• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Budem ti posliko matricu I valjke samo da matrica bude gotova ostalo jos najgore probusiti rupe od 3mm na njoj valjci su gotovi jos te rupe I pocinjem ju sklapati

Nadam se da slike budu ovdje pokačene, mene isto zanima. Gdje je uzet plan za izgradnju? Namjeravam zaposliti tatu da malo sklapa, a ja iskoristim kasnije i djetelinu za paletiranje, a mogu i zrnje napraviti kombinaciju za kuniće. Da li mogu takve palete jesti i koze?
 
D

duba0s

Guest
Staviti cu ovdje slike nije problem samo da se matrica zavrsi ja sam snimio jednu kineski peletirku ima covjek u nasicama ih prodaje pa sam isao gledati I nesta procitao na netu I shvatio da nije problem to sklopiti problem je matrica I valjci a ko ima nekoga tokara I glodaca onda to ide bez problemaa za koze nemam pojma dali one to jedu jedino se bavim kunicima
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Staviti cu ovdje slike nije problem samo da se matrica zavrsi ja sam snimio jednu kineski peletirku ima covjek u nasicama ih prodaje pa sam isao gledati I nesta procitao na netu I shvatio da nije problem to sklopiti problem je matrica I valjci a ko ima nekoga tokara I glodaca onda to ide bez problema

Tata ima svog tokara koji mu je već radio puno toga pa ne bi to bio problem. Ako je znao napraviti peročup za piliće, vjerujem da mu ni ovo ne bi trebalo predstavljati probleme.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Znam da je sve oslo gore I da je trenutacno skoro pa neisplativo sam peletirati ali ja bi peletiro imam recept sa 20% proteina a peletiro bi I djetelinu to je isplativo I iskoristivo 100%

Naravno da je isplativo.
Udio soje (uz ostale uljarice)u najvećoj mjeri doprinosi "jačini " peleta a svojom cijenom ga i poskupljuje, pa treba naći balans, jer od previše proteina može da bude više štete nego koristi(mislim na zdravlje kunića).

evo teme za raspravu (,bolje nego dimenzija kaveza:D) a možda slučajno neko stručan naleti ovdje pa dobijemo "prave" informacije.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Nabavila sam dva stara ormara od punog drva da od njih za prvu ruku napravim bokseve za kuniće za preko zime, da su u štali, a preko ljeta će biti vani na kukuružnjaku kako sam planirala, ali to ću sređivati tokom zime pomalo. I dođe svekrva, gleda ormare i komentira da je šteta u te ormare staviti zecove, to je javor, ona bi ih za sobu. Ne dolazi u obzir, a moji kunići? Što ljudima svašta padne na pamet.

Ako će fotić dozvoliti iskorištavanje, dokumentirati ću izradu kuničnjaka.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Nabavila sam dva stara ormara od punog drva ...
Daj ti svekrvi te ormare. Bit će ti puno bolja klima u kući, a danas-sutra će ti možda i tvoja djeca biti zahvalna...:mrgreen:
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Daj ti svekrvi te ormare. Bit će ti puno bolja klima u kući, a danas-sutra će ti možda i tvoja djeca biti zahvalna...:mrgreen:

Ma nisu baš tako dobri, stajali su desetak godina u staroj kući bez stanara, pa sada kada su prodavali kuću su se riješavali namještaja. Nije baš da je bilo vlažno ili tako nešto, ali nisu baš za neku takvu upotrebu. I nisu neki onak šminkerski, izvana je lakirano drvo, unutra nije zaštićeno. Ma to sam za kuniće nabavila i točka.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ma nisu baš tako dobri, stajali su desetak godina u staroj kući bez stanara, pa sada kada su prodavali kuću su se riješavali namještaja. Nije baš da je bilo vlažno ili tako nešto, ali nisu baš za neku takvu upotrebu. I nisu neki onak šminkerski, izvana je lakirano drvo, unutra nije zaštićeno. Ma to sam za kuniće nabavila i točka.

Ja na tvom mjestu te ormare nebi koristil za kuniće ako nisu trli i u dobrom stanju imaju dosta dobru cijenu velika šteta uništit.....
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Da su se mogli prodati, čovjek bi ih prodao a ne bi dao meni na poklon samo da ih se riješi. Očito su ili za namjenu koju sam im ja namjenila ili za potpalu.
 
H

Hrvach

Guest
Jel imaš kakvu kutnu garnituru koja svekrvi netreba? Taman se selim pa bi mi dobro došlo hahahahahahahaha
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ipak nije puno drvo, kada sam krenula rastavljati, točno se vidi da je iverica u pitanju, samo su napravljeni da izgledaju izvana kao starinski. Već sam na pola puta u izradi, moram po mrežu za prednju stranu još skočiti i to bude to. Sastavim i mogu useliti zekane.
 
S

smoki

Guest
duba mislim da moš preko veterinara u Vardarcu da se nabavi da donese iz Mađe hočeš da ti nabavim broj telefona da vidiš s njim...
 
D

duba0s

Guest
duba mislim da moš preko veterinara u Vardarcu da se nabavi da donese iz Mađe hočeš da ti nabavim broj telefona da vidiš s njim...

bio sam u madji ali nisam nasao a daj broj pa cu probati
 
D

duba0s

Guest
nećeš probati sa sulfamidinom ?

kako napreduje peletirka ?

posto mi matricu rade djabe malo sporije ali bit ce glavno da se radi valjci osovina cjev u koju ide sklop je gotovo
 

Najnoviji postovi

Na vrh