• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

N

Nikola99

Guest
eto moja štala nema temelje sva je drvena tako je sagrađena i ne moram ju legalizirati jer ako hoću mogu je rastavit i prenijet na neko drugo mjesto na imanju...ja sam uzeo kalifornijske gliste u trgovini za prcaroše nekih 10 ak vrečica neš sam dogovorio da mi malo više upakiraju i odnio na kompost a nije ga malo i kozje,ovčje,pilića,svinja i kunića izmet svega ima i otpaci iz bašće,jabuka,sijeno,kartona i tako su se dobro namnožili da nismo mogli vjerovati i sad je sve to pokriveno kartonom i na to je pao snijeg pa ćemo da vidimo na proljeće jesu li premizimili bez problema...

Da, strašnos e brzo razmožavaju, od 1 legla (cca 300 000 kom) za 3 mj imas 2 legla. S tim viškom imaš super proteinsku hranu za perad.
Pod u štali ti je zemljani?
 
D

duba0s

Guest
eto moja štala nema temelje sva je drvena tako je sagrađena i ne moram ju legalizirati jer ako hoću mogu je rastavit i prenijet na neko drugo mjesto na imanju...ja sam uzeo kalifornijske gliste u trgovini za prcaroše nekih 10 ak vrečica neš sam dogovorio da mi malo više upakiraju i odnio na kompost a nije ga malo i kozje,ovčje,pilića,svinja i kunića izmet svega ima i otpaci iz bašće,jabuka,sijeno,kartona i tako su se dobro namnožili da nismo mogli vjerovati i sad je sve to pokriveno kartonom i na to je pao snijeg pa ćemo da vidimo na proljeće jesu li premizimili bez problema...

To bas nisu kalifirnijske gliste to su lauferice takozvane kod mene se same nastnile u djubretu od kunica
 
S

smoki

Guest
lauferica ili kalifornijska glista ti je ista stvar samo imaš više varijanti a ovo što ispadne na đubretu to je jedna vrsta kalifornijskih koja se križala sa običnom glistom ili čak sa kišnjarom...samo kad ideš u trgovinu onda moš dobit crvene kalifornijske,zelene ritske,kišnjare moš birat kolko oš glista samo treba pitat ja sam htio baš te jer se množe brže od običnih koje nalaziš na đubretu...
 
D

duba0s

Guest
lauferica ili kalifornijska glista ti je ista stvar samo imaš više varijanti a ovo što ispadne na đubretu to je jedna vrsta kalifornijskih koja se križala sa običnom glistom ili čak sa kišnjarom...samo kad ideš u trgovinu onda moš dobit crvene kalifornijske,zelene ritske,kišnjare moš birat kolko oš glista samo treba pitat ja sam htio baš te jer se množe brže od običnih koje nalaziš na đubretu...

Leglo pravi kalifornijskih glisti za uzgoj dodje 100 evrica
 
D

duba0s

Guest
Procito sam puno o kalifirniskim glistama za uzgoj ima tu svega jel one znaju I pobjeci znaci dolje ide posebno platno neko koje propusta vlagu a gliste nemogu pobjeci bla bla bla nije to bas jednostavno kako se cini
 
D

duba0s

Guest
Nego ima li ko kakav recept za smjesu za kunice da ima vise od 22 posto proteina
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Moja kunica, ova novozelandska crvena koju sam parila u petak, jučer i danas u kutu je u slami iskopala rupu kojih 7-8 cm široku. To je tako lijepo naravila da meni izgleda kao da je tu stajala recimo boca neka i da je maknuta. Zašto to kopa, premalo je da bude gnijezdo a i prerano je za to?
 
D

duba0s

Guest
Kaliornijska glista je je duljine 5-8 cm crvene boje dobivena je umjetnom selekcijom iz velike crvene gliste lumbeicus rubellus iz razreda malocekinjasa a ovo sve ostalo su srodnici kalifirnijskih glista
 

bogo

Novi član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
15
ljudi mislim da na ovom forumu nema više rasprave o kunićima tri dana se raspravlja o dimenzijama jedne gajbe za kuniće. pa nazovite čovjeka i pitajte ga kolike su gajbe. ja sam stavio slike i dimenzije svojih orginalnih gajbi gdje su proračunate minimalne dimenzije za najbolje iskorištenje prostora i predlažem da se, tko si sam radi gajbe, drži tih gabarita, a ako ima viška prostora pa brate mili napravi ti sebi gajbu 2m x 2m i stavi u nju 1 kunića pa nek se veseli. čovjek gore pita ima li tko za prodati kalifornijskog mužjaka i nitko mu ne odgovara nego opet matematika ...
primite se rasprave o KUNIĆIMA ( iako i ova rasprava o dimenzijama gajbi se tice kunića, ali pretjerano se tu računa, mjeri itd ) vidim da dosta ima dosadnih rasprava i mnogi se uopće ne javljaju.

