• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
http://www.ebay.com/itm/20-Sets-Aut...641?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a21e99919

Evo ovakve sam ja sebi nabavio i za sada su OK, a nisu ni skupe, besplatna dostava a koštaju cca 50,00 kn 20 komada

I ova pojilica kao i ona što ju traži Arba postavljaju se horizontalno dok one druge okomito.
Sa prvim nemam iskustva i ne mogu ništa da kažem one su čak i po načinu brtvljenja vode različite.
Horizontalna pojilica ima u sebi oprugu i gumenu zaptivku i silom opruge na zaptivku brtve.

vidi sliku



Uploaded with ImageShack.us


Okomita pojilica (nemam sklop) ima čelični pipak koji viri van i on brtvi na čelično kućište pritiskom na njega voda curi, iznad njega ima još jedan uteg koji pojačava taj pritisak, nema gumene brtve.zavisno od razlike visine postavljanja ima i različit pritisak brtvljenja i čini mi se da je to dobro.
Cijena i jedne i druge je simbolična i nije skupo usporediti.
Prednosti vertikalnih po meni su što je konzumacija vode kod okomite sličnija sisanju kunića nego što je kod horizontalne i mali kunići lakše nauče piti, a i domaće su.
Što se tiče zime i smrzavanja neupotrebljive su i jedna i druga u koliko nisu u grijanom prostoru.
Prije sam imao staklene boce u limenoj pojilici i tako su se krasno smrzavale da su znale puknuti pri pokušaju vađenja.
LP
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Prije sam imao staklene boce u limenoj pojilici i tako su se krasno smrzavale da su znale puknuti pri pokušaju vađenja.
LP

Umjesto staklenih staviš plastičnu od jamnice :icon_biggrin:
 
S

smoki

Guest
novi mužjak 5 mj star...

DSC03235_zps23340a5b-1_zpsae307091.jpg


mladi 2.5 mj

DSC03248_zpsc3148e8a-1_zps82594904.jpg


skotna ženkica slikana 2 dana pred okot, sad ima 10 kom u leglu...

DSC03258_zps27a2b7b5-1_zps21f2a66c.jpg


mužjak 10 mj

DSC03245_zps5995c18a-1_zps5104a0f1.jpg


mužjak II 10 mj

DSC03239_zps279bbc6c-1_zps15eacda1.jpg
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
DA to i ja tražim, te niple al nemogu nigdi nać baš ovakav model. spoji se gumom i gore kanta i miran.

probajte nazvati trgovinu ZELENI KRUG, tel: 01/6213444, iz Velike Gorice ( ili neka Zibba pogleda ) oni imaju razne dijelove za uzgoj kunića i šalju poštom.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
U zelenom krugu zaista imaju svega, ja sam tamo uzimala automatske za piliće i kokice, a imaju i za kuniće. Ne znam cijenu, nisam se raspitivala za sada sam uzela ove limene na bocu. Stavim plastične boce i nema frke.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Umjesto staklenih staviš plastičnu od jamnice :icon_biggrin:
To sam napisao u kontekstu kako zimi ima problema sa svim pojilicama.
Plastičnu bocu možeš izvaditi,
ali ti ostane led u pojilici tako da opet ne možeš staviti bocu.
Možda bi zimi kunići trebali preći na šljivovicu.
LP
 
P

Provokator

Guest
To sam napisao u kontekstu kako zimi ima problema sa svim pojilicama.
Plastičnu bocu možeš izvaditi,
ali ti ostane led u pojilici tako da opet ne možeš staviti bocu.
Možda bi zimi kunići trebali preći na šljivovicu.
LP

Rakija šljiva i od mrtva pravi živa!:)
 
H

Hrvach

Guest
Hahahaha Rakija ih diže iz mrtvih,a i nekak su veseliji i raspjevaniji. Dok sam imao kuniće 0-24 im je svirala radio Banovina, kad su krenule one udarne htjeli su gajbe raskopat..
Zibba di je točno ta trgovina Zeleni krug, idem dosta često u Goricu pa da svratim i vidim kaj imaju.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Hahahaha Rakija ih diže iz mrtvih,a i nekak su veseliji i raspjevaniji. Dok sam imao kuniće 0-24 im je svirala radio Banovina, kad su krenule one udarne htjeli su gajbe raskopat..
Zibba di je točno ta trgovina Zeleni krug, idem dosta često u Goricu pa da svratim i vidim kaj imaju.

U Zeleni krug se dolazi tako da s glavne ceste kod Mc Donaldsa skreneš desno, na prvom krićanju lijevo, pa odmah lijevo, slijedeće ravno i tu si. Možda znaš gdje je petkom sajam u VG? To je jako blizu tamo.
 
S

smoki

Guest
evo ovako ako nađete negdje na E BAY nipl pojilice bilo kakve,
na ovoj stranici samo ostavite link u poruci i oni će vam izračunat kolko bi vas koštalo i preko njih možete naručit...jednostava...

http://www.facebook.com/ebayhr

ne prodajem mlađe od 3.5 mj kuniće a oni su onda nekih 100 kn...
 
D

duba0s

Guest
Sami si narucite preko ebaya pojilice, ja sam narucivao i to one sto pise da su za patke i imam ih vec godinu dana nijedna nije procurila, imaju i kuglicu unutra stvarno su dobre.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
evo ovako ako nađete negdje na E BAY nipl pojilice bilo kakve,
na ovoj stranici samo ostavite link u poruci i oni će vam izračunat kolko bi vas koštalo i preko njih možete naručit...jednostava...

http://www.facebook.com/ebayhr

Budemo probali pa ću vam znat reć jel to radi. Jbga treba beštijama osigurat vodu i složit prije ljeta, kod mene je prošlo ljeto bilo pakleno... po pet puta sam nosio vodu do zecova.. za krepat je bilo i meni i njima, bilo je i tuširanja- reanimiranja:icon_redface:.
Evo danas ode 400-ta stranica:p::p:
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja imam problemcic.Ovak moja zecica njemacki sarac koju sam uzeo prije nekoliko dana sparenu je postala jako agresivna.Jucer me je ugrizla za prst i kad je pokusavam nahraniti strah me uopce staviti ruku u kavez.Kao da imam rotvajlera a ne zec.Sad me zanima dali je to samo privremeno ili ce ona uvijek biti takva.Nekako mi vise nije uopce slatka.I kakva ce biti majka jer joj je to prvi okot.
Evo u kunice se nista ne razumijem ovo mi je prvi put.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Ja imam problemcic.Kao da imam rotvajlera a ne zec.
:icon_blackeye: ništa se ne sekiraj u trudnoći svakoj podivljaju hormoni. Pažljivo joj pristupaj, javi joj se prije da te vidi, nemoj joj rukom odmah direktno ispred njuške jer tako nevidi dobro što radiš već probaj lagano sa strane radit. A možda joj je pradjed otvajer:icon_eyes: bio. Imam i ja jednu takvu i evo napokon se okotila pred dva dana prekrasno leglo i smirila se dosta, čuva ih, super sve. Vrijedi uložiti truda.
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ok,budem tako napravio.A kako da ja njoj ocistim gajbu prije okota i kad se treba gajba ocistiti da je ne zivciram prije okota.Ona se treba okotiti 26.2.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Samo polako sa zekicom, ne poznaje te, tek je par dana kod tebe, novi teren, novi ljudi, sve se promijenilo. Nakon tjedna -dva će se smiriti, samo polako sa njom, neka te ponjuši svaki puta, ruku staviti dlanom gore pa neka njuši dlan, tako ne može ugristi, isključivo davati hranu ( list zelja ili kelja, mrkvu, suhi kruh) rukom, da shvati da je sve OK i da joj nitko neće ništa.
Kunići su plašljive životinje i treba im dosta vremena da steknu povjerenje. Moja kalif. koja se neki dan okotila je isto u početku bila jako plašljiva, skakala, grizla, ali sada se smirila, super je mama, obavezno joj dam ruku da me ponjuši kada bilo što radim u kavezu i sada se ve da i dragati. Jedino joj se ne sviđa vađenje iz kaveza i prenošenje iako se i na to polako privikava.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ok,budem onda cekao da vrijeme ucini svoje sa njom.

Imam kalif. ženku staru 2 mj i mužijaka starog 3 mj i oni su zajedno u kavezu.Kad ih treba razdvojiti da on ne skace po njoj ili da budu zajedno pa kad vidim da on skace da ih onda radvojim.Ja bi ih pario samo neznam kako sad postupati sa njima.
 
Na vrh