• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
posto mi matricu rade djabe malo sporije ali bit ce glavno da se radi valjci osovina cjev u koju ide sklop je gotovo

javi kad bude gotova meni je malo teže naći majstora da mi to naprovi ( istokari i pogloda ) ali budem se probao snaći. interesira me da li si već vidio kako to radi u živo, jesu li paleti dosta zbijeni da ako ih kunić zagrize da se ne rastepu i pretvore u šrot jer onda opet ništa

pozdrqav
 
S

smoki

Guest
ej jedna preporuka ja sam za sve te akcije išao u Tehničku školu kod nas EMŠC i to su mi bez problema napravili jer posjeduju strojeve a to je ujedno klincima i praksa...
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
ej jedna preporuka ja sam za sve te akcije išao u Tehničku školu kod nas EMŠC i to su mi bez problema napravili jer posjeduju strojeve a to je ujedno klincima i praksa...

jel pričaš o peletirki. koj je to preporuka ?
 
S

smoki

Guest
općenito kad imaš takve neke posliće koje nema nitko strojeve oni u školi bi morali imati
 
D

duba0s

Guest
javi kad bude gotova meni je malo teže naći majstora da mi to naprovi ( istokari i pogloda ) ali budem se probao snaći. interesira me da li si već vidio kako to radi u živo, jesu li paleti dosta zbijeni da ako ih kunić zagrize da se ne rastepu i pretvore u šrot jer onda opet ništa

pozdrqav

pelete su ko i kupovne ima kolega uzgajivac kunica u petrovaradinu Stjepan Tot isto rucni radi samo tako
 
D

duba0s

Guest
a imam ju u firmi peletirke samo su to velike ja ih takodje i odrzavam pa znam kako to sve radi bitno je da je matrica i valjci celik i da su kaljeni
 
D

duba0s

Guest
ej jedna preporuka ja sam za sve te akcije išao u Tehničku školu kod nas EMŠC i to su mi bez problema napravili jer posjeduju strojeve a to je ujedno klincima i praksa...

ma to da sigurno kod nas u emsi to mogu napraviti
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
ma to da sigurno kod nas u emsi to mogu napraviti

dečki uvjerili ste me idem u izradu peletirke jer mi previše razbacuju kukuruz, ječam i zob. duba molim te da mi kažeš da li taj tvoj prijatelj stavlja mjeveni kukuruz u peletirku u da li se mora još što dodavati radi čvrstoće ( voda ... )
ja sam mislio samljeti kukuruz,ječam i zob i sve zajedno peletirati.
 
D

duba0s

Guest
dečki uvjerili ste me idem u izradu peletirke jer mi previše razbacuju kukuruz, ječam i zob. duba molim te da mi kažeš da li taj tvoj prijatelj stavlja mjeveni kukuruz u peletirku u da li se mora još što dodavati radi čvrstoće ( voda ... )
ja sam mislio samljeti kukuruz,ječam i zob i sve zajedno peletirati.

nejde kukuruz soja. sojina sacma, kreda itd itd odredjena vlaznost mora biti,
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
nejde kukuruz soja. sojina sacma, kreda itd itd odredjena vlaznost mora biti,

kod mene nema soje l sojine sačme. znači ja bi peletirao kukuruz, zob i ječam. koja vlažnost mora biti i kako ju postići.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Pitanje za one koji palpacijom utvrđuju skotnost ženki. Koje je točno mjesto kod kunice na trbuhu gdje se 10-14 dan osjete mladi? Velik mi je prostor između rebara i repa pa ne znam gdje da ih tražim. Imam odjam da se malo popunila i zaoblila, ali nisam sigurna.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Najbolje je da zečicu okraneš glavom prema sebi staviš ju na visinu pasa na neki stol ili slično onda če biti mirnija kad glavu nasloni na tvoje tjelo lagano stisni sa rukama obodvije strane od prepona pa lagano ideš prema rebrima i ako je skotna osjetit češ kao neke loptice ili tak nešta veličine oraha i manje jako se dobro osjete mladi samo nemoj jako stiskati i čekaj da se smiri prije nego šta počneš sa pregledom
 
S

smoki

Guest
u toj dobi je fetus veličine graha tako da ih nemoš osjetit samo tako...jel ti nije lakše u toj dobi ponovit parenje i probat tamo 23 dan kad več oni ožive...
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
u toj dobi je fetus veličine graha tako da ih nemoš osjetit samo tako...jel ti nije lakše u toj dobi ponovit parenje i probat tamo 23 dan kad več oni ožive...

ide bez problema sa 15 dana samo treba malo prakse. najbolje je da se proba sa nekim tko ima prakse par puta i sve je ok, ali ako se nemože skužiti bolje je ne dirat ( pritiskat bez veze ) ženku nego ići na prijedlog smoki-ja
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
ide nekih 16 17 posto vlaznosti vodom

zna li možda tvoj prijatelj ili ti koloko dugo moge te pelete stajati ( rok trajanja ) jer ja bi trebao pripremiti za sad , uz orginalnu hranu sa 17% proteina, dohranu sa domaćim peletama za otprilike 100 komada kunića pa bi pripremao peleta za otprilike mjesec dana da svaki čas ne peletiram
 
D

duba0s

Guest
zna li možda tvoj prijatelj ili ti koloko dugo moge te pelete stajati ( rok trajanja ) jer ja bi trebao pripremiti za sad , uz orginalnu hranu sa 17% proteina, dohranu sa domaćim peletama za otprilike 100 komada kunića pa bi pripremao peleta za otprilike mjesec dana da svaki čas ne peletiram

mjesec dana mogu stajati
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Najbolje je da zečicu okraneš glavom prema sebi staviš ju na visinu pasa na neki stol ili slično onda če biti mirnija kad glavu nasloni na tvoje tjelo lagano stisni sa rukama obodvije strane od prepona pa lagano ideš prema rebrima i ako je skotna osjetit češ kao neke loptice ili tak nešta veličine oraha i manje jako se dobro osjete mladi samo nemoj jako stiskati i čekaj da se smiri prije nego šta počneš sa pregledom

Hvala probati ću tako, mirna je ona i inače, jako, da se bez problema dragati i maziti, samo se namjesti i uživa. Ako ne osjetim pod laganim dodirom, neću ništa forsirati. Problem je u tome što ja nemam svog mužjaka još dovoljno velikog za parenje pa moram nositi k susjedu, što je za nju vjerojatno veći stres biti u transporteru i seljakati se, nego to lagano opipavanje. Jedva čekam da ovaj muški bude spreman za akcije, biti će mi lakše tako.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
kod mene nema soje l sojine sačme. znači ja bi peletirao kukuruz, zob i ječam. koja vlažnost mora biti i kako ju postići.

Zašto misliš da će kunići radije jesti "zgnječene" kukuruz, ječam i zob nego integralne.
Koliko sam ja čitao u peletima ima najviše lucerke, koju kunići rado jedu, a onda im "podvale" ostalo kukuruz, ječam, zob, sojinu sačmu suncokretove pogače i vitaminsko-mineralne dodatke.
LP exsa
 

Najnoviji postovi

Na vrh