotinja stigne samnom, pa su tako stigli i panonci iz medimurja bas da vidim jesu to super kunici kak se prica :)
Trebam opremit kaveze s pojilicama, pa me zanima da li zna netko gdje ima za kupit nipl pojilica al da nije za sustav s kantom nego da svaka pojilica zasebno ima spremink za vodu?









 
H

Hrvach

Guest
Ima kod mene u poljoapoteci. Agro Silvo promet definitivno najveći izbor opreme za kuniće.
 
H

Hrvach

Guest
Ima šaljem ti kontakt na privat poruku. Reci onoj teti da ih reklamiram na forumu i da je red da mi napokon da neki popust :rolfer:
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
img001vt.jpg


Evo jucer mi je stigao premiks, nazalost idem danas za rijeku pa kad se vratim posaljem vama kojima sa obecao ;)
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
834
Ne znam ima li ikakve veze sa ovim uginućima koje spominjete, ali ja sam danas pronašao jednu svoju ženku krepanu.. Trebala se kotiti za 8 dana.. Prekrasna je bila, odlična majka.. Ovo bi joj bilo treće leglo. Šteta.. Imam još dvije sa malima starima oko mjesec i pol, nadam se da mi budu one ostale..
 
D

DUKS II

Guest
ljudi treba rezimirati i pitati se " KOLIKO I KAKO TRETIRATE SVOJE KUNIĆARNIKE " kada ste zadnji puta dezinfikcirali objekat i sa čime , kakve vitamine i proteine dajete kunićima i čije , sve to utiče na kuniće meni je u 7 godina otkada držim Bečke Plave uginulo 2 komada i to sam ih ja ubio jer su imali poteškoće sa centrom za ravnotežu zakretali su glave ( glava im se zarotirala ) i to mi se je dogodilo prije 5 godina . Da nečuje zlo to je sva bolest koju sam ja imao . Dajem svojim kunićima samo provjereno dobre preparate a svi ti vitamini koji koštaju 100grama po cca20-35 kuna veliki je upitnik kvalitete . Odakle bolesti dolaze negoli iz kemijske industrije stoga uzimam samo provjerene stvari od renomiranih proizvođača nije udžabe ona narodna izreka " KOLIKO NOVACA TOLIKO MUZIKE " a i grla treba znati od koga kupovati nije svaki uzgajivač isti

:axe:
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Bok,eto samo da se pohvalim danas mi je okotila kalifornijska kunica,sve je prošlo u najboljem redu,još imam dvije kunice sa malima,jedni su stari 20 dana,a drugi 17 dana.U to ime sam nazdravio :drinkers:da i dalje bude sve u redu kako je bilo i do sad,živjeli!
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
ljudi treba rezimirati i pitati se " KOLIKO I KAKO TRETIRATE SVOJE KUNIĆARNIKE " kada ste zadnji puta dezinfikcirali objekat i sa čime , kakve vitamine i proteine dajete kunićima i čije , sve to utiče na kuniće meni je u 7 godina otkada držim Bečke Plave uginulo 2 komada i to sam ih ja ubio jer su imali poteškoće sa centrom za ravnotežu zakretali su glave ( glava im se zarotirala ) i to mi se je dogodilo prije 5 godina . Da nečuje zlo to je sva bolest koju sam ja imao . Dajem svojim kunićima samo provjereno dobre preparate a svi ti vitamini koji koštaju 100grama po cca20-35 kuna veliki je upitnik kvalitete . Odakle bolesti dolaze negoli iz kemijske industrije stoga uzimam samo provjerene stvari od renomiranih proizvođača nije udžabe ona narodna izreka " KOLIKO NOVACA TOLIKO MUZIKE " a i grla treba znati od koga kupovati nije svaki uzgajivač isti

:axe:
sve sta si rekao 100% si u pravu osim za ono sa centrom za ravnotežu.ti kunici su imali nametnika u uhu koji se toliko razmnožio da je upala stigla do mozga i tako ugrozila život zekana a to sta si ih rjesio muka si u biti humano napravio jer im u tom stadiju nema pomoći da si samo napravio mješavinu sa sumporom i masti ili ulja sta sam opisivao malo ispred bilo bi sve u redu vjeruj mi jer i ja sam imao isti slučaj sa zakretanjem glave i nisam znao pravu dijagnozu dok mi čovjek to nije objasnio i od tada sve ok.KUNIĆE TREBA PREGLEDATI SVAKIH 15-30 DANA OBRATITI VELIKU PAŽNJU NA UŠI I SPOLOVILA A OBAVEZNO MORAJU BITI NA SUHOM A TO ZNAČI DA U GAJBAMA NE SMIJE BITI MJESTA GDJE ĆE SE TALOZITI IZMET I MOKRAĆA A AKO IH IMA REDOVITO IH ČISTITI I PROBLEMA ĆE BITI JAKO MALO.


