• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Forum je tu da pomognemo jedan drugom oko uzgoja.Naj lakše je nabaviti kuniće i kupiti ili napraviti kaveze,ali kakve kuniće ,za koju namjenu nam trebaju,tj što očekujemo od njih,koliko nam treba za svoje godišnje potrebe,imamo li domaću hranu ili će mo hraniti isključivo peletima.
Pitanja nisu glupa...
ali nakon 300 stranica (na samo ovom forumu)ako ih netko čita,trebalo bi biti jasno da se tovljenici mogu držati zajedno 4 i više komada istog spola,do tri mjeseca.
Mogu se držati zajedno ne 4 nego 40 grla do tri mjeseca i muški i ženski zajedno,
Od 4 ženke će biti uvijek oko 60 komada (min)prisutno u kavezima ali na 5 kvadrata prostorije za predviđene kaveze to ne bi išlo.
Što se tiče rasplodnog materijala gledamo na obilježja,značajke zavisno od toga za čega nam kunići trebaju,
od panonaca sam odustao ne zato što su ružni nego što mi tip traži 120 kn za kunića tek odbijenog od sise....
pozdrav
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Forum je tu da pomognemo jedan drugom oko uzgoja.Naj lakše je nabaviti kuniće i kupiti ili napraviti kaveze,ali kakve kuniće ,za koju namjenu nam trebaju,tj što očekujemo od njih,koliko nam treba za svoje godišnje potrebe,imamo li domaću hranu ili će mo hraniti isključivo peletima.
Pitanja nisu glupa...
ali nakon 300 stranica (na samo ovom forumu)ako ih netko čita,trebalo bi biti jasno da se tovljenici mogu držati zajedno 4 i više komada istog spola,do tri mjeseca.
Mogu se držati zajedno ne 4 nego 40 grla do tri mjeseca i muški i ženski zajedno,
Od 4 ženke će biti uvijek oko 60 komada (min)prisutno u kavezima ali na 5 kvadrata prostorije za predviđene kaveze to ne bi išlo.
Što se tiče rasplodnog materijala gledamo na obilježja,značajke zavisno od toga za čega nam kunići trebaju,
od panonaca sam odustao ne zato što su ružni nego što mi tip traži 120 kn za kunića tek odbijenog od sise....
pozdrav

u potpunosti se slažem s tobom svatko more razlučiti za što hoće hraniti kuniće, ali i onim " malima " treba pomoći možda se nekad svi udružimo i krenemo u ovoj našoj divnoj državi sa ozbiljnjijom proizvodnjom kunića zašto moraju uvjek samo biti glavna tema svinje, krave itd i kunići su meso i to jako kvalitetno. izgleda da kod nas mesa ima dosta ali uvjek će ga trebati ako ne kod nas negdje drugdje.
pozdrav
 
D

duba0s

Guest
Kupis kunica od mjesec dana I kako ti mozes znati kakav ce kunic kasnije biti,a mozes kupiti zenku da se vec kotila a kod tebe razbaca gnjezdo pa uvijk se kupis vise kunica
Eto ja sam bio vise puta u Madjarskoj,muzijaka sam placao po 200e I ko mi je mogao garantirati da ce taj muzijak biti dobar niko bas niko ali na svu srecu oba dva su muzijaka ok cak u prici sa toliko razvikanim Doknicem iz Bajmoka kada sam mu rekao da je muzijak 7 kila tvrdio je da nece skakati duze od 10 dana ja sam se samo nasmijao posto muzijaci ne da skacu nego "pokidaju zenku"
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Kupis kunica od mjesec dana I kako ti mozes znati kakav ce kunic kasnije biti,a mozes kupiti zenku da se vec kotila a kod tebe razbaca gnjezdo pa uvijk se kupis vise kunica
Eto ja sam bio vise puta u Madjarskoj,muzijaka sam placao po 200e I ko mi je mogao garantirati da ce taj muzijak biti dobar niko bas niko ali na svu srecu oba dva su muzijaka ok cak u prici sa toliko razvikanim Doknicem iz Bajmoka kada sam mu rekao da je muzijak 7 kila tvrdio je da nece skakati duze od 10 dana ja sam se samo nasmijao posto muzijaci ne da skacu nego "pokidaju zenku"