smoki na tvoj komentar sam odgovorio ali nemoj misliti da sam mislio samo na tebe ti si bio zadnji na komentarima

pozdrav

Hvala ti Boze......konacno je netko vidio i moj oglas...hahaha
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Nego ima li ko kakav recept za smjesu za kunice da ima vise od 22 posto proteina

duba nije problem složiti recept ,nego koliko je 22% iskoristivo u organizmu i za koju dob kunića, jer soja je otišla 50 % gore od proljeća.
To bi peletirao ili..?
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Hvala ti Boze......konacno je netko vidio i moj oglas...hahaha

neznam za kaj trebaš mužjaka. ja ti mogu ostaviti jednog ali samo ti bude za rasplod ne za izložbe jer ja mješam kalifornijske i novozelandske jer kuniće držim samo za meso

pozdrav
 
D

duba0s

Guest
duba nije problem složiti recept ,nego koliko je 22% iskoristivo u organizmu i za koju dob kunića, jer soja je otišla 50 % gore od proljeća.
To bi peletirao ili..?

Znam da je sve oslo gore I da je trenutacno skoro pa neisplativo sam peletirati ali ja bi peletiro imam recept sa 20% proteina a peletiro bi I djetelinu to je isplativo I iskoristivo 100%
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Znam da je sve oslo gore I da je trenutacno skoro pa neisplativo sam peletirati ali ja bi peletiro imam recept sa 20% proteina a peletiro bi I djetelinu to je isplativo I iskoristivo 100%

pozdrav duba. rekao si da si radiš stroj za peletiranje pa me interesira koliko je debela ploča sa rupama i jesu li rupe bušene ravno ili u konus. kolika mora biti brzina vrtnje ( vidim na snimkama neki se vrte brzo a neki sporije ) i kotači za sabijanje materijala su na nekima ravni a na nekim nazubljeni. ako imaš kakve podatke molim te javi

pozdrav
 
D

duba0s

Guest
pozdrav duba. rekao si da si radiš stroj za peletiranje pa me interesira koliko je debela ploča sa rupama i jesu li rupe bušene ravno ili u konus. kolika mora biti brzina vrtnje ( vidim na snimkama neki se vrte brzo a neki sporije ) i kotači za sabijanje materijala su na nekima ravni a na nekim nazubljeni. ako imaš kakve podatke molim te javi

pozdrav

Ploca debela 26mm prvih 2mm rupa sa gornje I donje strane matrice ide u konus moji valjci su nazubljeni da nebi gurali matriial brzinu vrtnje cu vidjeti kada je sklopim to je ubiti koliko brzo ce ti izlaziti pelete
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Ploca debela 26mm prvih 2mm rupa sa gornje I donje strane matrice ide u konus moji valjci su nazubljeni da nebi gurali matriial brzinu vrtnje cu vidjeti kada je sklopim to je ubiti koliko brzo ce ti izlaziti pelete

skužio hvala
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Bitno je da u valjcima imas lezajeve da se valjci vrte

kužim, sami mi još reci tebi se vrti ploča sa rupama a valjci su stacionarni ili su valjci na osovini koja se vrti a ploča je stacionarna. ja mislim da je praktičnije za izradu da se ploča vrti a valjci su stacionarni.da li ima neka opruga koja još dodatno pritišće valjke na ploču
 
D

duba0s

Guest
kužim, sami mi još reci tebi se vrti ploča sa rupama a valjci su stacionarni ili su valjci na osovini koja se vrti a ploča je stacionarna. ja mislim da je praktičnije za izradu da se ploča vrti a valjci su stacionarni.

Meni ce se matrica vrtiti lakse mi je za napraviti onda razmak izmedju matrice I valjaka koji cu moci podesavati ploca mi je 150 mm ali svakako u valjcima moras imati lezajeve nemas oprugu posto je razmak vrlo mali I kada udje matrijal ispod valjaka podigne valjke vrlo malo I to je to
 
D

duba0s

Guest
Budem ti posliko matricu I valjke samo da matrica bude gotova ostalo jos najgore probusiti rupe od 3mm na njoj valjci su gotovi jos te rupe I pocinjem ju sklapati
 

Najnoviji postovi

Na vrh