Pazi na slova, velika slova znače deranje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

DUKS II

Guest
Moji kunići nisu imali ništa u ušnoj šupljini apsolutno ništa jer sam kuniće nosio kod kolege veterinara koji je izvršio pregled jer se radilo o veoma dobrim primjerima kunića Bečkog Plavog ja svoje kuniće redovito pregleda uši obrezujem nokte i prilikom čišćenja boksa izvršavam dezinfekciju , ŠUGA u ušima nisam imao nikada a kako je liječiti sam dobio par savjeta od prijatelja iz njemačke
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ok onda je kod tebe nesta drugo u pitanju.a daj podjeli te savjete i iskustva sa članovima sigurno ce im dobro doci kod daljnjeg uzgoja.
 
S

smoki

Guest
ma kod duksa je kriva rakija kod mojih otkažu noge a kod njegovih ispadne glava iz vinkla....ahahahahhaha :supz:
 
S

smoki

Guest
Ima ja još tragam za opaljenim, nemaš pojma kakve čudne ljude nalazim po oglasnicima, sad čak imam i imena ljudi koji imaju pobjednike unatar zadnjih 3-4 godine, ali njih po oglasnicima nema.

najlakše ti je otići na cro-golub.hr i pročitaj brojeve tajnika udruga i nazovi i pitaj da ti daju imena i brojeve uzgajivaća i nazovi tako ti je najlakše...

ja znam da Željko Glagolić ima opaljene on je iz V.Gorice...
 
D

DUKS II

Guest
potraži broj od gospodina Kalabeka on ti ima jako dobre opaljene on je iz Bjelovara


Što se tiče mojih kunića to mi e je dogodilo samo u jednom leglu i to sam riješio klanjem a uzrok tome je navodno šok ( srčani udar ) dogodilo mi se je u razdoblju 7 mjeseca starosti i to u kolovozu kunići su mi imali masu oko 4,2 kg . poslije toga sam napravio kontrolu nad tom ženkom i nedugo je mako iz daljnjeg uzgoja jer u statistiki koju sam vodio davala mi je u prosijeku 6 malih po leglu ( što je dobro za mene jer neidem nakoličinu radi mesa već na kvalitet ) ali mi je dala u dvije godine 4 komada kunića koji su bili dobri i dvoje koji su bili skoro odlični ali sa njih morao ubiti nažalost i tako da sam se riješio te krvne linije i izbacio iz uzgoja sve što je imalo imalo ikakve veze sa tom linijom iz straha da nije prenosna boles . Nekoliko sam kunića prodao i ostao u kontaktu sa tim osobama i nikome se nije pojavilo ništa slično hvala Bogu.

smoky moji nepiju oni samo su na travi :axe::axe::axe::axe:
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
imam pitanje:
ako se pari bijeli mužjak sa crnom ženkom(kao što sam ja parila) kako je moguće da su mladi žute boje? ako sam danas doro vidjela dva ili tri su žuta(nisam sigurna), jedan je bijeli sa žutim flekama, jedan je crno-bijeli ajedan je bijelocrni ali onako prošarani.

evo 7 ih je. ali mi se dogodio incident. susjedov pas ušao mi je u garažu.(jer kad mi je tata doma on sve ostavlja otvoreno).crna ženka je ljuta. lupa nogama po gajbi ko luda. malo sam ju smirila no i dalje lupa o pod.:?:|
 
H

Hrvach

Guest
Normalno je da lupa jer je uznemirena. Malo se je prestrašila jer nije naviknuta na pse. Moji niti ne reagiraju na našu kuju, kad ih pustim van spavaju jedni uz druge i igraju se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh