• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Ja ću od desetak komada povaditi kosti, rolovati i u pušnicu
E sad pitanje; može li se tako kunić osušiti da poslije ne treba termička obrada,nego samo ,ono,nakoso :biggrin: ???(za pileće bijelo znam da može)
Inače često dimim cijele kuniće,ne sušim nego samo 24 sata na dimu i poslije termička obrada na sto načina,o okusu da se ne govori ili ko što smoky kaže; ajmeeeeee !!!!!!!!!!
 
H

Hrvach

Guest
Žećo može se. Imao sam priliku jesti salamu od kunića i mogu ti reći da ko nije probao nezna kaj je propustio. Jedini problem je to kaj kunić ima malo masnoće pa se obično stavljaju kockice svinjskog špeka. Probao sam s masnoćom od običnih svinja i od crnih slavonskih, razlika je nevjerojatna. Još nije kasno, slavonac si i imaš priliku nabaviti kvalitetan materijal, napravi par salama za sebe i vjeruj mi nećeš požaliti.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja sam svoje danas izvagao i ovako teže rijec je o kaliforninskim
mužijak star 3 mjeseca-2.10 kg
ženka stara 2 mjeseca-1.70kg

Dali je to ok težina?
 
H

Hrvach

Guest
Ovisno s čim hraniš, nisam držao kalifornijske ali mislim da su ti malo preslabi...
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja njima davam kukuruz i jecam zajedno pomijesam i pazim da ga stalno imaju,sijena isto stalno imaju i davam im mrkve,kelja,kupusa,jabuke.

Danas mi je jedan covjek rekao da im samo davam kukuruz,jecam i zob i sijeno i nista od zelenoga jer onda ne napreduju.Sad neznam sta da radim da ih hranim sa zelenilom ili samo sa suhom hranom.

Dobio sam malo onih paleta za kunice i pomijesao sam ih sa kukuruzom i jecmom i odmah su poceli jesti cim sam stavio,pa cu sad to i kupiti da ih malo podignem.Samo neznam sta da kupim od toga kun ima 1,2,3 sta ne?
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Ja sam svoje danas izvagao i ovako teže rijec je o kaliforninskim
mužijak star 3 mjeseca-2.10 kg
ženka stara 2 mjeseca-1.70kg

Dali je to ok težina?

Kod Kopanjskog piše:
"Smatra se da je dobar rezultat uzgoja mladih kunića ako je srednji mjesečni prirast u toku četiri prva mjeseca života kod srednje velikih rasa 0,7-0,8 kg"
u uvjetima prosječne ishrane.
Prema njemu tu si negdje.
LP
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
robi

moraš to malo pojačati sa peletama barem pola/pola ( ječam-zob-tritikal )-( 50-30-20 %)kukuruza jako malo ili ništa,pelete koristi od pehre ako nemaš u karlovcu imaš ih u jaski( poljoprivredna trgovina)
morali bi više vagati. uzmi KUN II-F. ili KUN I. ma sve jebolje od kuruze i zelenog ako hočeš brzo postignut težinu.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

robi ka pošto su ti kunići prešli pedeset dana starosti složio bi se sa Zajec-om i pojačaš peletama KUN-ll-F 17% protein za završni tov do željene težine.
 
P

Provokator

Guest
Ima tko za prodat skotne zenke kalifornijskog ili NZ bijelog ili miješance?
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Pozdrav ekipa,
trebam jedno mišljenje vezano za jedan neobičan slučaj.
16.11. 2012 g.parila sam crnu ženku(stara 2 godi) te je ona trebala 16.12. okotiti. no nije.(nije se ni počupala ni ništa) ok to ne bi bilo čudno da ja nju nakon toga početkom 1.mjeseca ove godine nisam stavila ponovnopariti. no nije se htjela. te sad ponovila sljedeći dan. ništa. danas možda je prošlo 3 tjedna jer nisam uopće zapisala a kamoli zapamtila dan kada je to bilo jer nije htjela kod mužjaka(bježi u kotilicu) ja slučajno pogledam u kotilicu a ono tamo hrpa njezinih dlaka. (16.12 se NIJE počupala. e sad ne znam da li ona skotna -a jasam napipala da joj je trbuh naouhan??!. i sad ne znam da limožda postoji mogućnost da je bređa?i ja sam nju namjeravala sad u 2 mj.pariti no kada sam danas vidjela dlakei da se pučupala ću pričekat 10 tak dana da vidim situaciju. da li se kome to dogodilo?
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ok,tako cu i napraviti.Ja sam uvijek mislio da je kukuruz dobar za težinu kao svinje ga jedu i debele su pa mi je tako bila i logika sa kunicima.Onda samo jecem zob i taj kun i sijeno.
Hvala vam na pomaganju.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Pozdrav ekipa,
trebam jedno mišljenje vezano za jedan neobičan slučaj.
16.11. 2012 g.parila sam crnu ženku(stara 2 godi) te je ona trebala 16.12. okotiti. no nije.(nije se ni počupala ni ništa) ok to ne bi bilo čudno da ja nju nakon toga početkom 1.mjeseca ove godine nisam stavila ponovnopariti. no nije se htjela. te sad ponovila sljedeći dan. ništa. danas možda je prošlo 3 tjedna jer nisam uopće zapisala a kamoli zapamtila dan kada je to bilo jer nije htjela kod mužjaka(bježi u kotilicu) ja slučajno pogledam u kotilicu a ono tamo hrpa njezinih dlaka. (16.12 se NIJE počupala. e sad ne znam da li ona skotna -a jasam napipala da joj je trbuh naouhan??!. i sad ne znam da limožda postoji mogućnost da je bređa?i ja sam nju namjeravala sad u 2 mj.pariti no kada sam danas vidjela dlakei da se pučupala ću pričekat 10 tak dana da vidim situaciju. da li se kome to dogodilo?
Ja sam imao NZ bijelu, i isto se očupala a nije okotila, ponovo sam je pokušao pariti i nije htjela da bi nakon 10-ak dana uginula.....nadam se da kod tebe neće biti isto na kraju....:icon_winkle:
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Ja sam svoje danas izvagao i ovako teže rijec je o kaliforninskim
mužijak star 3 mjeseca-2.10 kg
ženka stara 2 mjeseca-1.70kg

