• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
149365_560844183928360_1269539588_n.jpg


734113_560844157261696_931019028_n.jpg


398001_560844123928366_1428977943_n.jpg
 

Prilozi

  • zec (1).JPG
    zec (1).JPG
    36.5 KB · Pregleda: 126
  • zec (2).JPG
    zec (2).JPG
    35.2 KB · Pregleda: 128
  • zec (3).JPG
    zec (3).JPG
    39.1 KB · Pregleda: 123
  • zec (4).JPG
    zec (4).JPG
    40.3 KB · Pregleda: 161

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Puno hvala na informaciji kolega još da se javi dobrovoljac koji bi htio skočit kupit i poslat mi poštom :icon_jook::icon_jook:. SpaS. Nego jesu pojilice koje tamo drže baš za kuniće? jer one na njihovoj stranici meni više liče kao.. kao za piliće, nisam stručnjak.
I moram se pohvaliti Ona moja divljakuša jutros se okotila 5 sivih 2 bijela, u nedjelju ujutro joj puko vodenjak, jel to moguće tako dugo pred okot?

Samo ih nazovi, i reci koliko cega hoces i posalju ti postom! Ako mozes nac nipl pojilice koja svaka zasebno ima spremik od jedne litre ja bi ti to preporucio (ja sam kupio u sisku, al su mi narucili direktno iz tvornice) jer kad dajes vitmine i ljekove mozes dat svakom posebno, a i meni se svako malo nade super pametna generacija kunica koja nade nacin kako gricnuti crijevo za vodu :)

PS. ako trebas rasplodnih grla, ja sam ti u Rijeci ;)
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Hvala DUBA, kažem tati.

USKOK - stvarno lijepi kunići. Koja je to vrsta i koliko su stari ( bar ovaj na vagi)?
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
PS. ako trebas rasplodnih grla, ja sam ti u Rijeci ;)
eto ti malo reklame:icon_winkle: šta imaš??? bdw ja planiram stavit ovakve pojilice a sad neznam di ih ima??
 

Prilozi

  • nipl pojilica.jpg
    nipl pojilica.jpg
    1.8 KB · Pregleda: 152

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić


Pasmina veliki srebreni, ovaj mužijak je kupljen u Leipzigu gdje je ocijenjen sa 96 bodova, kod mene ima 3 legla i 2 očekujemo.
Kunići buduči šanpioni su staru 68 dana, težina 2400g a to se i vidi iz priloženog.Još jedanput moram reći da je uistinu jako dobra i zahvalna pasmina.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
One sa slike su za piliće zar ne? j

Nisu za piliće (one što ispod slike piše automatska pojilica za kuniće).
One su za kuniće jedino što se montiraju okomito. Zato sam ti napisao da porazgovaraš sa njima imaju i nosač sličan onome sa tvoje fotografije koji služi za fiksiranje pojilice na mrežu kaveza, neznam zašto nisu i to stavili u katalog.
I ja sam kupio preko prijatelja tako da mi je on kupio ove sa slike. Fiksirao sam ih perforiranom če. trakom i vijcima.
Imam ih dvije sezone i prilično sam zadovoljan uz uvjet da u vodi nema nekih nečistoća koje mogu prouzrokovati kapanje. Ako je voda čista kapanja nema.
Što se tiče "grickanja" crijeva mora se dio crijeva koji ulazi u kavez od mreže do pojilice (ako ih fiksiraš kao ja) staviti u čelično fleksibilno crijevo Fi 13 mm kojih ima u trgovini el. materijala zove se "sapa crijevo" slično onom sa tuša, ako kupiš sa njihovim nosačom ne treba ti.
Što se tiče autonomnih pojilica kod davanja lijeka su praktičnije, ali su nipl "konfornije" ja kada dajem lijek blokiram nipl, a lijek dajem u plastičnu posudicu.
LP
 
P

Provokator

Guest
Koje je najbolje sredstvo za dezinfekciju prostora gdje su se prije držali pilići i purice? I gdje ima za nabavit?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Imam pitanje vezano uz pojilice, nisam profi uzgajivać, imam par zečeva za sebe u drvenim gajbama, a s obzirom da mi gajbe nisu baš blizu kuće nemam ni vodovoda kod njih. Znači moje pitanje je sljedeće: može li se iznad gajbi metnuti neki spremnik vode iz kojeg bi voda slobodnim padom išla prema pojilicama.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Imam pitanje vezano uz pojilice, nisam profi uzgajivać, imam par zečeva za sebe u drvenim gajbama, a s obzirom da mi gajbe nisu baš blizu kuće nemam ni vodovoda kod njih. Znači moje pitanje je sljedeće: može li se iznad gajbi metnuti neki spremnik vode iz kojeg bi voda slobodnim padom išla prema pojilicama.

