• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Je samo četiri komada ostala.
Okotila je osam komada, ali kako sam rekao da su svi imali crnu boju kože mislio sam da će otići cijelo leglo.
Svaki dan je po jedno ugibalo, kao da ženka nema dovoljno mlijeka.

morala bi imati dovoljno mlijeka za 8 kom.boja dlake nema veze s uginućem ...
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

neko veli da kunici mogu vuci gene iz kozna kojog koljena tata bjelac mama bjela a sin onako kozna:icon_exclaim:


Nije sin ko zna!

Znam mamu, a znam i tatu.
Niko nije bio crn.

Svejedno smo ih priznali ko svoje i nazvali Gregorima.
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

znate kaj mi jedan covek veli ja ti kunice ne jedem zato sto oni se pare sa stakorom svasta ima da cujes
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

znate kaj mi jedan covek veli ja ti kunice ne jedem zato sto oni se pare sa stakorom svasta ima da cujes

Ima i kod nas takvih bisera,da ti pamet stane:icon_e_biggrin:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Koliko vidim, jedan plavi, a drugi havana!! Tipične boje orijaškog šarca, ali imaju malo "čudne" uši za šarca! Prije ce biti bečki plavi! A hebiga, treba si neš napisati ispod slika....
Nema veze koja rasa, neka je sa srećom i nek budu zdravi!!!
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

ja imam mijesance njemackog orjasa i sarca iz slike isti:icon_e_biggrin:
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Ako ne prepoznajete bečkog kunića ,možda znate koja je ovo rasa?! :icon_e_biggrin:

ja mislim da je to kuna kunić
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Znam koja je rasa, ali nažalost samo na njemački! Na njemački se zove Marderkaninchen, e sad čisti prijevod bi bio "kunakunić", ali iskreno ne znam kako im izgledaju mladi niti kako je pravi naziv na hrvatskom!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Upravo sam sad saznao da se ta rasa kod nas zove "veliki sijamski kunić", srednje velika rasa nastala križanjem patuljastog ovnolikog sijamskog i kalifornijskog! Pri križanju dviju jedinki ove, tipične sijamske boje dobije se 50% sijamskih, 25% tamnih/skoro crnih i 25% tzv. rusa ili kalifornijskih! Znači isto kao i kod šaraca!
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Jučer mi se okotila ženka,niti je napravila gnijezdo niti načupala dlake,ništa.Okotila se svuda i po boksu i po kotilici.Skupio ih i stavio u kotilicu,onda je tek napravila gnijezdo.Sve super,danas se okoti i druga,vidim da ih ima bar 7.Kad ja do one prve,ona uginula.Ostalo mi 8 komada,podbacivanje nije dolazilo u obzir zbog broja jednih i drugih.Uzeo špricu,nastavak za braunilu i hrani jednog po jednog kravljim mlijekom.Onda zvao kolegu veterinara,kaže on hrani zamjenskim mačjim mlijekom.I tako danas prođe prvi dan,3 hranjenja,svakom po 1 mililitar po obroku.Mirni zečići,već ljepše izgledaju nego jutros.Sad trebam savjet od stručnijih-što dalje?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Dali su sisali bar jednom?Prvo mlijeko ili kolostrum je od presudne važnosti za novorođene životinje zato što one ne primaju nikakva antitijela preko posteljice.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Od jučer ujutro do danas ujutro sam vidio zečicu dvaput u kotilici da mirno leži,pretpostavljam da jesu.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Jeli imao tko ovakav slučaj?

Roditelji kalifornija, a mladi crne dlake i to ne cijelo leglo, pola crnih pola bjelih.
Ovi na slikama su stari desetak dana.
Prvi dan su mi bili sumnjivi jer nisu imali normalnu boju kože.



Starost ista, linije različite,čisti kalifornijski..
Šta mislite koji su poslije imali pravilnije oznake,čistiju crnu i ljepšu snježno bijelu dlaku?!! I teži 25%?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jučer mi se okotila ženka,niti je napravila gnijezdo niti načupala dlake,ništa.Okotila se svuda i po boksu i po kotilici.Skupio ih i stavio u kotilicu,onda je tek napravila gnijezdo.Sve super,danas se okoti i druga,vidim da ih ima bar 7.Kad ja do one prve,ona uginula.Ostalo mi 8 komada,podbacivanje nije dolazilo u obzir zbog broja jednih i drugih.Uzeo špricu,nastavak za braunilu i hrani jednog po jednog kravljim mlijekom.Onda zvao kolegu veterinara,kaže on hrani zamjenskim mačjim mlijekom.I tako danas prođe prvi dan,3 hranjenja,svakom po 1 mililitar po obroku.Mirni zečići,već ljepše izgledaju nego jutros.Sad trebam savjet od stručnijih-što dalje?

ja sam odhranio nekoliko mladih na špricu (kravlje mlijeko),reko sam nikad više

pitaš što dalje,nastavi ih hranit dok ne počnu sami jest (3tj.minimalno) i to je to
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Kuničarstvo

Jel se smiju kunići hraniti s friškom ovogodišnjom kukuruzom koja još nije sasvim suha?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

american sable rabbit
37425753713305697873.jpg
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jel se smiju kunići hraniti s friškom ovogodišnjom kukuruzom koja još nije sasvim suha?

ja svojima dajem friški kukuruz,vole ga više od starog
 

Najnoviji postovi

Na vrh