Dali je to ok težina?

pređi na prehranu po preporuci od Smoki-ja i Zajec-a. moraju ti sa 3 mjeseca imati barem 2,8 kg na miješanoj hrani ( tu mislim i na pelete )
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Za koliko ti se produži tov? jesi probao bez peleta uopće, ak jesi koliko ti onda treba do neke težine za klanje?

nikola99 evo vaganje nakon 3 mjeseca, tovljenici teški od 2,6 kg do 3 kg. znaći tov sa sa mješanom hranom ( pelete + domaća hrana ) malo produžuje ( kojih 2 do 3 tjedna ). razlika u težini ti ovisi i o datumu okotnje ( nisu svi u jednoj rundi okočeni isti dan ) broju okočenih malih ( ako ih je manje malo brže napreduju ) itd.
 
S

smoki

Guest
a di je još i genetika ako uzmeš mužjaka koji je dobro napredovao kod prethodnog gazde i ako je u leglu u kojem je bio bilo dosta kvaltetnih mladih možeš očekivat naslijeđe i kod svog genetika je dosta važna stvar u uzgoju a pri tom onda ide hranjenje,čim dođe košnja moji se ubijaju od svježe hrane jer je lucerka za mlade najhrnajnivija i lako probavljiva i onda ih napucam sa svježom djetelinom i samo ječam i peleti,al svako ima svoje ja gledam uz to da kad mislim prodavat rasplodna grla moraju imat neki standard bez podbratka,oble glave ne dugačke,uši mesnate ne dugačke,obavezno jače noge i leđa i najvažnije da je uvije druga linija da ljudi mogu bez brige uzet više komda do mene a da nema brige zbog srodstva zato je bitno kod sveg vodit evidenciju da se vidi na čemu si a ne pucat u prazno...
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
a di je još i genetika ako uzmeš mužjaka koji je dobro napredovao kod prethodnog gazde i ako je u leglu u kojem je bio bilo dosta kvaltetnih mladih možeš očekivat naslijeđe i kod svog genetika je dosta važna stvar u uzgoju a pri tom onda ide hranjenje,čim dođe košnja moji se ubijaju od svježe hrane jer je lucerka za mlade najhrnajnivija i lako probavljiva i onda ih napucam sa svježom djetelinom i samo ječam i peleti,al svako ima svoje ja gledam uz to da kad mislim prodavat rasplodna grla moraju imat neki standard bez podbratka,oble glave ne dugačke,uši mesnate ne dugačke,obavezno jače noge i leđa i najvažnije da je uvije druga linija da ljudi mogu bez brige uzet više komda do mene a da nema brige zbog srodstva zato je bitno kod sveg vodit evidenciju da se vidi na čemu si a ne pucat u prazno...

tako je smoki, a ne kad netko dođe i čudi se " kakvi su to papirići po gajbama " ...
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Moji bebači su progledali i sada nalikuju na kuniće. Smijem li i kako očistiti kotilicu, ima dosta izmeta od mame, a malcu se zavuku u sam kut i tu su pokriveni slamom i dlakom?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Moji bebači su progledali i sada nalikuju na kuniće. Smijem li i kako očistiti kotilicu, ima dosta izmeta od mame, a malcu se zavuku u sam kut i tu su pokriveni slamom i dlakom?
Ja ne diram ništa dokle god ne idu sami van iz kotilice.....:(emo):
 

Najnoviji postovi

Na vrh