računaj na mene kad budeš imao rasplod

pozdrav
 
D

duba0s

Guest
Prijatelju niko ti nemoze prodati za djabe kunica pa ljudi urazumite se kunici u Madjarskoj nisu jeftini a nije ni lako doci do njih pa ja kada god idem u Madjarsku pitam ima li zainteresiranih javi se niko ili dvoje ljudi pa treba otici u Madjarsku platiti covjeka da ti prevodi izgubiti cjeli dan itd.it'd.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Prijatelju niko ti nemoze prodati za djabe kunica pa ljudi urazumite se kunici u Madjarskoj nisu jeftini a nije ni lako doci do njih pa ja kada god idem u Madjarsku pitam ima li zainteresiranih javi se niko ili dvoje ljudi pa treba otici u Madjarsku platiti covjeka da ti prevodi izgubiti cjeli dan itd.it'd.

nismo se razumjeli ne tražim te ja kuniće za badava, cijena je cijena
 
D

duba0s

Guest
nismo se razumjeli ne tražim te ja kuniće za badava, cijena je cijena

Nije bio post za tebe namjenjen nego za gospodina koji spominje cjenu od 120kn za panonce
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Nije bio post za tebe namjenjen nego za gospodina koji spominje cjenu od 120kn za panonce

ok pozdrav
stavi više slika pa da ljudi vide kako mora izgledati rasplod i da skuže ako imaš " rasplodnu " ženku koja koti par puta manje od 7 komada da je neisplativa imao sam i ja ženke koje su mi par mjeseci jele hranu a njeni potomci mi nisu ni vratili novac za njhovu hranu.
 
S

smoki

Guest
e duba ovaj kalifornijski što mi nudi kolega je 5,2 kg šta ti misliš šta je to moja največa ženka je 4,3 kg a nisam ju jako hranio a kaže da daje ajme potomke i da je tolko zadovoljan da nagodinu ide kod tog istig čovjeka po još 2 komada eto rješio sam papire preko granice a sad treba samo otići do njega i platit mužjaka ali ako on daje potomak kako je čovjek rekao znači sa 2 okota ja sam vratio uložen novac kao i ti sa hajkom da svakok kunića prodaš za 200 kn otprilike ti si na 0 sa prvim okotom jer 18 kom mladih to je ajme...
 
D

duba0s

Guest
Smjesno je spominjati tu cijene ko koliko trazi za kunica svako ima pravi traziti sto hoce za svoje kunice,a kupac odluci dali ce kupit ili ne ,ali nema smisla ovdje spominjati cjene ko koliko trazi za kunice bez obzira ciji su kunici
 
D

duba0s

Guest
To je sigurno dobar kunic kupi to samo vidi da nije debel
[/B]
e duba ovaj kalifornijski što mi nudi kolega je 5,2 kg šta ti misliš šta je to moja največa ženka je 4,3 kg a nisam ju jako hranio a kaže da daje ajme potomke i da je tolko zadovoljan da nagodinu ide kod tog istig čovjeka po još 2 komada eto rješio sam papire preko granice a sad treba samo otići do njega i platit mužjaka ali ako on daje potomak kako je čovjek rekao znači sa 2 okota ja sam vratio uložen novac kao i ti sa hajkom da svakok kunića prodaš za 200 kn otprilike ti si na 0 sa prvim okotom jer 18 kom mladih to je ajme...
 
D

duba0s

Guest
Pazi sto se tice papira pise ti datum na racunu, datum na veterinarskoj potvrdi



