• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Ove vrijednosti što je duba naveo stoje. Djelomično ih se pridržavam pošto dio kunića imam u zatvorenom a drugi dio na otvorenome. Sva rasplodna grla su mi vani u vočnjaku. Prošle godine sam dva kaveza grijao lampom a tri nisam i smrzlo mi se samo sedam kom kod ženke di je pregrada u kotilici preniska. Znači kotile su se na -15 bez problema. Prije četri dana mi je okotila jedna ženka i svih sedam ih je živo. Stavit ču sliku kaveza.. Za mene je ljeto puno veči problem od zime, pošto su mi kunići na brdu gdje nema previše hlada.
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Snijeg2.JPG


U lijevom kutu je kotilica 30x40x30, na dnu piljevina i sjeckana slama i nikakvih problema nije bilo na ovih -10 u Zagrebu.
 
S

smoki

Guest
evo kako je kod mene samo u kutu od boxa nikakve grijalice zasebne kotilice...

DSC00387.jpg


DSC00161.jpg


DSC02294.jpg


3 trenutna mlada legla koja imama i još očekujem 5 okota do kraja godine...
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Ovi su stari 10-12 dana i ne pišeš jesu li vani ili u nutra, a i nisu u klasičnim žičanim kavezima.
Svaki zečinjak priča za sebe. Blago onome ko ne mora ništa da radi samo mislim da je takovih mali broj.
LP
 
Posljednje uređivanje:
S

smoki

Guest
Ovi su stari 10-12 dana i ne pišeš jesu li vani ili u nutra, a i nisu u klasičnim žičanim kavezima.
Svaki zečinjak priča za sebe. Blago onome ko ne mora ništa da radi samo mislim da je takovih mali broj.
LP

u zgradi su kojoj su zbog vjetra nedavno otpala vrata tako da je poluotvoreni sistem hladno ko i vani samo je donekle od vjetra zaštičeno temperatura je -22 hladno ko sam vrag i piri da se kosti lede malo prije sam deke morao prebacit preko kaveza zbog udara vjetra jer me samo taj propuh brine sve ostalo će oni preživit,ženke i mužjaci su u gajbama drvenim dok je sve ostalo u kavezima...

DSC02423.jpg


eno dolje desno novo gnijezdo ženka radi sutra bi mogla ako ne i večeras...

DSC00168.jpg


ona zgrad iza al ta teška vrata su mi otpala a nemam aparat da zavarim da ih vratim tako da sad zjapi otvoreno samo cerada je na vratima da ne pada snijeg unutra...

580925_2936951641259_1880076510_n.jpg


a tu su samo ženke...
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
SMOKI - koja je vrsta ovo na drugoj slici?
Ovi Zeko kavezi su super. Jedino me bune onje njihove dimenzije, nekako su mi opisi zbunjujući.
 
Posljednje uređivanje:
S

smoki

Guest
kalifornijski ja samo njih uzgajam...
Dimenzija: 170cm(visina od poda) x 70cm(dubina naprimjer od zida kad bi približio) x 95cm(dužina)

Unutrašnja dim.pojedinih kaveza je: 90cm(visina) x 50cm(dubina) x 37cm(širina) a ovo je za jedan kavez dimanzija
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
kalifornijski ja samo njih uzgajam...
Dimenzija: 170cm(visina od poda) x 70cm(dubina naprimjer od zida kad bi približio) x 95cm(dužina)

Unutrašnja dim.pojedinih kaveza je: 90cm(visina) x 50cm(dubina) x 37cm(širina) a ovo je za jedan kavez dimanzija

Ma baš to mi nije jasni, jer gladajuči sliku tamo je kavez na 3 kata i lijepo piše iznad teksta da je 3*8 kavez. Dakle ako je visina pojedinog kaveza 90 cm nema šanse da su tri 170 cm visoki ( a i 90 cm je golemi gubitak prostora jer za kunića ne treba ta visina), 70 cm dubine, a pojedini je 50 cm, dobro širina mi još recimo i prolazi ako je pregrađen za tov iako nikako ne uklapa se u ovih 95 cm koji su navedeni u gornjem redu. Zato mi i nije jasno. Ja sam osoba kojoj sve mora biti čisto u glavi, sorry.
 

bogo

Novi član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
15
Pozzzzzz

Netko mozda prodaje kalifornijskog decka ? Po mogucnosti sa podrucja Dugog Sela.....moze i koji km dalje....haha
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Ma baš to mi nije jasni, jer gladajuči sliku tamo je kavez na 3 kata i lijepo piše iznad teksta da je 3*8 kavez. Dakle ako je visina pojedinog kaveza 90 cm nema šanse da su tri 170 cm visoki ( a i 90 cm je golemi gubitak prostora jer za kunića ne treba ta visina), 70 cm dubine, a pojedini je 50 cm, dobro širina mi još recimo i prolazi ako je pregrađen za tov iako nikako ne uklapa se u ovih 95 cm koji su navedeni u gornjem redu. Zato mi i nije jasno. Ja sam osoba kojoj sve mora biti čisto u glavi, sorry.

Mislim da u tvojoj računici nedostaje visina od zemlje do donjeg kaveza koja je vjerovatno 30 cm, zatim dva razmaka za odvod od po 10 cm što je ukupno 50 cm.
Znači 170-50=120 cm ako to podjeliš na tri kaveza 120/3=40 što je normalna visina
LP
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Nije da cijepidlačim, ali piše doslovce ovako:

Kavezi za to zečeva (3×8 komada)

Dimenzija: 170cm(visina) x 70cm(dubina) x 95cm(širina)

Unutrašnja dim.pojedinih kaveza je: 90cm(visina) x 50cm(dubina) x 37cm(širina)

NAPOMENA

Kaveze isporučujemo

l sprat 8 zečeva 1 leglo

ll sprata 16 zečeva 2 legla

lll sprata 24 zečeva 3 legla


Dakle prema tome ispada da je jedan kavez u katu visine 90 cm a ne sva tri zajedno.
Nemojte me krivo shvatiti,ali jednostavno mi je ovaj dio zapeo za oko. Nije dakle riječ o cijelokupnoj visini, već o POJEDINOM kavezu, a tu onda računica ne valja nikako.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Nije da cijepidlačim, ali piše doslovce ovako:

Kavezi za to zečeva (3×8 komada)

Dimenzija: 170cm(visina) x 70cm(dubina) x 95cm(širina)

Unutrašnja dim.pojedinih kaveza je: 90cm(visina) x 50cm(dubina) x 37cm(širina)

NAPOMENA

Kaveze isporučujemo

l sprat 8 zečeva 1 leglo

ll sprata 16 zečeva 2 legla

lll sprata 24 zečeva 3 legla


Dakle prema tome ispada da je jedan kavez u katu visine 90 cm a ne sva tri zajedno.
Nemojte me krivo shvatiti,ali jednostavno mi je ovaj dio zapeo za oko. Nije dakle riječ o cijelokupnoj visini, već o POJEDINOM kavezu, a tu onda računica ne valja nikako.

Slažem se da ima greška u računici. Ona je ili u visini troetažnog sklopa (piše 170) cm ili u visini pojedinih kaveza (piše 90). Ja je vidim u onih 90 jer mi se čini logičnije. Kada bi bilo 3x90 za kaveze plus visina od zemlje i razmak između kaveza to bi bilo 3,2 m malo previše.
Vjerovatno nisam u pravu kao mnogo puta u životu.
LP
 
Posljednje uređivanje:
S

smoki

Guest
evo ono što si pocrtao crveno ti je objašnjenje kod POJEDINIH kaveza su takve dimenzije znači da ima i večih od onih koji su navedeni na kat...
ne znam šta je tu nejasno,kavezi na kat su 170x70x95
a pojedini kavezi su veči 90x50x37 i ne zbrajaš ove dimenzije sa onim gore ako uzmeš 3 x 90x50x37 imat češ veče kaveze u visinu al manje u širinu i dubinu ali onda nećeš ići na 3 kata jer je previsoko ideš na 2 kata da bude 1,80 i jednostava...;)
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
evo ono što si pocrtao crveno ti je objašnjenje kod POJEDINIH kaveza su takve dimenzije znači da ima i večih od onih koji su navedeni na kat...
ne znam šta je tu nejasno,kavezi na kat su 170x70x95
a pojedini kavezi su veči 90x50x37 i ne zbrajaš ove dimenzije sa onim gore ako uzmeš 3 x 90x50x37 imat češ veče kaveze u visinu al manje u širinu i dubinu ali onda nećeš ići na 3 kata jer je previsoko ideš na 2 kata da bude 1,80 i jednostava...;)

ljudi mislim da na ovom forumu nema više rasprave o kunićima tri dana se raspravlja o dimenzijama jedne gajbe za kuniće. pa nazovite čovjeka i pitajte ga kolike su gajbe. ja sam stavio slike i dimenzije svojih orginalnih gajbi gdje su proračunate minimalne dimenzije za najbolje iskorištenje prostora i predlažem da se, tko si sam radi gajbe, drži tih gabarita, a ako ima viška prostora pa brate mili napravi ti sebi gajbu 2m x 2m i stavi u nju 1 kunića pa nek se veseli. čovjek gore pita ima li tko za prodati kalifornijskog mužjaka i nitko mu ne odgovara nego opet matematika ...
primite se rasprave o KUNIĆIMA ( iako i ova rasprava o dimenzijama gajbi se tice kunića, ali pretjerano se tu računa, mjeri itd ) vidim da dosta ima dosadnih rasprava i mnogi se uopće ne javljaju.

smoki na tvoj komentar sam odgovorio ali nemoj misliti da sam mislio samo na tebe ti si bio zadnji na komentarima

pozdrav
 
Posljednje uređivanje:
N

Nikola99

Guest
Ima tko kakv prijedlog za jednostavnu kotilicu koju bi stavio unutar kaveza? Inaće koristim vanjske koje bočno objesim na gajbe, no kako sam nabaio nove kuniće njih imam na improviziranom stalku na kojem nemam mjesta za zakvačit gajbe pa ću morati ubaciti unutarnju privremeno.

Gajbe su žičane , smještene unutar prostorije koja nije grijana, dakle hladno je i voda mi se trenutno smrzava pa sam morao preći na posudice dok mi ne stigne grijači kabel da probam osposobiti automatske pojilice i preko zime.

Btw, jel tko ima saznanja s obzirom na ove legalizacije i sl dal trebam kakvu dozvolu i komplikacija ukoliko idem na proljece graditi pravi kunicnjak.Bila bi zatvorena prostorija 6x3,5 , od dasaka
 

Najnoviji postovi

Na vrh