DA to i ja tražim, te niple al nemogu nigdi nać baš ovakav model. spoji se gumom i gore kanta i miran.
 

Prilozi

  • nipl pojilica.jpg
    nipl pojilica.jpg
    1.8 KB · Pregleda: 188

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
DA to i ja tražim, te niple al nemogu nigdi nać baš ovakav model. spoji se gumom i gore kanta i miran.

I ove o kojima smo do sada pisali su sa kantom.
Ja imam od 15 l i dugo traje.
Ova sa nosačom izgleda ovako i mislim da je sličnije pijenje vode "sisanju nego kljucanju"


Uploaded with ImageShack.us

Ako moraju biti baš kao sa tvoje slike evo ti iz Novog Sada


Uploaded with ImageShack.us
i košta 2€, priključak može i na crijevo.
LP
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Koje je najbolje sredstvo za dezinfekciju prostora gdje su se prije držali pilići i purice? I gdje ima za nabavit?

Klor (trgovački naziv Izosan) u veterinarskim ljekarnama.
LP
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
@tomo001
Naravno da se nipli napajaju iz kante. Neko i iz klozetskog kotlića vezanog na vodovodnu mrežu.
Evo kako to izgleda kod mene najprije šematski



Uploaded with ImageShack.us

zatim izvedena prva faza



Uploaded with ImageShack.us

i na kraju pijenje



Uploaded with ImageShack.us

Eto prilično jednostavno.
LP
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
@tomo001
Naravno da se nipli napajaju iz kante. Neko i iz klozetskog kotlića vezanog na vodovodnu mrežu.
Evo kako to izgleda kod mene najprije šematski



Uploaded with ImageShack.us

zatim izvedena prva faza



Uploaded with ImageShack.us

i na kraju pijenje



Uploaded with ImageShack.us

Eto prilično jednostavno.
LP

Upravo sam tako ro i zamišljao, ali nisam nikad to vidio na djelu pa zato pitam, nego kako Vam se čine one kineske niple sa e-baya par stranica prije, neznam jel bi bilo toga gdi u križevcima za kupit pa razmišljam da iz Kine naručim.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
I ove o kojima smo do sada pisali su sa kantom.
Ja imam od 15 l i dugo traje.
Ova sa nosačom izgleda ovako i mislim da je sličnije pijenje vode "sisanju nego kljucanju"


Uploaded with ImageShack.us

Ako moraju biti baš kao sa tvoje slike evo ti iz Novog Sada


Uploaded with ImageShack.us
i košta 2€, priključak može i na crijevo.
LP

Ovakve kao što su gornje ja imam za piliće kada hranim i super su, čak je i crvena kunikca bez problema skužila kako se koristi. Prednost je to što se stavlja unutar kaveza, a crijevo je isključivo sa vanjske strane, tako da kunići nikako ne mogu doći do crijeva za vodu. Po meni odsta praktično, ali po zimi treba nešto što će se moći lako odmrznuti, vjerojatno je zimi najbolja ova pojilica na koju se stavi boca plastična ili staklena jer se to lakše odmrzava. Crijeva su tanka pa se lako smrznu, meni jesu kod kokoši.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Evo i mene na forumu.Ovako da malo napisem o svojim kunicima,imam ih cetri.Ovako ženku kaliforninskog kunica staru 2 mj i muzijaka starog 3 mjeseca,jednu mijesanku ovnolikog - sarca i jos necega i ženku njemackog sarca koju sam uzeo sparenu pa se treba okotiti 26.2.

Nikad prije nisam imao zeceve samo zamorce,tako da je sve meni novo ovdje.

Nadam se da cete mi pomoci oko pitanja kojih imam oko kunica pogotovo oko parenja i mladih i svega,jer je to meni sve novo
 

Najnoviji postovi

Na vrh