e duba ovaj kalifornijski što mi nudi kolega je 5,2 kg šta ti misliš šta je to moja največa ženka je 4,3 kg a nisam ju jako hranio a kaže da daje ajme potomke i da je tolko zadovoljan da nagodinu ide kod tog istig čovjeka po još 2 komada eto rješio sam papire preko granice a sad treba samo otići do njega i platit mužjaka ali ako on daje potomak kako je čovjek rekao znači sa 2 okota ja sam vratio uložen novac kao i ti sa hajkom da svakok kunića prodaš za 200 kn otprilike ti si na 0 sa prvim okotom jer 18 kom mladih to je ajme...
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Drago mi je da sam malo aktivirao ljude iz „prve grupe“
Svima nam je jasno da većina ljudi drži kuniće iz hobija i za vlastite potrebe, možda tu i tamo nešto i proda. U takovom uzgoju teško je još voditi računa o rasplodu. Većina nas uglavnom kupi ženke na jednom mjestu mužjaka na drugom i tako započne. Rijetko ko od nas ide na intezivni uzgoj uglavnom oko 4 legla godišnje.
Nakon koje godine pokuša se odgojiti par ženki za rasplod i kupi se mužjak na nekom drugom mjestu i hajmo dalje.
Jasno je da ima ljudi koji se bave uzgojem rasplodnog „materijala“.
Takav uzgoj je znatno skuplji nego naš. Mi ako i prodamo ne možemo dobiti više od 60-100 kn za živog kunića odnosno 40 kn/kg mesa.
Nije problem kada kupujem za rasplod dati 100 kn za kunića od 2 mjeseca, ali je problem kada je to kunić iz nekog bezveznog legla možda i lošijeg nego moje. Jasno je da niko ne može garantirati kada prodaje ženku od 2 mj. Da će ona biti dobra majka, ali bi trebalo da uz normalnu ishranu ta ženka sa 4 mjeseca ima barem 75% svoje normalne težine, a kakva mi sreća takova i ona majka.
Svi smo mi iza nekih izmišljenih imena ali bi trebalo da kad na forumu pročitam „prodajem kuniće za rasplod“ onda to i budu kunići za rasplod, odnosno da onaj ko kupi može da napiše kupio sam kunića od XY za rasplod ali oni su bez veze.
Eto to je ono na što sam mislio da bi forumaši mogli da učine na podizanju kvalitete kunića.
Da ne budem krivo shvaćen nisam kupio od nikoga za koga znam da je sa foruma.
LP exsa
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Pozz.

Sto tocno mislis pod bezvezno leglo

Mislim na leglo koje je možda iz srodstva, ili križano recimo križanac NZ sa kalifornijskim i opet sa kalifornijskim tako da za nas nestručnjake liči na kalifornijskog, a to nije.
Možda da se pod 2-mjesečnog kunića nudi stariji koji je loše hranjen pa liči na prvoklasnog isl. Rijetko ko od nas gleda ikakve papire u ponudi je uvijek od roditelja sa porjeklom u ostalom pogledaj njuškalo.
Eto to je što mi u ovom trenutku pada na pamet.
LP exsa
 
D

duba0s

Guest
Mislim na leglo koje je možda iz srodstva, ili križano recimo križanac NZ sa kalifornijskim i opet sa kalifornijskim tako da za nas nestručnjake liči na kalifornijskog, a to nije.
Možda da se pod 2-mjesečnog kunića nudi stariji koji je loše hranjen pa liči na prvoklasnog isl. Rijetko ko od nas gleda ikakve papire u ponttudi je uvijek od roditelja sa porjeklom u ostalom pogledaj njuškalo.
Eto to je što mi u ovom trenutku pada na pamet.
LP exsa

To da toga ima zato sam I odustao od drzanja kalifornije tesko jako naci dobroga muzijaka o tome sam vec pricao sto rade sarac kalifornija nazad na kaliforniju da se dobije na velicini kunica
 
D

duba0s

Guest
Koga god put nanese neka slobodno dodje kod mene da vidi kunice kod mene je svaki kunic kod odbijanja od zenke dobija u uho tetovazu o porijeklu a sada sam poceo u drugo uhi tetovirati mjesec u kojem je kunic okocen tako da nema greske pisanja papirica I ostaloga jel se tu covjek jednostavno izgubi I dolazi do incesta
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Koga god put nanese neka slobodno dodje kod mene da vidi kunice kod mene je svaki kunic kod odbijanja od zenke dobija u uho tetovazu o porijeklu a sada sam poceo u drugo uhi tetovirati mjesec u kojem je kunic okocen tako da nema greske pisanja papirica I ostaloga jel se tu covjek jednostavno izgubi I dolazi do incesta[/QUOTE

bio sam 3 puta u Osijeku vozio sam mamu u barokomoru u vašu bolnicu jesi li baš u osijeku ili negdje van osijeka

pozdrav
 
D

duba0s

Guest
Kunici su zivitinje u koje moras konstantno ulagati sredstva a ne kupiti par kunica I gotovo a to se kod nas dogadja covjek kupi muzijaka I zenku I stim pocne raditi to je jednostavno nemoguce ali se to radi I dolazi do krizanja kunica u srodstvu sto se cak nece pokazati na prvom koljenu ali kasnije se pokaze koliko ljudi cijepi svoje kunice koliko ljudi daje kunicima vitamine razno razne protiv stresa prije okotnje itd.it'd.jako jako malo ljudi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh