• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Moje su gajbe od drveta koje sam ja radio i pod je od dasaka i ja im stavljam sijeno na pod.
E sad me zanima dali bi bilo bolje staviti piljevinu? Jer ona upija mokracu.Dali je netko imao iskustva sa tim?

Ja stavim piljevinu i mjenjam svakih 4-5 dana....vidiš pa odlučiš....:icon_super:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ima jedno potanje! Imam gajbe od drveta i u jednom boksu je bio zec, a u boksu do njega 3. mlade zečice neki 3 - 3,5 mjeseci stare. Zec je sinoć u drvetu izdubio rupu i probio se do njih, a najveći problem je u tome što su mu te zečice i kćeri. Što mislite jesu li mogle ostati skotne u toj dobi i što mi je činiti?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Svakako da su mogle ostati skotne. Meni se tako jednom desilo kad ih nisam na vrijeme odvojio. Pričekaj mjesec dana pa ćeš vidjeti. Tretiraj ih kao pripuštene. Ako se okote, mlade nemoj ostavljati za rasplod.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Samo da pohvalim moju patuljastu kunicu, okotila je jućer 6 malaca, lijepo ih ušuškala i uživaju. Samo mi nije jasno, čitala sam da te patuljaste vrste imaju do 4 komada u leglu.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Samo da pohvalim moju patuljastu kunicu, okotila je jućer 6 malaca, lijepo ih ušuškala i uživaju. Samo mi nije jasno, čitala sam da te patuljaste vrste imaju do 4 komada u leglu.
Iz mog skromnog iskustva; od 4 do 7 kom,samo u jednom slučaju 2 kom.
:(clap):
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Odmah mi je lakše, bojala sam se da ih neće moći odhraniti toliko ako ih ima manje inaće kod njih u leglu. Malo ću više pratiti što se događa kod njih da ne bi zaostajali, ali OK ako ih ipak zna biti više nego sam čitala. Hvala.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
patuljasti

...dosta često mi se desi da jedan u prvim danima zaostaje za ostalima i ne poživi dugo,ali poslije kad projedu, više nema uginuća.
pozdrav
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
...dosta često mi se desi da jedan u prvim danima zaostaje za ostalima i ne poživi dugo,ali poslije kad projedu, više nema uginuća.
pozdrav

Vjerujem da je tako i u leglima ostalih kunića, a ne samo kod patuljastih vrsta. Ja znam da mi u leglima pasa uvijek jedan bude sitniji od svih, ali po ponašanju i ostalome je normalan.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Vjerujem da je tako i u leglima ostalih kunića, a ne samo kod patuljastih vrsta. Ja znam da mi u leglima pasa uvijek jedan bude sitniji od svih, ali po ponašanju i ostalome je normalan.
...da, dešava se kod svih vrsta kunića ali samo u prvih par dana života, a kod patuljastih mi se desi i nakon što progledaju,vjerojatno što ih je previše :(think):
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Moja zecica njemacki sarac je pocela raditi gnijezdo.Polako skuplja dlaku u kotilicu i sijeno,a treba se okotiti 26. Nadam se da to nije pre rano za raditi gnijezdo?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Moja zecica njemacki sarac je pocela raditi gnijezdo.Polako skuplja dlaku u kotilicu i sijeno,a treba se okotiti 26. Nadam se da to nije pre rano za raditi gnijezdo?

Ako se treba okotiti 26.02. onda je sigurno prerano. Po meni nije skotna. Ako radi gnijezdo oko 14 dana od pripusta onda nije bređa. Al takva ja imama iskustva, a inače sam bil u pravu kaj se mojih kunićki tiče. Moje koje su bređe rade gnijezdo od sijena najranije 7 dana prije okota, a očupaju se dan prije iil na sam dan okota.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
evo mene na forumu nakon godine dana
evo da vam ispričam moju priču.
prije godinu dana sam kupio od jednog mještana bređu zečicu,križanku svega i svačega,nije bila neka velika pasmina oko 3,5-4kg nisam ju vagao,okotila se ona meni 5 komada svi jednaki lijepi,e sad su nastali problemi poslije odbijanja nikako da ostane bređa 3 puta pripuštao i neče svaki put kod različitog zeca,i sad 4 put ju idem pripustiti i tad ostane bređa okoti mi 2 i oba dva ubije,nije napravila ni gnjezdo ni ništa,tada sam ju zaklo
e sad priča za ona 5 mlada oni su se okotili 29.3.2012. kada sam ih odvojio stali su rasti nikako da dobiju koju kilu,hranil sam ih s ječmom,kukuruzom,pšenicom i sjenom, hranio sam ih do 23.9. i tada sam ih zaklao nisam imao više strpljenja,kada sam ih klao imali su 2,20kg žive vage ma ništa skoro.
sad nakon duge pauze cijelu jesen i zime nabavio sam si čistokrvne kalifornijske samo što nisu tetovirani a to mi nije ni bitno jer je za moje potrebe samo i nešto križanih kalifornijskih sa novozelandskim. sada ih hranim sa smjesom za kuniće (pehra) 25%,kukuruz 10%,ječam 50% i pšenica 15% i sijeno,samo da vas pitam kaj mislite dali je to dobar omjer?
evo slike:



