• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
temperatura:
podnose raspon od 10-20°C
za reprodukciju: 18-20°C ( kote se ispod nule i kod najvećih vručina)
prvih dana života: 30-33°C ( nikad ne grijem kotilice i neznam nikog da ih grije)
u tovu: 10-14 °C (jedu na svim temperaturama, kod ekstremnih vrućina manje)
relativna vlažnost: 55-75 % (žive u skladu s vlažnosti okoline od maglovitih 100% pa do sušnih ljetnih žega)
osvjetljenje:
kunići za reprodukciju: 14-16 sati dnevnog svjetla (parili bi se samo u proljeće i u jesen)
kunići u tovu 10 sati ( tove se samo zimi?)
mozda ce nekoga zanimati pa se pokusati pridrzavati koliko ima mogucnosti


Te uvjete može postići samo velika visokoprofesionalna farma sa visokokomercijalnim uzgojem, a među nama forumašima takvih nema.
dubaos, hvala ti na cinizmu.
 
D

duba0s

Guest
temperatura:
podnose raspon od 10-20°C
za reprodukciju: 18-20°C ( kote se ispod nule i kod najvećih vručina)
prvih dana života: 30-33°C ( nikad ne grijem kotilice i neznam nikog da ih grije)
u tovu: 10-14 °C (jedu na svim temperaturama, kod ekstremnih vrućina manje)
relativna vlažnost: 55-75 % (žive u skladu s vlažnosti okoline od maglovitih 100% pa do sušnih ljetnih žega)
osvjetljenje:
kunići za reprodukciju: 14-16 sati dnevnog svjetla (parili bi se samo u proljeće i u jesen)
kunići u tovu 10 sati ( tove se samo zimi?)
mozda ce nekoga zanimati pa se pokusati pridrzavati koliko ima mogucnosti


Te uvjete može postići samo velika visokoprofesionalna farma sa visokokomercijalnim uzgojem, a među nama forumašima takvih nema.
dubaos, hvala ti na cinizmu.


te uvijete si moze svako napraviti ako zeli no ok samo sam htjeo pomoci ljudima pribliziti im neka iskustva ali ocito nema potrebe
 
S

smoki

Guest
ovo su optimalne temperature u kunića:
podnose raspon od 10 do -20°C jer jake vručine itekako imaju utjecaje
za reprodukciju: 18-20°C to je idealna temperatura u prostoriji
prvih dana života: 30-33°C ( ne griju se kotilice nego su mladi te temprerature
u tovu: 10-14 °C itekako se vidi razlika kad je velika vručina jer ne uzimaju hranu tolko koliko uzimaju vodu i ne utovljavaju se kao u proljetnim i jesenskim danima
relativna vlažnost: 55-75 % vlažnost može dovest do oboljenja i jako je pametno pazit
osvjetljenje:
kunići za reprodukciju: 14-16 sati dnevnog svjetla
kunići u tovu 10 sati uzimaju više hrane jer su noćne životinje pa im se dnevni odmor smanjuje kao kod koka kad hočete da bolje napreduju preko zime ih se zatvara i upali svjetlo da bi im se učinilo kao da je još dan duži i tako ih se potiče hranjenje i nošenje jaja...

nije tu ništa cinično netko kao duba koji posjeduje odvojene dijelove prostorija jako vodi računa od vlagi,svijetlu,hlađenju,rotiranju zraka...da ne nabrajam P.S. ja vodim računa o bar 5-7 stavki da ne kažem da ne parim ženke preko ljeta jer ih štedim tih nesnosnih vručina koje mogu biti pogubne a prostorija zidana i imam mogučnost hlađenja zraka al to mi nije forsa...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
objekt je od betonskog bloka a vani - 17.unutra je par stupnjeva toplije"
Dosad mi se nikad nisu smrzli u gnjezdu osim kad ih iznese na sisi.

trenutno vani -5, a u kunićarniku -4
 
Posljednje uređivanje:
S

smoki

Guest
e jedino da nisu bili na drvetu a sve okolo da je vunica pa se nahlade odozdo meni se to skoro jednom dogodilo pa sad stavljam komad jutene vreče na dno a onda piljevinu i onda slamu ali to samo po zimi...
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
e jedino da nisu bili na drvetu a sve okolo da je vunica pa se nahlade odozdo meni se to skoro jednom dogodilo pa sad stavljam komad jutene vreče na dno a onda piljevinu i onda slamu ali to samo po zimi...

ako žećo kaže da je vani bilo -17, a u objektu par stupnjeva više ( znači oko -15, -14 ) o čemu razgovarate u mojem objektu ne dozvoljvam da mi temperatura padne ispod +7 stupnjeva. na tako niskoj temperaturi zečica ode od njih poslije dojenja, nisu odmah pokriveni pahuljicom( još se meškolje ) još su goli i k tome - 14, -15 ... Kunići trebaju minimum uvjeta ili ih ne pripuštati po zimi ili vrelim ljetima.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
ako žećo kaže da je vani bilo -17, a u objektu par stupnjeva više ( znači oko -15, -14 ) o čemu razgovarate u mojem objektu ne dozvoljvam da mi temperatura padne ispod +7 stupnjeva. na tako niskoj temperaturi zečica ode od njih poslije dojenja, nisu odmah pokriveni pahuljicom( još se meškolje ) još su goli i k tome - 14, -15 ... Kunići trebaju minimum uvjeta ili ih ne pripuštati po zimi ili vrelim ljetima.

..to sve stoji" pa i medvijedu ne pašu te temperature.
..ali kažem prvi takav slučaj,a preko zime ne pravim pauze,dapače!
smoky u pravu si -džabe od majčine dlake kad su bili skroz na goloj daski,
pozdrav
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
..to sve stoji" pa i medvijedu ne pašu te temperature.
..ali kažem prvi takav slučaj,a preko zime ne pravim pauze,dapače!
smoky u pravu si -džabe od majčine dlake kad su bili skroz na goloj daski,
pozdrav

a ni lavu ni tigru ne pašu te temperature, kriva rasprava ...
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
temperatura:
podnose raspon od 10-20°C
za reprodukciju: 18-20°C
prvih dana života: 30-33°C
u tovu: 10-14 °C
relativna vlažnost: 55-75 %
osvjetljenje:
kunići za reprodukciju: 14-16 sati dnevnog svjetla
kunići u tovu 10 sati
mozda ce nekoga zanimati pa se pokusati pridrzavati koliko ima mogucnosti

Ovo što je duba napisao može se naći gotovo u svakom priručniku o kunićima, i točno je
Nisam zlopamtilo ali pogledajte stranicu 118 ovog foruma.
To grijanje "fercera" a ispostavilo se je da je neophodno u ovakovim uvjetima koji su ovih dana.
LP exsa
 
D

duba0s

Guest
Pa ja grijem kotilice I prostoriju I nema problema nikakvih ni sa smrzavanjem vode ni snicim dovoljno samo da si kupite grijaci kabel I ukljucite prije okotnje isplatiti ce vam se
 
D

duba0s

Guest
I ja sam prije rijesavao sa sijalicom ma sve je dobro samo da se leglo sacuva kasnije se to isplati trostruko
 
D

duba0s

Guest
Rasvijetu sam rijesio sa jednim obicnim tajmerom koji kosta 50kn ventilaciju sam rijesio sa plasticnim cijevima koje idu po podu izvlace amonijak paljenje takodje rijeseno preko tajmera nema puno ulaganja a funkcionalno
Cijevi oko 100 kn ugradbeni ventilator za cjev oko 200 kn komad ima I jeftinijih
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

duba0s

Guest
To su ti kablovi imas razlicitih duzina I razlicith jacina ti kablovi se svagdje stvljaju
 

Najnoviji postovi

Na vrh