• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

Po meni baš naprotiv od ovoga što je Lone rekao, kontrola se treba izvršiti 2-3 dan iz puno razloga a jedan je između ostaloga reguliranja broja ili ti podmetanja u drugo leglo, izbacivanja deformisanih ili mrtvih itd.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Po meni baš naprotiv od ovoga što je Lone rekao, kontrola se treba izvršiti 2-3 dan iz puno razloga a jedan je između ostaloga reguliranja broja ili ti podmetanja u drugo leglo, izbacivanja deformisanih ili mrtvih itd.

slušajte ove ljude koji su dosta naučili i radite kako pišu.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Da pohvalim mojeg mlađeg mužjaka nov. crvene rase. Jučer se okotila curka koje je sparena s njime i imaju 7 komada. Ona je mješanka kalifornijskog i tko zna čega, dakle tako reći domaći kunić i začudo nisu crne bebe kao kod čiste kalif i crvenog.
Moje prvo leglo je navršilo mjesec dana, odvojila sam ih od mame i sa današnjim danom imaju 720-750 g. Jel to OK ili je malo?
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
uspio sam upogonit svih 6 zečica, 4 zečice odgajaju svoje mladunce, jedno leglo njih 7 je već 2mj.staro jutros mi baš jedna okotila 3 (prvo joj leglo, mali broj al su zato dupli:(rofl):) što znači čim se okoti ja provjerim jel ih ušuškala i jel će bit s leglom sve ok. koristim dugački metalni štapić i nikad nije bilo problema sa mamama. Ja sam si složio gajbe koje se odozgo komplet otvaraju tako da odmah imam pregled nad cijelom gajbom (unutra je kotilica, hranilica,jasle i posuda s vodom). imam dva muška tako da kad je parenje oboica je 2-3 puta zaskoče i nema da se neće ulovit, samo sam primjetio da nakon okota pa do 4tj. nijedna nije mogla ostati skotna. Tako da onaj sistem tjedan ili dva ili tri nakon okota pripust kod mojih nažalost što se tiče oplodnje ne pali.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Moje prvo leglo je navršilo mjesec dana, odvojila sam ih od mame i sa današnjim danom imaju 720-750 g. Jel to OK ili je malo?

Šta se mene tiče bez straha i sasvim OK. I mene su s početka zbunjivali svakojaki podaci i izjave o neznam kakvim težinama u rekordnim rokovima. :(y):
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Moje prvo leglo je navršilo mjesec dana, odvojila sam ih od mame i sa današnjim danom imaju 720-750 g. Jel to OK ili je malo?
To je :(y): ,
A što se tiče pregledavanja gnjezda,ja to radim odmah po okotnji i nastavim još par dana.
 
S

smoki

Guest
...ja sam uz nju dok se koti i kad se okoti odma nakon koji sat ide kontrola samo da se mali malo osuše i odma u ruke čim se ženke naviknu na vaše diranje odma su one i mirnije a tako i malci od malena,svaki dan kontrola po 5-6 puta da nema kojeg da je ispao iz gnijezda il da nije uginuo,samo sa ženkama moraš non stop radit i ja čak dajem da mi iz ruku jedu svaki dan da budu naviknuti na ljudske ruke...
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja ih necu dirati jer je Pepa jako agresivna na mene od prvog dana pa me strah da im nebi nesta napravila i vani je hladno a ona je gnijezdo jako lijepo zasuskala sa dlakom. Jedino me strah kad sam joj drugi dan mijenjao vodu voda je bila sva krvava,zasto to. Inace stavio sam im obicne zdjele jer se po zimi smrzne pa mi lakse mijenjati vodu. Zasto je bilo te krvi?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
imamo oko 10 odraslih zečeva i malih je malo više tj.sve skupa ih je oko 25 ..e sad me zanima koja se pasmina kad skrižaš divljeg zeca i bjelu zečicu??
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Ja ih necu dirati jer je Pepa jako agresivna na mene od prvog dana pa me strah da im nebi nesta napravila i vani je hladno a ona je gnijezdo jako lijepo zasuskala sa dlakom. Jedino me strah kad sam joj drugi dan mijenjao vodu voda je bila sva krvava,zasto to. Inace stavio sam im obicne zdjele jer se po zimi smrzne pa mi lakse mijenjati vodu. Zasto je bilo te krvi?
Ženka se zamaže od krvi kad si pomaže kod koćenja i kad jede posteljicu u kojoj su mladunci bili
(tako u prirodi sakriju mirise od grabežljivaca) i pijući vodu ju je zacrvenila,nemaš brige :icon_biggrin:

imamo oko 10 odraslih zečeva i malih je malo više tj.sve skupa ih je oko 25 ..e sad me zanima koja se pasmina kad skrižaš divljeg zeca i bjelu zečicu??
Uzgajaš li kuniće ili zečeve ?
 
S

smoki

Guest
to ti je križanac divljeg i bijelog kunića i tako se zove,pasmine se dobivaju križanjima više pasmina i genetskim odabirom u više generacija kako bi se to moglo iz legla u leglo isti kunići istog izgleda i osobina,ovako je obično križanje a nije pametno križat divlje zečeve i kuniće jer ne spadaju u istu kategoriju...
 

maslačak

Član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
36
Ja ih necu dirati jer je Pepa jako agresivna na mene od prvog dana pa me strah da im nebi nesta napravila ...

Ubacujem se usred teme jer sam uočila nešto što me zanima. Zašto su neki kunići agresivni? Imam jednu ženkicu, nešto stariju od godinu dana. Dok je bila mala bila je mazna, druželjubiva, ali vrlo živahna. Zato se i zove Vita. Ali sada je gotovo nemoguća. Grize, napada i mene i druge kuniće s kojima bi se slučajno susrela (do nedavno je živjela s još jednom zekom, dok je bila manja funkcioniralo je normalno, sada ju je počela grist i terorizirat). Je li to pitanje karaktera ili je moguće da joj nešto nedostaje? Ne znam što bih mislila.
Trenutno ima male, to joj je treći okot, i nije baš uspješno.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to ti je križanac divljeg i bijelog kunića i tako se zove,pasmine se dobivaju križanjima više pasmina i genetskim odabirom u više generacija kako bi se to moglo iz legla u leglo isti kunići istog izgleda i osobina,ovako je obično križanje a nije pametno križat divlje zečeve i kuniće jer ne spadaju u istu kategoriju...
oke hvala...znam da je spadaju u istu kategoriju ali sa malima je bilo sve uredu i odrasli su kao pitomi zečevi mada smo i ovog divljeg brzo pripitomili jer se dosta znamo igrati sa njima...

Uzgajaš li kuniće ili zečeve ?
ma uzgajamo ih ponajviše zbog mesa ipak malo za promjenu druga vrsta mesa a nekaj znamo i prodat...

Ubacujem se usred teme jer sam uočila nešto što me zanima. Zašto su neki kunići agresivni? Imam jednu ženkicu, nešto stariju od godinu dana. Dok je bila mala bila je mazna, druželjubiva, ali vrlo živahna. Zato se i zove Vita. Ali sada je gotovo nemoguća. Grize, napada i mene i druge kuniće s kojima bi se slučajno susrela (do nedavno je živjela s još jednom zekom, dok je bila manja funkcioniralo je normalno, sada ju je počela grist i terorizirat). Je li to pitanje karaktera ili je moguće da joj nešto nedostaje? Ne znam što bih mislila.
Trenutno ima male, to joj je treći okot, i nije baš uspješno.
to je sigurno agresivna od kad ima mlade...jer ih brani i znadu z stražnjim nogama lupati o pod...
 
D

duba0s

Guest
Baš ih je lijepo vidjeti toliko,samo ako smijem primjetiti da nema dlake u gnjezdu :icon_scratch:,
Još sam negdje vidio gnjezda hajkoma bez dlake. Dali je to uobičajeno ili...????

bude dlake ali posto je toplo ona makne dlaku
 

Najnoviji postovi

Na vrh