dvije ženke mješane kalifornijske i novozelandske,mislim da su više povukle na kalifornijske stare oko 3mj



evo to je jedna od ženki,slika prije



ovo je druga ženka, od slike 1



ovo su tri ženke,čistokrvne kalifornijske stare oko 2mj.





ovo je jedna od njih



ovo su mladi kalifornijski novozelandski,ima ih 6 nisu svi stali,stari oko 1,5mj



ovo je jedan od njih jedini je cijeli bjeli.više povukao od novozelandskog
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
robi ka

Moja zecica njemacki sarac je pocela raditi gnijezdo.Polako skuplja dlaku u kotilicu i sijeno,a treba se okotiti 26. Nadam se da to nije pre rano za raditi gnijezdo?

robi mislim da je sve ok ( iz mog iskustva )
moje su 8 dana iz jasli čupale sijeno i stavljale pod sebe jer su žičane gajbe, pa sam mislio da im je hladnoi bacio slame u gajbu to je bilo negdje oko 22/23. 1.
da bi 30.1.- počela raditi gnjezdo, tada sam stavio kotilice, bacio još slame i otišao sam, i nije me bilo cijeli dan,kad sam došao navečer sve tri su pokupile tu slamu i sijeno sa poda gajbe ( sve do žice pomele) natrpale u kotilicu i više nisu dirale sijeno u jaslama. okotile se između 6 / 7 2.
stime da je jedna sat vremena prije kočenja kad sam vidio da se čupa na prazno bacio slame u gajbu i još je doradila gnjezdo i očupala se jako slabo i okotila sve O:K:
Očito je vidljivo da zbok hladnoče priprema zalihe sijena. INSTIKT U PRIRODI.
 
Posljednje uređivanje:

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Pocek

evo mene na forumu nakon godine dana
sada ih hranim sa smjesom za kuniće (pehra) 25%,kukuruz 10%,ječam 50% i pšenica 15% i sijeno,samo da vas pitam kaj mislite dali je to dobar omjer?

Pozdrav
kad si se več odlučio na PEHRU odličan odabir. i šteta to ne iskoristiti tu kvalitetu. bilo bi super da hraniš samo sa njom ali cijena ?
moje hranim sa pehrom KUN-R spe. 60%, ječam- 25 %, zob-15 % ubacim i tritikal i crnu zob samo kad je nabavim jer tu kod nas ju slabo siju. (kukuruz i pšenicu izbaci )
moji su dnevno dobivali između 0,060 i 0,050 g na težini vagano svakih 5 dana i puno sijena
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
zibba@
mi jučer o patuljastima....i danas moja lavljoglava stavila točku na i", 8 repića :icon_kidra:, sutra sličica
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
zibba@
mi jučer o patuljastima....i danas moja lavljoglava stavila točku na i", 8 repića :icon_kidra:, sutra sličica

Raspištoljile se cure. Moja patuljasta curka je ovnolika lavoglava, crna sa malo sivoga po vratu, a dečko je biljei lavoglavi sa plavim okama. Malci su koliko vidim ovako izdaleka, svi šatirani.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388

img0890uo.jpg


img0889lj.jpg


mali uskršnji
:icon_jook:
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

Zajec jel crna zob kvalitetnija od bijele i ima li neka bolja svojstva od ove druge? Pitam ćisto što ja hranim sa crnom zobi i nisu baš oduševljeni a nisam baš puno niti razmišljo o razlikama.
 
H

Hrvach

Guest
Zajec, ja sam kupoval crnu zob dok sam hranil tu kod mene od jednih ljudi, ako hoćeš mogu se raspitat ako još imaju. Mogu ti reć da je cijena bila ispod one na tržištu,a kvaliteta je bila jako dobra. Bar ti nije daleko za otić po robu,a ako nemaš kak idem ja u zaprešić pa se možemo dogovorit
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
A neznam jedino sad sto mogu raditi je cekati,pa cu vidjeti kako ce se stvari odvijati.

Kupio sam im hranu za kunice onako kako ste rekli,izbacio kukuruz i zeleno i moja dva kalif su napredovala jedino sto je muski nekako stao ali ženka super raste bas se primjecuje.Možda mi je muzijak isti zato sto ga gledam svaki dan a ženka mi se mijenja zato sto sad polako zavrsavaju crna obiljezja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh