• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

P

Provokator

Guest
Ako sam dobro shvatio, dužina tovilišta za 84 kom onda ispada 4 metra, a visina na tri kata je negdje na 1,80 m?
Super izgleda i mislim da cu po njima sređivat prostor, a je gajbice po prostoru!
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Ako sam dobro shvatio, dužina tovilišta za 84 kom onda ispada 4 metra, a visina na tri kata je negdje na 1,80 m?
Super izgleda i mislim da cu po njima sređivat prostor, a je gajbice po prostoru!

ako ideš po tri kata do zida onda ti dužina ispada 4 metra kako si rekao, a visina ti nije 1,80 nego 1,50 m.prve gajbe su ti od poda na 45 cm.
ne kužim oco " a je gajbice po prostoru! " jel to trebalo biti neko pitanje?
 
P

Provokator

Guest
Ma imam prostor podjeljen u 3 dijela, mislio sam jedan dio uređivat za njih al mi nebi tako stalo, pa sam reko da cu prostor uređivat po mjerama gajbica...koliko mi se sviđaju!:(blush):
Hvala Vam gospodine puno!
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Ma imam prostor podjeljen u 3 dijela, mislio sam jedan dio uređivat za njih al mi nebi tako stalo, pa sam reko da cu prostor uređivat po mjerama gajbica...koliko mi se sviđaju!:(blush):
Hvala Vam gospodine puno!

ma nemaš frke ako trebaš kakvu informaciju, rasplodne kuniće ili drugo javi se ( 091/5228433 )
 
P

Provokator

Guest
Gospon Budinski, jel se ona može rastavid na dva dijela od po 2 metra?
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Mislim na tovilice! Ispricavam se ako sam dosadan!

po propisu ti se tovilice montiraju iznad kanala širine 1,8 m u obliku slova A ( tri reda s jedne i tri s druge strane ). međutim one se sastoje od 6 komada dužine 2 m i možeš ih montirati kako ti paše samo treba preraditi nosače ( kao što vidiš na slici ja sam ih montirao po 3 reda do zida sa jedne i druge strane ). po dužini ih nemožeš rastavljati jedino kratiti ali onda moraš kratiti i hranilice i cijevi za vodu.
 
H

Hrvach

Guest
Mislio sam na njih kad sam reko za samo jednu trgovinu u ovim krajevima, otici cu tamo vidjet jer im je stranica na netu slaba! Znam di je. Nemam jos niti jednog, ali kroz 2 tjedna planiram uzet dva muzjaka, 4-5 ženki i nek se udaraju...a mozda ako uzmem tovilicu za 84 komada, uzmem jos vise zenki! Hvala na info.

Ajde javi kad ideš u Agro silvo, ja sam na 2 min od tamo pa da popijemo gemišt i popričamo malo. Drago mi je da se neko ko je skoro moja generacija interesira o uzgoju. Kolko se sjećam jedno vrijeme su se po njuškalu vrtili oglasi gdje su se prodavale gajbe za profesionalni uzgoj. Ako se ne varam da su se nalazile u vrbovcu. Znam da je cijena bila prihvatljiva
 
P

Provokator

Guest
po propisu ti se tovilice montiraju iznad kanala širine 1,8 m u obliku slova A ( tri reda s jedne i tri s druge strane ). međutim one se sastoje od 6 komada dužine 2 m i možeš ih montirati kako ti paše samo treba preraditi nosače ( kao što vidiš na slici ja sam ih montirao po 3 reda do zida sa jedne i druge strane ). po dužini ih nemožeš rastavljati jedino kratiti ali onda moraš kratiti i hranilice i cijevi za vodu.

Sad mi je sve jasno! Hvala:)
 
P

Provokator

Guest
Ajde javi kad ideš u Agro silvo, ja sam na 2 min od tamo pa da popijemo gemišt i popričamo malo. Drago mi je da se neko ko je skoro moja generacija interesira o uzgoju. Kolko se sjećam jedno vrijeme su se po njuškalu vrtili oglasi gdje su se prodavale gajbe za profesionalni uzgoj. Ako se ne varam da su se nalazile u vrbovcu. Znam da je cijena bila prihvatljiva

Hehe nemaš frke! Javim se obavezno!!
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
DUBA- u kojoj je fazi peletirka? Kakav motor stavljaš. Nagovaram tatu da mi napravi i izgleda da će uspijeti, ali ne zna da li se može napraviti sa jednofaznim motorom, mi izgleda nemamo trofaznu struju.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
DUBA- u kojoj je fazi peletirka? Kakav motor stavljaš. Nagovaram tatu da mi napravi i izgleda da će uspijeti, ali ne zna da li se može napraviti sa jednofaznim motorom, mi izgleda nemamo trofaznu struju.

pozdrav

mislim da ti na motor ide i reduktor pa nebi trebao biti problem jednofazni motor.
mene isto interesira pa ako si ( tata ) u izradi možda se može vidjeti.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ma problem mi je ta struja, tata ima nekoliko motora koji bu mu bez problema odgovarali za peletirku i za malčer ( koristila bi peletirku i za hranu životinjama, ali i za obraditi granje i ostalo u pelete za zapaliti), ali su svi trofazni. Kažem, problem je moja struja, muž ne zna da li je sva jednofazna ili ne. Svekar je to slagao, radio je u elektri ( to je kao i ono da frizerka uvijek ima najgoru frizuru), i izgleda da nije napravio trofaznu struju.
 
H

Hrvach

Guest
Zibba svaki trofazni motor se može jako jednostavno preraditi u monofazni. Ovo za peletirku mislim da ne bi trebao biti problem jer kak veli Duba prijenos ide preko reduktora i nije direktno veliko opterečenje na motoru. Inače sam elektro struke pa se dosta kužim u takve stvari. Ja imam mlin čekičar s trofaznim motorom koji je prerađen u monofazni iz istog razloga koji ti navodiš, prije su sve bili neki priučeni zidari,električari, maleri itd pa je rijetko koja kuća napravljena kak treba. Tek tolko, kod mene je u dijelu kuće dio instalacija napravljen da su sve žice iste boje....
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Prošle godine nipl pojilica je bila 9 kuna;
T spojnica mislim 4,5 kuna
Izlaz iz kante oko 10 kn
Crijevo se ne sjećam točno, ali oko 3 kn/m
LP

Puno hvala na informaciji kolega još da se javi dobrovoljac koji bi htio skočit kupit i poslat mi poštom :icon_jook::icon_jook:. SpaS. Nego jesu pojilice koje tamo drže baš za kuniće? jer one na njihovoj stranici meni više liče kao.. kao za piliće, nisam stručnjak.
I moram se pohvaliti Ona moja divljakuša jutros se okotila 5 sivih 2 bijela, u nedjelju ujutro joj puko vodenjak, jel to moguće tako dugo pred okot?
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Nego jesu pojilice koje tamo drže baš za kuniće? jer one na njihovoj stranici meni više liče kao.. kao za piliće

Imaju i za piliće i za kuniće.
Jedino, ako kupiš kao one na slici morat ćeš sam rješavati učvršćenje.
Imaju i dodatak za montažu na mrežu, ali ga nema na slici.
Moj savjet ti je da ih nazoveš, ljubazni su, komunikativni i šalju pouzećem.
Za vodenjak kod kunice nikad čuo.
Meni je predaleko da skočim.
LP
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Imaju i za piliće i za kuniće.
Jedino, ako kupiš kao one na slici morat ćeš sam rješavati učvršćenje.
LP
One sa slike su za piliće zar ne? jednom davno sam vidio za činčile nipl.pojilice, jesu iste i kakvo je iskustvo s kvalitetom, jel kapaju?
 
D

duba0s

Guest
DUBA- u kojoj je fazi peletirka? Kakav motor stavljaš. Nagovaram tatu da mi napravi i izgleda da će uspijeti, ali ne zna da li se može napraviti sa jednofaznim motorom, mi izgleda nemamo trofaznu struju.

motor 3kw moze monofazni jos cekamo matricu da bude gotova

na trofazni motor do 3kw se stavi kondenztor i to je to dobivas monofazni motor jeste da gubi na snazi ali bice ok za peletirati stocnu hranu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh