• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ako se bavite prodajom takav se kunić od 100 eura vrlo brzo otplati.Samo da upari jednu ženku već si na svom.A ako imaš npr. deset računaj za dvije godine koliko ti je uprihodio.

Upravo o tome i pričam! Onaj tko se bavi prodajom, i to živih/rasplodnih kunića, tome se možda i isplati!! Ja sam svoje kuniće također promijenio, sve sam uvezao iz njemačke, i ne znam koliko se to isplati! Ja sam uvezao 10 kom. prosjek cijene je 100 € plus svi ostali troškovi karantene, cijepiva i veterinarskog pregleda!! Držim ih za svoje potrebe i ako kojeg prodam radi troškova hrane, ali ja tu ne vidim zaradu!! Ok!, "zarada" je to što ja jedem najzdravije meso besplatno i to mi je dovoljno!! Ali kod ovih rasa je svaki stoti kunić dovoljno dobar za izložbe!!!, a isto tako je kod svih rasa, znači na prvom mjestu je ljubav a tek kasnije profit!!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Ako mu samo jedna panonka okoti cca10 mladih ,a kažete svaki košta po sto kuna on se isplatio i još na prvom leglu donio zaradu.Bilo da prodaješ meso ili mlade.Nećemo otkrivat toplu vodu. Hibridi su stvoreni za tov.Još nisam ćuo da je netko donio na izložbu bijele brojlere.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

U pravu si robelar!! Ali i "tovni kunići" idu na izložbe, i samo još nešto ne smiješ zaboraviti! , a to je da i tovni kunići moraju jesti, a ako ga se proda za 100 kuna, od toga imaš maksimalno 20 kuna "zarade" i to da ne računaš svoj rad!! A oko kunića ima posla i više nego oko krave!! Znači treba ti jako puno mladih da bi isplatio rasplodne kuniće, i ženke i mužjake! Ali opet naglašavam, tko ima godišnje dovoljno za prodati (cca 200 kom.)taj je taman pokrio troškove prehrane, struje, grijanja i nabave odraslih! Ja ih, nažalost, nemam toliko, a i da imam nemam kome prodati tolike, pa zato i kažem da ih držim it hobby-a, te za vlastite potrebe!! Nema potrebe, stvarno nema, za otkrivanje tople vode! Količina čini zaradu, i to je princip kapitalizma, ali se mora iispuniti i uvjete ponude i potraživanja!!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Već sam u postu od 15. x rekao nama se ništa ne isplati. Pogotovo se ne isplati raditi.No nažalost niko nije shvatio što sam htio reći,Ako uvozimo kuniće iz Slovenije,a uskoro i iz Kine ,kako to da se njima isplati.'
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

A ja u prethodnom postu također!!
Količina čini nešto isplativim ili ne!! Ako mi jedan kunić omogući 1 kunu zarade, a ja mjesečno prodam 10000 komada, normalno da se isplati, ali ako prodam 2-3 komada mjesečno onda sigurno ne!!
A da bi "proizvodio" toliko koliko mi treba da bi imao zaradu, moram imati tržište gdje ću ih plasirati!! PONUDA-POTRAŽNJA!!! Nažalost kod nas nema političke volje za takvo nešto, lakše je uvesti pa makar i iz kine!!!
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

moglo bi se prodati napraviti neki ugovor sa nekim trgovackim lancem i zaraditi ali za to treba imati obijekt kontrole vetrinara masineriju za ciscenje pakiranje itako za mene je to velika investicija tako da drzim 50 komada za svoj gust nesto se proda da se malo pokriju troskovi vecinom imam svoju hranu znam da smijese briketi i pravi hibridi brze napreduju ali sta ako mi on postigne tezinu za tri mijeseca a nemam ga kome prodati a zamrzivac mi pun pa oped ga moram hraniti i dalije
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Čitam ovih zadnjih dana teče rasprva o zaradi i rentabilnosti kunića.Moje mišljenje je da na kunićima nema nikakve zarade dapače uspjeh je ako čovjek bude na nuli . I ja sam uvezo ove zime sa svjetske izložbe u Kalsrueu 2 mužjaka i 1 ženku i platio 360 eura i sada kome da ja prodam mlade po nekoj cijeni da bih opravdao troškove i nešto zaradio. Ja sam to sve nabavio za svoj gušt da bih si popravio kvalitet kunića u svom kunićarniku.Ne može čovjek sa 5-6 ženki i 2-3 mužijaka očekivati nekakvu zaradu jer je to jako mali broj. Čovjek bi morao imati barem 100 rasplodni ženki da bi mogao misliti o nekakvoj zaradi a tada bi došao plasman mesa a i naplata u pitanje tako da mislim da je najbolje držati kuniće za sebe i uživati u njima.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Upravo tako, Boško! Količina je najvažniji faktor zarade! Ja sam držao donedavno 10 zečica i 3 mužjaka i čak mi je i to bilo previše za vlastite potrebe iako su se kotile samo tri puta godišnje! Prodati možeš samo na veliko, ali tu je pitanje plačanja jer kod nas to nažalost nije rješeno!!! Ja znam da se meni isplati jer mi je to hobby, a i jedem zdravo!!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Ovo bi moglo teći u nedogled , a još nismo ni naćeli temu Kunisa,Prodeksa ,kooperacije,organiziranog otkupa itd.itd...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Drži li netko od vas Japanske kuniće.Volio bih imati jedan par onako za ljubimce.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Tako je! Reci mi molim te robelar koji japanci te zanimaju! Ja sam mislio uvesti iz njemačke nekoliko orijaša "japanaca"!
Nadam se da si pod tim pojmom mislio na boju?
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

Ovo bi moglo teći u nedogled , a još nismo ni naćeli temu Kunisa,Prodeksa ,kooperacije,organiziranog otkupa itd.itd...
To ce biti malo teze bolje uvesti nego sa nama raditi
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Kninquin zanima me rasa Japanski kunić.Rasa nastala u Francuskoj, naraste 4kg, obićno su tobojni.Imaš na internetu,upiši i na Njemačkom. Prije par godina sam kupio od jednog autoprijevoznika iz Markovog polja.On ih je uvezao iz Austrije. Tamo ima i klub ugajivača Japanskih kunića.Na žalost taj ih čovjek više ne uzgaja.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ok robelar! Znam rasu, ali u njemačkoj nazivaju i druge rase takve boje japancima! Zato sam pitao, ali ne, tu rasu nemam i ne planiram imati!!
Ja više volim orijaške rase, svejedno koje boje!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Njih u njemačkoj ima ko go..na! Nisu ni preskupi, za 50€ se dobiju izložbeni primjerci!!
Tko voli srednje rase, je jako zanimljiv kunić!! Isto kao i "dalmatiener rex"!
Pogledaj pod "rheinische schecken"!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Šta sam rekao , upravo reklama na tvu, akcija svježi kunići u L...u po 44,99kn,Baš me zanima od kud su.
 

Najnoviji postovi

Na vrh